Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Kétségbe kellene esnem?...

Kétségbe kellene esnem? Sokszor dagad a bokám..Nem értem, miért lehet ez.

Figyelt kérdés
27 éves nő vagyok, vékony. Nem cigizek, nem kávézok (bár 2naponta megiszok egy zöld/fehér/gyógyteát), nem szedek fogamzásgátlót, még csak nem is szültem, egészségesen étkezek, soha nem iszok alkoholt sem, eszek sok zöldséget és gyümölcsöt is...a munkám nem kifejezetten csak álló vagy ülőmunka, tornázgatni is szoktam otthon magamnak...szóval nem értem, miért van mégis bedagadva a bokám. Már reggel is, amikor felébredek. Zuhanyzáskor hideg vizet engedek a lábamra, nem ülök keresztbe tett lábakkal, nem járok magas sarkú cipőkbe, és hiába polcolom fel a lábam. Igaz, anyukámnak is olyan a lába, de viszont ő már majdnem 60 éves, és 40 kilóval több, mint én. Ennyire rossz lenne a vérkeringésem? Már tiszta visszeres a lábam is. Nem szeretném, ha súlyosbodna...Szerintetek mit kellene tennem?
2009. máj. 23. 08:46
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Elmenni a körzeti orvoshoz. Szív eredetű is lehet. Ha életmóddal nem lehet magyarázni, nyilván meg kell keresni az okát vizsgálatokkal.
2009. máj. 23. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nagyon sok minden okozhat ödémát: szív-és keringési rendszer megbetegedése, hormonháztartás felborulása, a nyirokrendszer károsodása, pajzsmirigy alul működés stb. Mindenképpen háziorvos, és ő majd kivizsgáltat: vérnyomás, EKG, vérteszt. Kétségbe ne ess, az írásodból kiderül, h' nagyon tudatosan és egészségesen élsz. Valami nagyon kezdeti stádiumban lévő probléma lehet, mivel más komoly tüneted nincs. Minden jót kívánok!
2009. máj. 23. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ez szív lesz :S
2010. febr. 27. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!