Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Igaz, hogy eddig aki megfertőz...

Igaz, hogy eddig aki megfertőződöttek a Koronavírussal azok közül alig több mint 7% gyógyul meg? És hogy a halálozási ráta 2% helyett 22%? Ez azt jelenti, hogyha bejön az országba, akkor minden családban meg fog halni valaki?

Figyelt kérdés

https://www.youtube.com/watch?v=qgylp3Td1Bw


Online adatok: Cases: jelenleg megkötözöttek, Deaths: elhalálozások, Recoverd: felépültek.

Statisztikai félrevezetés, hogy ne legyen akkora pánik!



2020. febr. 9. 19:22
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:
33%
Szerintem az utolsó beszél mellé, a kérdező meg jóhiszemű.
2020. febr. 11. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 anonim ***** válasza:
79%

#21, Teljesen mindegy mit hiszel.


A matematika egzakt tudomány.


Egy esemény valószínűsége a megtörtént esetek száma / összes eset.


P=0.025


Ez a JELENLEGI ráta. Azt nem tudjuk pontosan hová fog fejlődni, de nem emelkedik szignifikánsan és a külföldi esetekben (ahol a kínaival szemben ellenőrizhető. 25 ország nem hazudik, és kiszivárogna a hozzétartozóktól az infó, mert ez nem Kína) P=0.005 ami még emelkedhet persze... Influenzának 0.001.


Egy fokkal hitelesebb számítást lehetne tenni, ha megnéznénk időben az első 1000 beteg közül hányan haltak meg és milyen eloszlásban. Tegyük hozzá, hogy a Wuhan kórházak eleve brutálisan túlzsúfoltak voltak. Ezért lehet ilyen magas a halálozási ráta, és más tártományokban meg külföldön nem... mert ott egyszerűen van megfelelő intenzív ellátás.


...

Ami félelemre adhat okot, az a magyar egészségügy. Lehet nálunk is aratna a vírus, mert még a mostani eseteket sem tudják ellátni sajnos. Nemrég egy rokonomról megállapították hogy áttétes májrákja van. Majd hazaküldték a kórházból azzal a szöveggel, hogy nem tudnak segíteni rajta, inkább otthon haljon meg. Morfiumot se kapott, és a másij kórházba se vették fel.


Ilyen szinten van az eü, ennyire nincsenek ápolók, orvosok és ágyak.


Ha beütne egy 6-10000 főt számláló intenzív ellátást igénylő betegcsoport akkor lehet a fele meghalna a kórház folyosóján, ahogy Wuhanban.

2020. febr. 11. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 anonim ***** válasza:
74%
... de megfelelő intenzív ellátással a betegség halálozási rátája valószínűleg 2-3% alatti. Életben tartanak amíg a szervezet 1-2-3 hét alatt legyűri a kórt, ha erős az immunrendszered.
2020. febr. 11. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 Csicsky ***** válasza:
100%

A #22-es válaszoló ezt írta:

„Egy fokkal hitelesebb számítást lehetne tenni, ha megnéznénk időben az első 1000 beteg közül hányan haltak meg és milyen eloszlásban.”

Igen, ez így van, ugyanis ha a megfertőződést követően az elhalálozás nem ugyanannyi nap után következett be az elhalálozottak esetében, mint a gyógyulás a kigyógyultak esetében, és a megfertőzöttek száma exponenciálisan növekszik, akkor nem lehet közvetlenül az elhalálozottak és a már meggyógyultak száma alapján következtetni a halálozási arányra.

Ha az elhalálozás a fertőzést követően hamarabb következik be az elhalálozottak esetében, mint a gyógyulás a gyógyultak esetében, akkor a valósnál nagyobb elhalálozási arány adódik. Ezt egy illusztrációs példán mutatom be, mert nem ismerem a konkrét adatokat a koronavírus esetében:

Legyen a megfertőzötteknek a napi növekedési aránya 7% (ez azt jelenti, hogy az előző naphoz képest 7%-kal többen fertőződtek már meg). Ez azt jelenti, hogy „n” nap elteltével a fertőzöttek száma X(n) = X(0)*1,07^n

Legyen D(d) a napok száma, mely után bekövetkezik a halál, ill. D(r) azon napok száma, amikorra a fertőzött kigyógyul. Tehát ha valaki megfertőződik, akkor vagy D(d) nap után meghal, vagy D(r) nap után kigyógyul.

Ebben az esetben a meghaltak száma a D(d) nappal előbb megfertőzöttekkel arányos, míg a kigyógyultak száma meg a D(r) nappal előbb megfertőzöttekkel arányos. Mivelhogy D(r)≠D(d) és ráadásul D(r)>D(d), ezért a gyógyultak száma egy kisebb létszámú fertőzöttek csoportjára vonatkozik, mint az elhalálozottak száma.

Az érthetőség kedvéért vegyünk egy sarkalatos példát:

Induljunk ki abból, hogy aki a megfertőzöttek közül meghal, az még aznap meghal, amikor megkapja a fertőzést, míg aki kigyógyul, az csak 20 nap után fog kigyógyulni. Számolás nélkül is nyilvánvaló, hogy az első 20 napig nem lesz egy gyógyulás sem, csak halálestek lesznek. Most akkor ez azt jelentené, hogy 100%-os az elhalálozás? Mert az első 20 napban ez így fog kinézni, hogy ha az elhalálozottak számát a gyógyultakhoz viszonyítjuk.

Ha valaki megmondja, hol találom meg a koronavírus esetében a D(d) és D(r) napokra vonatkozó adatokat, akkor megpróbálok csinálni egy pontosabb számítást is.

2020. febr. 11. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 anonim ***** válasza:
0%
#21, Teljesen mindegy mit hiszel. jajmár, kezdd már nyomatékosítani, és megjogászkodni, hogy a spekulációid tények, mert a matematika egy egzakt tudomány, így mindegy, ki mit ír neked, mindenben neked lesz igazad :D hülyegyerek, hány éves vagy?
2020. febr. 11. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 anonim ***** válasza:
83%
A Lancetben vannak már cikkek. [link]
2020. febr. 11. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 anonim ***** válasza:
68%

[link]

[link]

[link]

[link]


Itt van az összes online amit találtam a magyaron a súlyos és kritikus számokkal egyaránt amiket nyugodtan hozzá lehet csapni a halálozási rátához,valamint a frissítési adatok szerint figyeljétek a növekedést.

2020. febr. 11. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem konkrétabb klinikai adatok kellenének neki. Majd belinkelem, ha találok ilyet, csak el ne felejtsem :)
2020. febr. 11. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 anonim ***** válasza:
79%
"a súlyos és kritikus számokkal egyaránt amiket nyugodtan hozzá lehet csapni a halálozási rátához" már miért lehetne?
2020. febr. 11. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 anonim ***** válasza:

Ha és amennyiben nem hazudnak a kínaiak a számokkal, akkor ez egy kifejezetten enyhe vírus.


Látszik, hogy bizony beszopható egy keményebb tüdőgyulladás, nem kevés százalékkal. Ezért veszélyes, mert nincs annyi ágy és intenzív care egyszerűen egy átlag kórházban.

...

Ez a tüdőgyulladás sajnos az idősekre nézve nagyon komoly lehet, ezért volt a SARS 50% felett halálozásban időseknél.


Ami még elképzelhető az a genetikai profil. Megeshet, hogy a helyben élő kínaiak genetikai szinten veszélyeztettebbek. A vírus erre evolválódott... amíg ez nem történik meg újra, meglehet, hogy más országok lakóira kevésbé halálos.


A nyugati számok egyelőre ezt mutatják. A SARS és főleg a MERS sokkal de sokkal durvább volt már az elején is. Csak szerencsére megállt.

2020. febr. 11. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!