Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Az mennyire rossz, ha valaki...

Az mennyire rossz, ha valaki 7-8 éves korától kávézik?

Figyelt kérdés
Nagyon káros?
2010. júl. 22. 12:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
80%
Igen! Már ha rendes adag normális kávéról van szó. gyerekek sok mindent másképp tolerálnak (ill. nem tolerálnak) Főleg a szívére és a vérnyomására van rossz hatással. Különben sem jó már ilyen korban függeni valamitől.
2010. júl. 22. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
80%
Hát eléggé, ilyen kicsi korban még nem kell különböző szerekhez nyúlni, hogy "működjön" a nap, tehát indokolatlan, viszont a függőség kialakul. Álljatok át koffeinmentes kávéra.
2010. júl. 22. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
75%
attól függ persze milyen erős, de semmiképp sem jó
2010. júl. 22. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
80%
Koffeinmenteset, tejeskávénak. A többitől beteg lesz. Nem azonnal, évek múlva.
2010. júl. 22. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Igen, nagyon káros! Befolyásolja az idegrendszer és a szív működését, kihat a fejlődésére. A koffein egy fokozott izgalmi állapotot idéz elő, irritálja a gyomrot, emeli a vérnyomást.

Indokolatlan ilyen kisgyermeknek kávét innia. Ha tetszik neki az illata, utánozni akarja anyát, apát, mamáékat, akkor kapjon Maci vagy Inka kávét, azokat kicsik is fogyaszthatják!

2010. júl. 22. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Arról van szó, hogy én 7-8 éves koromban is ittam kávét, nyilván nem egy egész csészével, csak anyu mindig meghagyta a felét/harmadát a kávénak és én azt megittam.Amugy köszi a válaszokat!
2010. júl. 22. 13:06
 7/14 A kérdező kommentje:

13:19 Tök rendes vagy!

Amugy itatott az anyukám, hanem én ittam meg a kávét..

2010. júl. 22. 13:22
 8/14 anonim ***** válasza:

13:19 vagyok

és tapasztaltál valamit? Van valami problémád? Vagy miért vált aktuálissá a kérdés?

2010. júl. 22. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Nem semmi bajom, csak ugy megkérdeztem. :)
2010. júl. 22. 14:24
 10/14 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem ilyen mértékben nem számít semmit. Régen nekem is megengedték, hogy igyak pár kortyot a kávéból, sőt, likőrökből is kaptam néha, ennek ellenére nem vagyok alkoholista, a vérnyomásom meg kifejezetten alacsony - ezért végül az orvos azt ajánlotta, hogy ha nagyon "ájuldozós hangulatban" vagyok, akkor igyak meg egy kávét :D
2010. júl. 22. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!