Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Állandoan viszket...

Mit tegyek? Állandoan viszket a fülem belülröl. Olyan mintha kilenne száradva.

Figyelt kérdés
2010. júl. 19. 17:42
 1/6 A kérdező kommentje:
sose zsíros és mindig ráfázok mert a sok a piszkálástól mindig begyullad mint most is :(
2010. júl. 19. 17:43
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerezz be egy aloe növényt, annak a zseléjével szépen megkened a fültisztítót, és óvatosan bekened vele -nagyon vékonyan- a füledet belülről, érintve a viszkető részt.

Nem vakarod, csak ecsetelésképpen használod.A viszketést is elmulasztja, a gyulladást gyógyítja. Egy fül-orr-gégészeti vizsgálatot megér, hogy nem gomba okozza-e a viszketést.

2010. júl. 19. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ismerősömnek is így volt, h mindig viszketett neki, el is ment dokihoz, s azt mondta ki van száradva, meg túl sokat tisztította és oda is benyúlt, ahova már nem kellene. Pontosan nem tudom, írtak-e fel neki vmit, vagy hasonló. Szerintem te is menj el, akkor biztosabbat tudsz majd.
2010. júl. 19. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
köszönöm holnap megyek a dokihoz mindenféleképpen mert a fájdalom már lassan elviselhetetlen és igy a viszketésre is kérek tanácsot.
2010. júl. 19. 18:49
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én mániákus tisztító vagyok. Reggel-este egy-egy szál minden nap, el nem hagyható. Régebben azonban begyulladt, s elmentem a dokihoz, aki kigyógyított, de a viszketés visszatért. Egyik este sikeresen benne ragadt a fülemben egy fülpiszkáló vattája, ám mivel jól hallottam rá fél órára, egy kisebb fülmosás után, azt hittem, kijött. De nagyon viszketett, ezért elmentem orvoshoz, akinél kiderült, még benne van, kimosta, s ekkor látta, hogy gombás fertőzés van mind a két fülemben. Egy vicces, pezsgő csepegtetőt kaptam, amit pipettával kellett becsöpögtetnem minden reggel-este. Lehet, ez a bajod, bár remélem, csak száraz. (Ja, amúgy a gyulladástól nem látta a gombát, ami miatt még anno elkezdtem vakargatni.)


u.i.: amúgy az a jó a fülorvosban, hogy nagyooon jól megvakarja a füled. :D

2010. júl. 26. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Az az igazság, hogy a fület nem szabad pucolni csak ahogy megmosakszol ki mosod és meg törlöd. Ha be van dugulva egy pici parafin olajat be cseppentesz és ennyi nem szabad belenyúlni pálcikával. Ezt egy neves fül orr gégésztől tanultam én azota nem nyúlkálok a fülembe ja és ha le van rakodva a parafin feloldja és mosdásnál ki jön
2010. júl. 26. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!