Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Tanácsokkal ellátnátok?

Tanácsokkal ellátnátok?

Figyelt kérdés
Sajnos elérkezett az az idő, hogy nagymamán annyra beteg lett hogy már nem önellátó. Messze lakunk tőle, konkrétan másik megyében. Sajnos mi nem tudjuk megoldani az ellátását mert a családban mindenki dolgozik és nem keresünk annyit, hogy valaki feladja a munkáját nagymamám ellátására. Megkért hogy itt a mi városunkban kérdezzem meg az idősek otthonát az ellátásról, illetve persze az anyagiakról. Olyanok tanácsára vagyok kíváncsi akik sajnálatos módon, egyik rokona bennt él. Nagyon szertnénk ha ide bekerűlne, mert közelebb lenne, minden hétvégén elhoznánk magunkhoz. Mik a teendők, hogyan zajlik le egy ilyen eset? Minden kis apró részlet érdekelne, hiszen nagyon fontosnak tartom hogy jó helyre kerüljön mert szeretem! Ma megyek be érdeklődni, így majd többet tidok meg így is, de szeretném , ha ti is adnátok tanácsokat. Előre is köszönöm!!!!

2018. jan. 15. 07:02
 1/2 anonim ***** válasza:
Én elvből ellenzek mindenféle szociális otthonba való bekerülést. Ha csak ti vagytok a hozzátartozói, akkor nem lehetne a házát/lakását eladni és magatokhoz venni, úgy, hogy ti is nagyobb házba/lakásba költöznétek? Az olyan lélektelen dolog, még ha el is látják rendesen, valakit "beadni" valahova, mint egy megunt csomagot. Én egy idegent tartottam el a saját lakásomban, mindenki kérdezte, miért nem adom otthonba, de nem vitt rá a lélek. Ha van/lesz majd saját gyereked, az csak a pozitív emberi oldalát fogja értékelni abból, hogy otthon gondozzátok. Lehet, maradna annyi pénz a házeladás után, hogy fel tudnátok fogadni egy gondozót, aki besegít nektek, odaadja az ebédet pl. amíg nem vagytok otthon. Szerintem ez az emberséges.
2018. jan. 16. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Miért lenne rosz? Ne akard már a te akaratod vagy gondolkodási módodat másokra kényszeríteni, ezzel pont nem vagy jó...

Aki egyedül él annak a legjobb dolog az otthon, ott tud beszélgetni rendszeresen vizsgálják az ápolók, gyógyszereket megkapja stb...

Ha kell akkor beszélgetnek vele, takarítanak helyette stb...

Napi háromszor étkezhet és még sorolhatnám!

Szóval akko y

2018. febr. 27. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!