Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha nagy leszek, szeretnék...

Ha nagy leszek, szeretnék alaszkai malamutokat tenyészteni. Ellátnátok tanácsokkal?

Figyelt kérdés
Még csak 18 vagyok,de majd ha idősebb leszek szeretném őket tenyészteni,ez az álmom rég óta..Sajnos most bérházban lakok,van kutyám is(természetesen más fajtájú),ide kizártnak tartottam venni egy malamutot..pedig itt a környéken tartanak:/ Szerintetek hány éves koromban kellene elkezdeni? Kertes házba fogok költözni,kisvárosba ahol rengeteg zöld terület van..a költözést kb. 20éves koromra tervezem. Már a kennel név is kirajzolódott a fejemben,pedig még sehol sem vagyok:D Honnan lenne érdemes vennem a kennel alapító kutyát? Itt Magyarországon kevés kennel van és nem tudom,hogy mennyire tenyésztésre valóak..külföldről kellene hoznom kutyát? Imádnék velük kiállításra menni,futni naponta,de tényleg ez az álmom,teljesen feldob ha erre az egészre gondolok:D Ha ott lesz az ideje,rengeteg kiállításon meg fogok fordulni,hogy megismerkedjem velük és a tenyésztőkkel,úgy igazán. Adjatok nekem tanácsokat,köszönöm!!:)
2010. aug. 29. 19:37
 1/4 anonim ***** válasza:

ha ők neked szinpatikusak vegyed fel velük a kapcsolatot.:

[link]

2010. aug. 29. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

szerintem lesz aki letámad, hogy ne legyen több szaporító, de valahol a tenyésztést el kell kezdeni, és eleinte nem mindenki ért se a kutyákhoz se a fajtákhoz...de minden megtanulható, főleg ha tényleg szívből jön....

szerintem minél többet olvass szakirodalmakat, akár neten, vagy könyvben...bár a könyv olyan dolog h nehéz frissíteni...és van h változik a fajta külleme, persze standarten bellül..van ami kívánatosabbá válik, valamit igyekeznek a fajtán nemesíteni, stb..habár e fajtához nem értek..ha módod van rá, menj el minél több kiállításra, nyugodtan beszélgess tenyésztőkkel, tegyél fel nekik is kérdéseket....nem hiszem h elutasítóak lennének:)

de ne csak a tenyésztés kitanulására fordíts nagy figyelmet, hanem az alapvető kutyatartásra is, az se egyszerű, nemhogy ha tenyészteni szeretnél....és rakj félre rengeteg rengeteg pénzt, h ne mennyiséged legyen, hanem minőséged!!sok szerencsét!

2010. aug. 29. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Magyarországon valóban kevés kennel van, de azok kiváló amerikai vonalakkal dolgoznak. Azt javaslom, hogy ha te ezt tényleg komolyan gondolod, akkor vedd fel a kapcsolatot a MEOE Szánhúzó és Északi Kutyások Klubjával, ami a malamut hazai fajtagondozását is ellátja. A klub elnöke nagyon kedves és segítőkész, szívesen válaszol minden levélre. A honlapon rengeteg információt és írást is találhatsz, olyat ami hiteles, ellentétben az ide író nagy többség információival. Egy programot rögtön ajánlhatok: szeptember 24-26 között kerül megrendezésre a már hagyományos nemzetközi szánhúzókutyás találkozó és fogathajtó verseny, ahol sok hazai tenyésztő és sportoló is ott lesz. A helye: Dunaharaszti, Univerzum-tó kemping. A Cola-gyár mellett van, a Tesco hát mögött.


[link]


[link]

2010. aug. 29. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha még aktuális a kérdés, akkor nagyon szívesen beszélgetnék veled :) Én 17/L vok és most vettem meg az első tenyészkutyámat (nem malamut) és mindent ugyan úgy gondolok ahogy te. Nagyon rossz h senki nem ért velem egyet meg egyebek. Van kedved a témával kapcsban beszélgetni?
2010. okt. 14. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!