Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Komplett számítóg periféria+ta...

Komplett számítóg periféria+tartozékok Kiegészítenétek? Kijavítanátok? Ellátnátok tanácsokkal?

Figyelt kérdés

Általános felhasználásra,játékra,filmezésre használnám. HDD-re nincs szükségem. Bőven elegendő a 250GB SSD és a hordozható merevlemezem.

Régebbi játékokkal játszom és nem követelmény az ultra graf ezért a drága GPU sem volt cél. Ha van ennál jobb az adott árkategóriában,akk írjatok.


Eddig idáig jutottam:


ASROCK Z170 Pro4 (36 384 Ft) Remélem nem gyenge minőség.

INTEL Core i5-6600 3.30GHz 1151 BOX (69 360) A DDR4 miatt. Mivel a 3 kihalófélben. És persze ez a legújabb.

**HyperX 16GB Fury DDR4 2400MHz CL15 KIT HX424C15FBK2/16 (23 305 Ft)

***HyperX 8GB Fury DDR4 2400MHz CL15 KIT HX424C15FBK2/8 (13 691 Ft) Ezt lehet cserélem szimpla 8 Gb-sre a kit helyett.

MSI GTX 960 GAMING 4G LE GTX960 4GB GDDR5 PCIE (69 000 Ft) (Először 2gb-set,de aztán 4-et néztem ki. Nemtom mi a különbség.)

LG BH16NS55 OEM fekete (20 277 Ft)

COOLERMASTER Hyper 212X RR-212X-17PK-R1 (12 027 Ft)

CHIEFTEC SFX-500GD-C 500W (34 068 Ft) Totál nem értek hozzá,de gold és drága jól is néz ki szóval. :-) Nem szeretném,ha a Táp gyenge minősége miatt menne tönkre a gépem. Ugyanez igaz az alaplapra is.

SAMSUNG 250GB 850 EVO SATA3 2,5" MZ-75E250B/EU (5 év garancia) (27 399 Ft) A 120 Gb-s változat 2K-val olcsóbb ugyanilyen garival,akk már miért ne ezt vegyem. :-D


Gépház? (Minimalista megjelenés ne világítson és férjen bele minden.)


A két windows közt nincs különbség ugye? Nemhogy elnézek valamit és az olcsóbb de rosszabbat választom.

Egyik ipoos kommentben olvastam,hogy pendriveról gyorsabb telepíteni,mint DVD-ről. ???


**Windows 10 (40 999 Ft)

[link]

***MICROSOFT Windows 10 Home 32/64bit USB magyar (38 160)

[link]


ESET Smart Security Home Edition 1 gép 3 év (36 250 Ft)

[link]


Monitor? (Jóminőségű kép. Filmezésre alkalmas vagyis kellően széles és nagy. Nemtom mi fér bele az árba.)


Egér/Billentyűzet? (Billenyűzet soft touch laptop vékony legyen a sarokban osszú í a shift mellett.)

USB-s egérrel és billentyével nem gond a válaszidő ilyen erős gépnél? A régin elhúztam játék közben az egeret és késve reagált,szaggatott. Szó ha gondot jelenthet,akk vezetékes jól jönne.


Ha valamit elnéztem,vagy másat ajánlanátok az általam választottak helyébe,akk írjátok le.

A kérdőjeleket pedig remélem ajánlásokkal kitudjátok egészíteni.

Ahol 2 választási lehetőséget is feltüntettem ott a 3 csillagosokat adtam össze.


Keret a maradék cuccra: 550 000-316 616=133 384


Több lehetséges választási lehetőség is jöhet,ha gondoljátok.


Hangfal és hangkártya? (Nem feltétlen kell beleférnie a keretbe az árnak,ezt később is megvehetem,de a fenti komponensekhez passzoljon. Vagy a fentiek passzoljanak a Hanghoz. 5.1/7.1)



2016. febr. 26. 21:08
 1/6 A kérdező kommentje:

((a linkeket felcseréltem))


**Windows 10 (40 999 Ft)

[link]


***MICROSOFT Windows 10 Home 32/64bit USB magyar (38 160 Ft)

[link]

2016. febr. 26. 21:35
 2/6 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

alaplap: belepos, atlagos kategoriaju (araert megfelel)

processzor: ok

memoria: CL15 nagyon magas, alacsonyabbat kellene keresned foleg csak 2400MHz mellett, CL13 vagy még kisebb,

16 es 8? egyiket a ketto kozul? vagyis "3" mivel 1 modulos 8 t is emlitesz, mivel belefer keretbe szerintem mennyjen a 16GB KIT (csak kisebb CL es) es akkor ramot nem kell piszkalnod joideig

videokartya: kisebb a vram limited vele, ilyen egyszeru :)

nem tudom mit igenyelsz en megtartanam bar az LE jelzes "butitott" valtozatot jelent a nem LE hez kepest, altalaban csak aznorajele nics (anyira) megemelve, ellenben ez gyari hibara is utalhat hogy valami ok miatt nem tudtak felemelni ami egy Maxwellnel rossz omen tuningra nezve, persze ha nem huzod akkor mindegy

processzorhuto: ok (ha nem tuningolsz akkor tulzas es a rendszer nem tuningra idealis)

tapegyseg: SFX szabvanyu, beepito kerettel lehet be tudod epiteni ATX gephazba, de nem erdemes, ennyiert nagyon draga, full modu platinum tapokat is kapni jobb gyartoktol is, es SFX es hazba nem ferne bele alaplap meg sokminden mas is lehet nem


elkuldom mert kitoroli lassan... es akkor keresek is tapot

2016. febr. 27. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

rovidek a kabelei is annak amit valasztottal igaz a sata kabelei leginkabb (de egy jo gephazban elvezetesre nem lenenek alkalmasak, de lehet el sem ernenek)

ipon.hu n pont ennyi a tap szoval onan arsorrendben hogy tudj valogatni:


BE QUIET! Straight Power 10 500W CM (en itt meg is allnek)

ENERMAX Platimax 500W

XFX XTR Series 550W

SUPER-FLOWER Leadex Platinum 550W fekete (masodik ahol megallnek, igen fekete, de amit te neztel az is korom fekete, van feher is de szerintem nem lehet hozzajutni, netan sokkal dragabban es nem itt)

SEASONIC G Series 550

FRACTAL DESIGN Edison M 550W

netan ez:

THERMALTAKE Toughpower DPS G 450W

2016. febr. 27. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

hangfal valasztashoz kulon kerdest tegyel fel es talan a szorakoztato elktronikai kategoriaban (is)


vezetekes billentyuzet meg eger kell, vezeteknelkuli okoz lassulast es szagatast

ellenben ha rossz (gyenge minosegu) az eger (erzekeloje) az is okozhat

eger valasztashoz is kulon kerdezz


bill. t meg szerintem magad is tudsz max arra is rakerdezel amik megtetszetek melyik lenne a lejobb


ha van PS/2 a alaplapon akkor olyan csatlakozoju is lehet az eger vagy billentyu de persze USB s is


latom irod is hogy vezetekes... nos USB is vezetekes is van csak epp van olyan is ami WIFI s vagy BlueTooth os vagy mit tudom en milyen egyeb radiofrekvencias vezeteknelkuli megoldas

ezek nem idealisak pontos iranyitasra


monitorhoz is uj kerdest tehetsz fel


IPS panel, min. FHD (1920x1080p) felbontas, digitalis csatlakozoval szerelt (DP, HDMI, DVI)

ez a minimum

50ezertol mar jok indulnak


ugyaz az a windows


gephazvalasztashoz linkelek par kerdest


arra kell figyelned hogy cpu huto belefer e (magasaga a gephaz szelesegebe, gyartoi oldal irja le milyen a max. magas ami belefer)


illetve hogy a vga is belefer e hosszaban (vga hossz gyartoi oldalon)

2016. febr. 27. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

alsotapos es kereszthuzatos is legyen arra is figyelj, bar szerintem csak olyanok vannak kerdesnel, de ha megsem akkor...


http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__hardverek__7..


http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__hardverek__7..


#4 es valasz:

http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__egyeb-kerdes..


http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__egyeb-kerdes..


hangkartyanak sok ertelme nincs, árát szanhatod egy jobb alaplapra ami jobb hangkatyaval szerelt, es tobb hangcsatlakozos pl. optikai is...

es a lap kategoriaja is magasabb lenne ezaltal (mert nem csak a hangkartya jobb rajta)


netan erre is kulon kerdehetsz


persze ha valami okbol hangkartsat szeretnel neked kell tudni... de olcsoknak tenleg nek igazan van ertelme

2016. febr. 27. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszaid! Így már több támpontom van,hogy mit akarjak beszerezni.

Utánuk is nézek az itt felsorolt dolgoknak! Aztán a végeredményt újra megkérdem kurtítottváltozatban.

Kössz mégegysezr! :-)

2016. febr. 27. 08:52

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!