Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ez szabályos? Tényleg kellene...

Ez szabályos? Tényleg kellene emiatt? Mit lehet ilyenkor tenni?

Figyelt kérdés

A háziorvosnál a látást vizsgáló tábla sárga, a fény is sárga volt pluszba, a rajta lévő betűk pedig árnyékosak, elmosódottak (régi gondolom ráadásul). Itt felmerült bennem hogy ez nem ad hiteles eredményt?

Fél szemmel gondot okozott a vonal alatti rész. A doki azt mondta szemüveg kell (erősebb) a látszerész megnézett és azt mondta hogy a legalsókat nem is kell félszemmel látni még szemüveggel sem, nem úgy készítik hogy külön legyek hiperszuperek hanem együttesen... és hogy bár felírja az erőset (alkalmassági miatt, de húzni fog és fájhat a fejem benne, mert így 120%-os külön-külön a két szemem, nem szokott ilyet csinálni) de a dokinál nem jó a tábla.


2016. júl. 7. 19:29
 1/4 anonim ***** válasza:
Menj el egy szemészhez és írass fel egy rendes szemüveget. A látszerészt sem értem, egy normális látszerész nem ad ki rossz szemüveget a kezéből.
2016. júl. 7. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Látszerész-szemorvos volt, oda küldött. A doki kérésre megcsinálta az erőset hogy ha kéri akkor kéri, máshogy nem adja meg... De ő meg kb először nevetett hogy nem kell a mostaninál erősebb, hülyeség, mert az alsót fél szemmel nem kell látni, kettővel simán látom, max ha akkor kellene ennyire éles ha vadászrepülőhöz kell...
2016. júl. 7. 20:09
 3/4 anonim ***** válasza:
Az, hogy mit ír a papírra, egy dolog, mert ő is tudja, hogy vannak hülye házidokik, de rossz szemüveget ne csináltasson már neked, több tízezer ft. Ha ez megnyugtat nekem vezetéshez mindkét szememre fél dioptriát írtak, mondtam a szemésznek, hogy egyébként 2 és feles a szemüvegem, azt mondta nem baj, engem meg nem érdekel mi van a papíron.
2016. júl. 7. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Ja nem csináltatja meg, bocsi, azt félreérthetően írtam! Tehát ha lenne akkor az lenne kényelmetlen. Csak a papírra írta ki, megnézte a lencsékkel hogy milyen értékkel lenne olyan és tényleg nem volt komfortos plusz direkt nem írnak 110%-osat mert a szem ellustul.

Viszont a házidoki mondta hogy az újjal is fog olvastatni... Csak nem lesz új :D

2016. júl. 7. 22:23

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!