Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Mit tegyek? Ilyenkor ti mit...

Mit tegyek? Ilyenkor ti mit tennétek vagy mi a szabályos?

Figyelt kérdés
Eladtam egy mosógépet 23ezerért egy hónapja.A mosógép működött használtam és egy másik vevő is kipróbálta itt helyben.A vevő azt mondja 3 nap után elromlott keresett és senki nem volt itthon.Na ez kizárt mert kb 2 óra van 12-14ig míg nincs itthon senki.Nem is hagyott semmi üzenetet és nem is hívott.Most azt szeretné ha kifizetném vagy rendőrséggel és bírósággal fenyegetőzik.Adás-vételit nem írtunk.Mikor elvitte azt mondta van egy kád ruhája amit ki kell mosni.Azt mindenki tudja egymás után egy nap nem lehet 3 mosásnál többet mosni mert káros a mosógépnek.

2012. júl. 30. 06:58
 1/4 anonim ***** válasza:

"Azt mindenki tudja egymás után egy nap nem lehet 3 mosásnál többet mosni mert káros a mosógépnek."


Ekkora marhaságot is rég olvastam!

:D


Amúgy meg a vevő kipróbált megtekintett állapotban átvette, és mivel magán adás-vétel így nem vagy köteles garanciát vállalni!

2012. júl. 30. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

"Mit tegyek? Ilyenkor ti mit tennétek vagy mi a szabályos?

Eladtam egy mosógépet 23ezerért egy hónapja.A mosógép működött használtam és egy másik vevő is kipróbálta itt helyben."

A szerződés a felek akaratának kölcsönös és egybehangzó kifejezésével jön létre. Ez történhet írásban, szóban vagy ráutaló magatartással is. Ezt a módot nevezzük a szerződés alakjának.

Az írásodból arra következtetek hogy nem emelt kifogást a megtekintés illetve próba során, azzal elismerte hogy az akkor tapasztalt állapotot elfogadja, a vételár megfizetésével a vásárlási szerződés létrejött a felek között.


"A vevő azt mondja 3 nap után elromlott keresett és senki nem volt itthon."

Ha a vásárláskor tisztázódott hogy használt készüléket vásárolt, ezzel számolnia kellett.


"Na ez kizárt mert kb 2 óra van 12-14ig míg nincs itthon senki.Nem is hagyott semmi üzenetet és nem is hívott.Most azt szeretné ha kifizetném vagy rendőrséggel és bírósággal fenyegetőzik.Adás-vételit nem írtunk."

A szóbeli szerződések esetén az okozhat problémát, ha később valamilyen nézeteltérés van a felek között, hiszen ilyenkor a szóbeli megállapodás pontos tartalmát kellene rekonstruálni a kérdés eldöntéséhez. Ez történhet tanúkkal, vagy a megállapodás egyéb körülményeinek vizsgálatával, melyből következtetés vonható le a megállapodás létrejöttéről, vagy annak elmeiről.

Rendőrség nem foglalkozik ilyesmivel, hiszen bűncselekménynek még a látszata sem merül fel az esetedben.

Polgári peres úton minden felmerülő költség a felperest illet és az ítélet esetlegesen áthárítja azt az alperesre ha a szándékosság megállapítható részedről (pl műszaki szakértői vélemény születik róla hogy előtted ismert lehetett az a hiba amit elhallgattál az eladáskor, vagy szabálytalan barkács javítás történt ami a meghibásodáshoz vezetett, de ennek szinte nulla az esélye).


"Mikor elvitte azt mondta van egy kád ruhája amit ki kell mosni.Azt mindenki tudja egymás után egy nap nem lehet 3 mosásnál többet mosni mert káros a mosógépnek."

Sajnos ilyen szabályról még nem hallottam, pl. nálunk a család mosógépe hétvégén akár 5-6 órát is dolgozik és 8 éve kiváló műszaki állapotbak örvend.

2012. júl. 30. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.Ha baromság amit a mosásról írtam akkor bocsánat nekem is úgy mondták addig én sem hallottam ilyesmiről. :D

Köszönöm még 1x a válaszokat.

2012. júl. 30. 09:08
 4/4 anonim ***** válasza:
amennyiben a vevő kipróbálta és megvette onnantól kezdve az ő felelőssége ki tudja mit mahináltak vele fenyegetőzzön csak én is jártam már igy a whirlpool awt 2056-500 tipusu mosógéppel 15 ezerér adtam el jóvolt csak kaptunk ajándékba új whirlpoolt és visszahozták hogy nem jó és le is buktak mert az enyim tetején 1 deka rozsda sem volt és az adagoló tisztavolt innentől kezdve nincs miről beszélni ne hagyd magad hülyének nézni! :)
2012. aug. 3. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!