Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hol lehet vércsoport tesztet...

Hol lehet vércsoport tesztet végeztetni?

Figyelt kérdés

Külföldi tanulmányi ösztöndíj jelentkezéshez kellene a vércsoportomról egy papír az orvosi igazolás miatt, amit a háziorvosom töltene ki.


Hiába tudom, hogy A RH+ vagyok, valószínűleg ez bemondás alapján (sajnos a műtét utáni zárójelentésen sincs rajta) nem lesz elég a háziorvosnak, viszont azt mondták, hogy magánúton lehet csak elvégeztetni vércsoporttesztet, de az sajnos elég drága és nekem sürgős lenne jövő hétig. Láttam, hogy lehet neten venni házilag használható tesztet is, az valamivel olcsóbb, de az sem ad hivatalos papírt, így lehet az sem jó.


Valaki tud gyors, minél olcsóbb tippet?


2016. jún. 10. 10:08
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Kedves Válaszolók!


Elmentem a Bethesdába (nem, nem Uzsoki volt, csak rosszul írtam) kikérni a rendszerből a vércsoportomat. Kiderült, hogy nincs bennt semmi csak az akkori vérvételem és vizelettesztem eredménye. Ezek szerint nem csináltak előtte vércsoporttesztet. Bár gondoltam is, hogy nincs szükség rá, ugyanis csak egy rutinműtét volt (herecsavarodás miatt)...

Úgyhogy mivel péntekig le kell adnom a jelentkezést, fogtam és bejelentkeztem a Synlab egyik vérvételi pontjára vércsoporttesztre 6000 Forintért.

2016. jún. 13. 23:21
 12/13 anonim ***** válasza:

Sajnálom. vsz csak lusták voltak nekiállni előkeresni... hivatalosn megírt kikérőre ki kell adniuk, de az meg 30 nap.

tök mindegy, hogy milyen műtét, ha vágnak, előfordulhat, hogy kell vér. az epeműtét is rutinműtét, mégis kell a vcs-meghatározás hozzá.

2016. jún. 14. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Nekem úgy volt a sztori, hogy bementem a Bethesda gyereksebészetére. Ott az információs pultos nő/betegfelvevő (akárki is ő) azt modta, hogy menjek a gazdasági épületbe, ott foglalkoznak adminisztrációval. Ott is elmeséltem, hogy mihez kell. A nő benézett a rendszerbe, mondta h nincs ott, csak az akkori vérvétel és vizelet eredménye van ott. És hogy akkor szerinte biztos nem vettek vért... Kérdeztem, hogy akkor hogy lehetne megtudni a vércsoportom. Erre annyit mondott, hogy a háziorvos adhat beutalót, de konkrétumot ennél többet nem mondott. Mivel a háziorvosom meg azzal kezdte, hogy a vércsoportot nem tudja ő, de pénzért megcsinálják, én inkább fel se kerestem emiatt külön...Pláne miután azt se tudta, hogy a TB-t befizetni nem az OEPnél, hanem a NAV-nál kell...

Úgyhogy fogtam, nem sz#roztam tovább, elmentem, 7ezer forintért kész lett

2016. jún. 14. 17:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!