Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hol lehet vércsoport tesztet...

Hol lehet vércsoport tesztet végeztetni?

Figyelt kérdés

Külföldi tanulmányi ösztöndíj jelentkezéshez kellene a vércsoportomról egy papír az orvosi igazolás miatt, amit a háziorvosom töltene ki.


Hiába tudom, hogy A RH+ vagyok, valószínűleg ez bemondás alapján (sajnos a műtét utáni zárójelentésen sincs rajta) nem lesz elég a háziorvosnak, viszont azt mondták, hogy magánúton lehet csak elvégeztetni vércsoporttesztet, de az sajnos elég drága és nekem sürgős lenne jövő hétig. Láttam, hogy lehet neten venni házilag használható tesztet is, az valamivel olcsóbb, de az sem ad hivatalos papírt, így lehet az sem jó.


Valaki tud gyors, minél olcsóbb tippet?


2016. jún. 10. 10:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Talán ha elmész vért adni,akkor megnézik. Lehet,tudsz kérni róla papírt.

(Kapsz érte egy kis kp-t is,és még segítesz is vele valakin)

2016. jún. 10. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Menj el vért adni. Úgy tudom, ott adnak róla rögtön papírt.Ha mégsem, akkor házidokitól beutaló vércsoport meghatározásra. Az is hamar megvan, kb.2 nap.
2016. jún. 10. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Ez jó ötlet! Köszönöm!

Akkor még keddig kéne ez megtörténjen. Hova lehet menni így hirtelen?


AKár ma is mennék, de ma már vettek tőlem vért :D

2016. jún. 10. 10:15
 4/13 anonim ***** válasza:
Háziorvos is tud beutalót adni ilyen és sürgőset is! Mert az ellenanyag 2 évente változik, nekem azt mondta hogy hiába születtem 0 rh+ ként lehet változott...
2016. jún. 10. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
De ha ad is beutalót, akkor sem ingyenes gondolom. Szóval majdnem mindegy, hogy én intézem el magánúton vagy ő ad-e .
2016. jún. 10. 12:32
 6/13 anonim ***** válasza:
Ha beutalóval csinálják akkor ingyenes is lehet! Ezért jobb nála letudni az első kört hogy ezt megtudd. Még ha fizetős is olcsóbb és ő tud sürgős "S"-es beutalót adni.
2016. jún. 10. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

a műtéti zárón vagy vmelyik köcölékén rajta KELL lennie a vércsoportodnak. bemész a kórházba (sebészetre, ahol műtöttek), és megkérdezed.

ők megnézik a gépen és kinyomtatják azt a papírt/ambuláns lapot, akármit, amin fizikailag is rajta van. ennyi.


véradásnál az rh-faktor nem derül ki mindjárt, azt nem fogják tudni azonnal megmondani.

2016. jún. 10. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

A véradást nem javaslom, mert neked hivatalos papírt azt sem ad.

A megoldás az lesz, amit már leírtak előttem: bemész a kórházba és kikéred a vércsoportodról a papírt. Külön benne kell lennie a gépben.

2016. jún. 10. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Engem öt éve műtöttek egyszer, herecsavarodással, nem tudom, hogy akkor ott előtte csináltak-e vércsoport tesztet vagy kaptam-e egyáltalán vért. De feltételezem, hogy igen, úgyhogy fel is hívom az Uzsoki gyerek részlegét. Köszönöm szépen!
2016. jún. 10. 21:26
 10/13 anonim ***** válasza:

műtétek előtt mindig, mindenképpen van vércsoportmeghatározás. még ha nem is kapsz, készenlétben kell lennie a megfelelő vérnek, baj esetére.

Szóval a kórházban meg fogják tudni mondani, hogy juthatsz hozzá az infóhoz. és mindegy, hogy 5 vagy 50 éve műtöttek! mert hogy az 50 évvel ezelőttit is elő kell tudniuk bányászni, ha neked az kell.

2016. jún. 11. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!