Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Vérvétel beutaló nélkül?

Vérvétel beutaló nélkül?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az SZTK-ban lehet vérvételre menni beutaló nélkül is? Gondolom fizetős, ha van ilyen. Mert kíváncsi lennék, hogy mit mutatna ki a vérképem. De beutalót meg nem adnak csak úgy. Amúgy pár hónapja volt egy gyulladásom az arcomon és rosszul lettem, ezért csináltak teljes vérképet, sok lett a felkiáltójel, de azt mondták, hogy a gyulladás miatt ez normális eltérés....

De most is szeretnék csináltatni laborvizsgálatot, hogy mit mutatna most ki, de indok nélkül az orvosom meg nem adna beutalót!

Lehet menni úgy is, hogy fizetem? És aki volt már így, az mennyit fizetett érte?



2016. ápr. 18. 11:44
1 2
 11/16 Cartilago ***** válasza:

1. Válts orvost!!

2, magánlabor árak, amit kalkulálnod kell gyulladás esetén: vérvétel:1000FT+. süllyedés:60 ft, vérkép:300-1000ft. CRP: 1000 ft.

2016. ápr. 20. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Jó lenne váltani... eddig igazából nem volt bajom az orvosommal. Bár igaz, mindig náthával meg ilyenekkel mentem hozzá hál égnek nem volt sose komolyabb bajom. De most meg tudtam, milyen az orvosom, mikor tényleg rosszul voltam...

Van nálunk egy nagyon jó orvos, csak annyian vannak nála és annyian mentek át hozzá, hogy már lassan nem tud több beteget fogadni illetve már nem is szívesen tud több beteget átvenni, mert tényleg nagyon sokan vannak nála. De megpróbálok átmenni majd hozzá.

Amúgy szörnyen működik az egészségügy, mint már tapasztaltam!

Bementem, hogy rosszul vagyok, aztán vérvizsgálat,pajzsmirigy és EKG-re is küldtek mert a szívem is vert nagyon és alig kaptam levegőt.....2 hetet kellett várnom a pajzsmirigyre de ennyi a szívemre azt mondta tökéletesen működik.... a többi (12 felkiáltójel) eltérés a gyulladás miatt van. Fogorvosnál is közben rosszul lettem mert telenyomott érzéstelenítővel ott is kiesett a szívem majd nem. Aztán szt-ba mentem vissza fogorvoshoz, mert 1 fogamat a magánorvosom majd nem 10.000-ért húzta....nem ment le teljesen az arcomon a puffadás ezért visszamentem a fogorvoshoz....írt fel megint antibiotikumot....aztán nem ment le... közben elmentem háziorvosomhoz a pajzsmiriggyel, nem volt épp bent de az asszisztense nézte a papírt és azt mondta minden rendben és ha más nincs akkor nem kell visszajönnöm beszélni az orvossal....

majd 4 órát ültem sztk-ban mert elmentem a fül-orr gégészetre hátha ők tudnak mondani valamit de nem mondtak semmit, csak hogy menjek vissza a fogorvoshoz, akinél előtte 3-szor voltam.....

Bocs, hogy regényt írtam, de hihetetlen

2016. máj. 4. 12:32
 13/16 anonim ***** válasza:
Nálunk kell -
2016. máj. 26. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Még szakorvos is adhat
2016. máj. 26. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Menj a gégészetre beutalóért
2016. máj. 26. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
0%
Nem igazán értem. Mindenki a szerencsétlen háziorvost húzza le, pedig csak annyit tudunk róla, hogy a kérdező egy hipochonder, és fosik mindentől, mindenre vérképet, meg vizsgálatot kér. Azt ha a doki nem akar adni, akkor ő a hülye. Az ilyen beteg menjen a saját pénzén, élje ki magát.
2016. máj. 26. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!