Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ma voltam nyaki ultrahangon,...

Ma voltam nyaki ultrahangon, a leletem alapján valami vélemény?

Figyelt kérdés

Nyirokcsomó megnagyobbodás miatt kaptam nyaki ultrahangra beutalót, a következő áll a leletemben:

A pm. lebenyek átlagos méretűek, homogenek. Az isthmus nem szélesebb.

A nyelvgyök és a submandibularis nyálmirigyek szerkezete szabályos.

Jobb oldalon a mandibula szöglet magasságában 13 mm-es nycs. ábrázolódik, az SCM előtt 10,5 mm-es nycs. látható. Az SCM mögött subcutan elhelyezkedésben kb. 10 mm-es nycs. ábrázolódik.


Ma voltam UH-on, a háziorvosom még nem látta a leleteket, de kíváncsi vagyok, hogy ha 3 nirokcsomót találtak, akkor ajánlott biopsziát végeztetni?


2015. máj. 29. 22:30
 1/1 anonim válasza:
Nalam ketto 10 mm-eset talaltak. Azt mondta a haziorvos, hogy a merete meg epp hataron van, 10 mm felett szamit korosnak. A 13 mm-es miatt lehetseges, hogy tovabbkuld biopsziara. Nekem azt mondta, ha faj vagy megnagyobbodik, akkor kuld el. Lehet mintat vesz a torkodbol, hatha valami fertozes miatt vannak megnagyobbodva.
2015. máj. 29. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!