Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ebben az esetben hálapénz?...

Ebben az esetben hálapénz? (plasztikai műtét)

Figyelt kérdés

Nem voltam beteg, nem életmentő műtétem volt, de lefogytam 50 kg-t, és a hasam bőre lelógott a combomra, plasztikai sebészeten leoperálták, most feszes a hasam, még varrataim vannak.


100%-ban TB-s műtét volt. Osztályvezető plasztikai sebész operált, de éppen ezért annyira elfoglalt volt, hogy műtét után csak 1x találkoztam vele, akkor nagyon emberi volt. Szép munkát végzett, gondolkozom, hogy varratszedésnél adjak-e neki pénzt, vagy sem. Egyáltalán nem az a fajta ember, aki tartja a markát, és remek szakember. Anyukám erősködik a pénzt illetően, én hajlok minden felé. Elvileg még 5-6 alkalommal biztosan fogok vele találkozni a kötelező kontrollvizsgálatokon. Ha valami szövődmény fellép, akkor többször.


Szerintetek?


2015. ápr. 6. 23:49
 1/7 anonim ***** válasza:
9%

Nem voltál beteg, nem életmentő műtéted volt, de lefogytál 50 kg-t, és a hasad bőre lelógott a combodra, plasztikai sebészeten leoperálták, most feszes a hasad, még varrataid vannak.


100%-ban TB-s műtét volt. Osztályvezető plasztikai sebész operált, de éppen ezért annyira elfoglalt volt, hogy műtét után csak 1x találkoztál vele, akkor nagyon emberi volt. Szép munkát végzett, gondolkozol, hogy varratszedésnél adjál-e neki pénzt, vagy sem. Egyáltalán nem az a fajta ember, aki tartja a markát, és remek szakember. Anyukád erősködik a pénzt illetően, te hajlasz minden felé. Elvileg még 5-6 alkalommal biztosan fogsz vele találkozni a kötelező kontrollvizsgálatokon. Ha valami szövődmény fellép, akkor többször.


Szerintem.

2015. ápr. 6. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
köszi <3
2015. ápr. 7. 00:00
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem pénzt adnék, hanem inkább ajándékkossarat csináltatnék.
2015. ápr. 7. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Sajnos nem emelhetek semmit még, a táskámban is csak az irataim lesznek, és egyedül vagyok, odamenni is nehézkes lesz még. A nővéreknek anyukám vitt be egy nagy kosarat, de ő már nincs itt.


Anya 60-at mondott, én azt soknak tartom, és eléggé ellene vagyok a hálapénznek, végül 40-re gondoltam, főleg, hogy diák vagyok. Egyedül azért vagyok zavarban, mert tényleg mégiscsak plasztika volt, ennek a műtétnek az ára magánklinikán félmilliónál kezdődik, és tényleg nem látszik rajta, hogy TB-s, gyönyörű munka.

2015. ápr. 7. 00:18
 5/7 anonim ***** válasza:
Na akkor komolyan: Végülis, mivel állami intézményben volt a műtét, valójában semmilyen pénzt nem lehetne az orvosnak adni. Főleg akkor ciki, ha vissza is utasítja az orvos. Mert van ilyen is. És ez így a helyes. Ha magánklínikáról jön a beteg, ott annyit adhat a páciens pluszban hálapénzt, amennyit szeretne. Nekem volt már több komoly műtétem állami intézményben, és egyszer sem adtam pénzt senkinek. Panaszkodni pedig egyáltalán nem panaszkodom rájuk. Tehát jobban jártok, ha egy 10-15 ezer forint értékű kosarat összeállítotok, és kész.
2015. ápr. 7. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha mindenképpen adni akartok az orvosnak pénzt, akkor ne te add oda. Kérd meg a szüleidet, vagy az egyik rokonodat erre. De szívem szerint nem adnék pénzt az orvosnak, mert állami intézményben valójában nem is lehetne.
2015. ápr. 7. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A paraszolvencia legális, csak szólok.


Ha úgy érzed, hogy szeretnéd meghálálni, hogy ilyen szép munkát végzett, akkor adj neki. De ha normális a doki, ahogy írtad, akkor sem fog veled másképp bánni, ha nem adsz. Ezt neked kell eldönteni, hogy mennyire vagy hálás. Mindenesetre szerintem 60 ezer tényleg sok, én max. 30-40-et adnék.

2015. ápr. 7. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!