Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » A nyugati egészségügy és az...

A nyugati egészségügy és az orvostudomány semmit sem ér?

Figyelt kérdés

A kérdésem inkább állítás. Az orvostudománynak vannak jó eredményei, de ez még csak az elmélet, sok eredmény már eleve manipulált..


A gyakorlat pedig nem is követi az elméletet, az egészségügyi dolgozók képzése nem is felel meg a tudomány mai állásának, az orvosok inkompetensek, nem azért mert alkalmatlannak születtek, hanem mert az orvosi képzés már rég nem az emberek egészségének megőrzéséről szól, hanem a 'betegségipar' hasznáról.


Minél több gyógyszert kell eladni, amik nem gyógyítanak semmit, csak mellékhatásokat okoznak. Krónikus betegségeket már rég nem megelőzni akarnak, hanem élethosszon át kezelni, tipikus példák cukorbetegeknek az inzulin, a vérnyomáscsökkentők, koleszterinszint csökkentők.


És akkor a pszichiátriás szereket még ennél is vitatottabbak, azokat külön is venném, azok szinte vitán felül állnak, látványosan ócskák.


Az emberek meg nem tesznek semmit. Látják, hogy nem működik az egészségügy, látják, hogy itthon már az 'alaptörvényben' sincsen benne kötelező eü. ellátás, látják mennyit kell várni egy kórházban, látják hogy mennyit keresnek szerencsétlen orvosok és ápolók (nem bántani akarom őket, távolról sem ők tehetnek a rossz helyzetről).


Mármint akkor látják ezeket az emberek, ha látni akarják. De közben semmit nem tesznek magukért, eszik azokat a hulladékokat amiket éppen a legjobban propagál az élelmiszeripar és a dietetika, amik a legjobban tele vannak ízfokozókkal vagy éppen a legolcsóbban jóllakhatnak velük 2 órára. Aztán beveszik azokat a gyógyszereket (mondjuk a 'TB' költségére, tehát közösen támogatjuk a rohadt gyógyszergyárakat, még ha első ránézésre egy támogatott gyógyszer olcsónak is tűnik).


Úgy élnek, ahogy elvárják tőlük. És nem lesznek egészségesek, nem lesznek boldogok, tehát nem mondhatjuk, hogy ezt szeretik. Szerintem be vannak az emberek idomítva, bele vannak kényszerítve ebbe az egészbe. Szép agymosást sikerült elérni, ahogy látom országról országra változik persze hogy mennyire, olyan mintha egy kísérlet lenne.. de a lényeg az egész nyugati világban ugyan az, ebbe a helyzetbe kényszerítik az embereket. Csak ez a helyzet Németországban jobb, mint Magyarországon.


2015. jan. 4. 18:22
1 2 3 4
 31/35 A kérdező kommentje:

Kérlek, akkor írd le lényegében hogyan kezelik a pcos-t..

Nem azt írtam, hogy mindig kiveszik a szerveket, csak említettem, hogy talán kissé szemét módon ilyen is van.


Egyébként már eleve az is gond, hogy nem gyógyítják a betegséget, hanem csak kezelgetik, műtik, újra műtik.. ahelyett, hogy az okát megszüntetnék. De pont ez a baj a nyugati egészségüggyel.


"Nagyon nagy volt az arcod, vártam epekedve a válaszod a forrásokkal."


Az én arcom mindig nagy. Kerestem is neked leírást, bár nem érte nekem miért nem hiszed el. Lehet majd ha lesz több időm, tovább keresek, jelenleg bevallom picit szét vagyok csúszva. Egyrészt több témában beszélgetek, mellette minden napra jut délelőtti és esti edzés, köztük is elszáll a nap.. de majd összekapom magam. És keresek, de akár mások is kereshetnének, akiket érdekel a téma. Valamiért a kórházak nem dobálják fel honlapjaikra az ilyen történeteket, így kicsit nehezebb visszakeresni mint gondoltam.


"Sajnálom. Tudod az az igazság, hogyha eltávolították a petefészkeit,"


Igazából ennek a hölgynek csak az egyiket, hogy a valóságnál maradjunk (nem ferdítés és túlzás a célom).


Persze, lehetett valami a háttérben, csak ő erről nem tudott?


"Facebookos történet, de nálam, a nyugati orvoslásban sajnos nem túl meggyőző."


Testvér, emberekkel élünk együtt. Ember barátainkkal, testvéreinkkel. Vajon mégis minek hamisítaná meg valaki a saját betegségének történetét?


Nehogy oda kerüljünk a végén, hogy minden ember akin nem segít a nyugati medicina, akik évek óta gyógyszert szednek de nem gyógyulnak meg, akik szenvednek a gyógyszereik mellékhatásaitól, akiknél halálhoz vezetnek a gyógyszerek, azok mind hazudnak :)


Értem én, hogy olyan mintha a levegőben lógnának az állításaim, és nem alapozhatsz 1-1 bemondott történetre.. De átgondolod, hogy mi van ha a bemondott történetek esetleg igazak?


Dr. Lenkei megvan mindenkinek, ugye?

Róla úgy gondolom tárgyilagosabb kritizálója a modern nyugati egészségügynek. Persze, ő felkészült érvekkel, előadást tart, nyilván ha ő említene fölösleges műtéteket akkor azokat tényleg alá tudná támasztani, nem úgy mint én. Ó, röstellem, hogy nem vagyok olyan vitapartner mint ő.


De a lényeg, ismerjük az álláspontját? Ha már nyugati egészségügy kritika a téma?

https://www.youtube.com/watch?v=m_2zppAzt28


Nem értek vele maradéktalanul egyet, az előadás címe 'Élni jó', hááát.. hozzáállás kérdése :)

De a gyógyszerekről mond olyan dolgokat, amiket ismerni kellene mindenkinek.


És Ben Goldacre? Valószínűleg nem arról van szó, hogy nem ért az orvostudományhoz, és ezért kritizálja.. de nézzünk bele a videójába, miért lehet hiteltelen az orvos'tudomány'


[link]

2015. jan. 8. 09:11
 32/35 A kérdező kommentje:
Mondjuk én inkább az orvosi gyakorlatot szoktam kritizálni, ő már a tudományosságát is megkérdőjelezi, jogosan.
2015. jan. 8. 09:11
 33/35 anonim ***** válasza:
100%

"csak említettem, hogy talán kissé szemét módon ilyen is van"


Az a baj (vagyis inkább a szerencse), hogy ez nem igaz.

A PCOS-t lehet kezelni műtéti úton, de az nem azt jelenti, hogy kiveszik a nő petefészkét. Egyrészt a műtétnek pont az a célja, hogy az addig meddő nő teherbe essen, így nyilván nem túl célszerű kioperálni a petefészket, hiszen úgy tuti nem lesz gyereke.

Másrészt pedig még a betegség első leírói is "csak" a petefészek egy darabjának kimetszését javasolták és végezték, (egyébként a cél tekintetében jó eredménnyel, mivel utána a nők ovuláltak és teherbe estek). Ma már ezt sem csinálják. Amit végeznek, az egy laparoszkópos műtét, melynek során a petefészek felszínén 4-10 darab apró, felszínes "lyukat" égetnek. Ezzel is azt érik el, hogy a nők jelentős része a műtét után ovulál és terhes lesz.


Az már csak a ráadás, hogy egy emberre nem lehet egy műtétet rákényszeríteni. Írásos beleegyezés kell minden műtéthez, és hiába képzeled, az orvosok nem tartanak pisztolyt a beteg fejéhez, hogy írja alá.

És bizony sok olyan nőn, akinek MÁS KEZELÉS NEM HASZNÁLT, bevállalja a műtétet, mert teszem azt már 10 éve meddő és szeretne babát.


Egyébként a "nyugati" orvoslás sem elsőként a műtétet választja a kezelésre, az a legeslegutolsó módszer, de mint mondtam, akkor sem operálják ki a petefészkeket.


Ha neked van olyan ismerősöd, akinek állítólag ciszta miatt kivették a petefészkét, az valószínűleg nem PCOS-es volt. Ha valakinek van egy bazi nagy petefészekcisztája, aminél felmerül az is, hogy rosszindulatú, azt ki kell operálni, nincs mese. És előfordulhat, hogy nem tudják megkímélni a petefészket.

De akkor sem szedik ki rögtön mindkettőt...

2015. jan. 8. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:

"Az áltudományokat megvetem. De hiszek bennük, találkozom velük."


Azta! Na ilyennel még nem találkoztam.

2015. jan. 8. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 A kérdező kommentje:

Persze hogy van nő, aki a műtétet választja. Hagynak neki más alternatívát? A gyakorlatban a hivatalos étrendi ajánlások pcos beteg nőknek lópikukát nem ér.


Ami segítene, azon információk el vannak hallgatva, alig jut el a betegekhez. Lehet, hogy más országokban valamivel jobb a helyzet az egészségügyben, de itthon meggyógyulni csak akkor lehet, ha a beteg a saját ügyének tekinti az egészségét. A laporoszkópiás műtéttől sem gyógyul meg amúgy egy pcos nő, persze hogy nem, a tv-ben azt látja hogy a danone activia és a teljes kiőrlésű tészta jót tesz a szervezetének, ezt a dilettáns dietetikusok is megerősítik a szerencsétlen nyilatkozataikkal, cikkeikkel. Így lehet betegen tartani rengeteg embert.


A betegekből meg nagy sápot lehet húzni, krónikus betegségekre élethosszig lehet gyógyszereket eladni. Egy pcos-nak az inzulinrezisztenciára metformin nagyon alap szer, meg ki tudja miket adnak még el nekik anélkül, hogy meggyógyulnának.. Még mindig undorítónak tartom, de mégis ez a szutyok jó az emberek többségének. Vagy nem jó, de annyira sötétek, hogy nem jut eszükbe érdemben tenni a rossz rendszer ellen. Eltűrik, szerencsétlenek..

2015. márc. 24. 10:14
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!