Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » A nyugati egészségügy és az...

A nyugati egészségügy és az orvostudomány semmit sem ér?

Figyelt kérdés

A kérdésem inkább állítás. Az orvostudománynak vannak jó eredményei, de ez még csak az elmélet, sok eredmény már eleve manipulált..


A gyakorlat pedig nem is követi az elméletet, az egészségügyi dolgozók képzése nem is felel meg a tudomány mai állásának, az orvosok inkompetensek, nem azért mert alkalmatlannak születtek, hanem mert az orvosi képzés már rég nem az emberek egészségének megőrzéséről szól, hanem a 'betegségipar' hasznáról.


Minél több gyógyszert kell eladni, amik nem gyógyítanak semmit, csak mellékhatásokat okoznak. Krónikus betegségeket már rég nem megelőzni akarnak, hanem élethosszon át kezelni, tipikus példák cukorbetegeknek az inzulin, a vérnyomáscsökkentők, koleszterinszint csökkentők.


És akkor a pszichiátriás szereket még ennél is vitatottabbak, azokat külön is venném, azok szinte vitán felül állnak, látványosan ócskák.


Az emberek meg nem tesznek semmit. Látják, hogy nem működik az egészségügy, látják, hogy itthon már az 'alaptörvényben' sincsen benne kötelező eü. ellátás, látják mennyit kell várni egy kórházban, látják hogy mennyit keresnek szerencsétlen orvosok és ápolók (nem bántani akarom őket, távolról sem ők tehetnek a rossz helyzetről).


Mármint akkor látják ezeket az emberek, ha látni akarják. De közben semmit nem tesznek magukért, eszik azokat a hulladékokat amiket éppen a legjobban propagál az élelmiszeripar és a dietetika, amik a legjobban tele vannak ízfokozókkal vagy éppen a legolcsóbban jóllakhatnak velük 2 órára. Aztán beveszik azokat a gyógyszereket (mondjuk a 'TB' költségére, tehát közösen támogatjuk a rohadt gyógyszergyárakat, még ha első ránézésre egy támogatott gyógyszer olcsónak is tűnik).


Úgy élnek, ahogy elvárják tőlük. És nem lesznek egészségesek, nem lesznek boldogok, tehát nem mondhatjuk, hogy ezt szeretik. Szerintem be vannak az emberek idomítva, bele vannak kényszerítve ebbe az egészbe. Szép agymosást sikerült elérni, ahogy látom országról országra változik persze hogy mennyire, olyan mintha egy kísérlet lenne.. de a lényeg az egész nyugati világban ugyan az, ebbe a helyzetbe kényszerítik az embereket. Csak ez a helyzet Németországban jobb, mint Magyarországon.


2015. jan. 4. 18:22
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
94%

Jelentettem a kérdésed. Azon kívül, hogy nem hallasz meg semmit abból, amit más érvekkel alátámaszt, csak a saját igazadat szajkózod, sajnos nem derül ki, hogy mit szeretnél megtudni, mondjuk ezt az első mondatoddal is alátámasztottad. Szánalmas, hogy okosnak hiszed magadat, sőt tájékozottnak. Honnan szedted, kitől hallottad ezeket a ,,tényeket"? Miért gondolod, hogy az orvosi egyetemen, amit tanítanak, az hülyeség, de amit te szedtél a kútfejedből, az biztosan igaz? Vagy tudod az elképzeléseidet valami szakirodalommal is alátámasztani?


,,Nem mintha az immunizálás fertőző betegségekkel szemben a nyugati orvostudomány érdeme lenne! Fertőzések gyógyszerek nélkül is egyre kevésbé veszélyesek, ahogy javul az életszínvonal, hozzá lehet jutni vitaminokhoz, potenciálisan élhetünk egészségesebben. Ehhez kevés köze van a nyugati orvostudománynak."


Miért, mit gondolsz, az immunizálást, a vitaminom szerepét kik ismerték fel, ha nem orvosok, kutatók? Akik utódai a mai ,,nyugati" orvostársadalom? Okoskodsz, de látszik, hogy halvány lila gőzöd nincs az egészről, csak egy másik példa, hadd idézzelek:


,,És mégis mire használják a laporoszkópiát? Olyan cisztás betegségeket vagdosnak ki vele, amiket a tudomány valódi állása szerint meg lehetne (és kellene?) előzni. Aztán meg kipakolják a nőket petefészkestől, mert valójában szinte érezhető a nőgyűlölet (szerintem) az egészségügyben."


A laparoszkópiát nem csak erre használják. A kövekkel tele lévő epehólyagot, a perforációig gyulladt vakbelet is mind- mind ezzel távolítják el. Na de mindegy is, sikerült elérned, hogy felhúzzam magam rajtad, meggyőzni úgysem tudlak, nem is tudom, miért jártatom a szám.


Csak aztán ha véletlenül begyullad a vakbeled, vagy a gyereked elkapja a szamárköhögést, mert annyira oltásellenes vagy, gyógyítsd meg otthon, hadd fulladozzon a gyerek, hadd perforáljon a vakbél, nehogy nyugati kuruzslókhoz fordulj.

2015. jan. 4. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 A kérdező kommentje:

Jelentetted a kérdést - ezzel csupán látszólag elnyomod a problémát, ami ettől még jelen van. Komolyan gondolod, hogy valamit meg lehet oldani azzal, hogy elhallgattatod. Hát, téged is így próbálnak meg elnyomni, ezek szerint észre sem veszed :) Derék!


"Azon kívül, hogy nem hallasz meg semmit abból, amit más érvekkel alátámaszt, "


Nem tűnt fel Neked, hogy nem voltak észérvek. Vélemények voltak, úgymond vallásos kijelentések, amikkel nem értek egyet, de igyekeztem rávilágítani miért tévedések. Miért önámítások :)


"csak a saját igazadat szajkózod, sajnos nem derül ki, hogy mit szeretnél megtudni"


Szajkózhatom a Te igazságodat is, vagy azokét akik ezt a szádba adták, csak abban semmi konsruktivitás nem lenne. Ami a tudást illeti, én megtudtam pár dolgot már ennyiből is, úgyhogy hálás vagyok a válaszokért.


"Honnan szedted, kitől hallottad ezeket a ,,tényeket"?"


Miért, Te honnan tudod (véled hogy tudod) a saját 'tényeidet' ? :)


Az információ, az bizony érdekes egy dolog. A világ sokkal összetettebb annál, mint hogy könnyen megismerhető legyen. Nem lehet röviden összefoglalni mi miért működik úgy, ahogy. Én sem tudom leírni pár mondatban, mit honnan tudok, mit hogy tapasztaltam, mennyi ember tapasztalta még, milyen szakirodalmakra támaszkodom én amikor ezt vagy azt kritizálom.. És nem is feltétlenül szükséges. A hit többet számít, például az, hogy az emberek automatikusan hisznek az orvosokban, pedig mit tudnak róluk? Semmit. A medikák hisznek a képzésükben, pedig mégis mit tudnak az oktatási rendszerről? ... Semmit.


Hit.


"Miért gondolod, hogy az orvosi egyetemen, amit tanítanak, az hülyeség, de amit te szedtél a kútfejedből, az biztosan igaz?"


Nem. Amit én tudok (nem a saját fejemből:) arról nem vagyok meggyőződve, hogy igaz. Az orvosi egyetemeken csak azokról tudom, hogy butaság, amiken nagyon látszik. Tehát csak a felszínt látom, amit orvosok is elárulnak, hogy rossz. Mélységében.. én sem tudnék egy teljes körű kritikát írni például a nyugati egészségügyről, az oktatásról, orvos képzésről. Engem már a felszín is elborzaszt, nem is biztos, hogy sokkal többet tudni akarok :(


"Miért, mit gondolsz, az immunizálást, a vitaminom szerepét kik ismerték fel, ha nem orvosok, kutatók?"


Mármint Kínában, több évszázaddal ezelőtt, a modern nyugati orvoslás megjelenése előtt (himlő) ? :D Na vajon kik?


Vannak jó kutatók és tudósok, szerencsére. De a kutatók még mindig csak elméleti munkát végeznek, az eredményeik nem kerülnek át a gyakorlatba. Ez a baj. Meg az, amikor a kutatók munkáját is a pénz manipulálja :) Így már a megélhetési tudósok munkássága sem független, miről van akkor szó?


"A laparoszkópiát nem csak erre használják"


Persze hogy nem csak erre használják, de előbb háborodjunk már fel egy kicsit ezen. Túlsiklottál anélkül hogy belegondoltál volna miről írok, és kritizálsz, hogy nem csak erre használják a laparoszkópiát. De erre is használják, ahelyett, hogy megtanítanák a csajoknak, hogyan előzzék meg a cisztás betegségeket (a tudomány eredményei nyomán ma már megelőzhetőek, csak ez nem kerül át a gyakorlatba, ó mi véletlen)


"A kövekkel tele lévő epehólyagot,"


Epekövet, epe pangást vajon mi okoz. Csak nem köze van a zsírszegény, divatosan "egészséges" ajánlott étrendekhez. Köszönöm, hogy a szándékosan okozott betegségekkel nem csak gyógyszerfogyasztást érnek el, hanem műtéti beavatkozásokra is szükség lesz. Máris többre tartom a nyugati egészségügyet, tényleg nagyon szuper.


Mondjuk sima sebészet nem egy nagy wasistdas, ezt azért valljuk be. Az egészség megőrzése sokkal nagyobb varázslat lenne, nemdebár? ;) Kinek is érné meg..


"sikerült elérned, hogy felhúzzam magam rajtad"


Mert szerencsétlen érzelmek által vezérelt ember vagy, nem veszed észre, hogy ez elvakít, ez rossz? Mit húzod fel magad rajtam? A világban több tucat dolog van amin felhúzhatnád magad, és képes vagy rajtam? Rajtam, aki mindenkinek jót akarok? Azért kritizálok, mert jót akarok neked, és még másik ~10 milliónak. De rajtuk kívül a többi milliárdnak is. Hát rajtam megéri idegeskedni, Te csinálod jól.


"meggyőzni úgysem tudlak, nem is tudom, miért jártatom a szám."

Mert provokatív, érdekes és értelmes a kérdésem?


"Csak aztán ha véletlenül begyullad a vakbeled,"


A vakbelem egy fontos szerv, amihez nem nyúl senki.. Mert szükségem van rá.

De igyekszem legjobb tudásom szerint egészségesen élni, és bízom benne, hogy nem gyullad be. Ha begyullad, akkor elfogadom egy szakember segítségét, aki .. kiműti, ha nincs más mód. Én meg cserébe segítek neki, tudok olyat kínálni amire meg neki lehet szüksége. Bár csak emberségességből, hivatástudatból vagy pénzért is segíthetne rajtam.

Ha meg nem segít? Egyszer mindenki meghal, na bumm, legyünk genyók egymással. Azért egyelőre nem gyullad be, és elvileg oka sincs begyulladni.


"vagy a gyereked elkapja a szamárköhögést"

AAAAKOR ? O_o


A gyerekeink először valószínűleg a védőoltásokat fogják elkapni... 2 dolog. Egyrészt a szamárköhögés elleni védőoltás védőhatása megkérdőjelezhető. Másrészt, mióta halálos veszély a szamárköhögés? Ja, természetesen normális vitaminfogyasztás mellett, nem pedig legyengült gyerekeket kell vizsgálni.



"mert annyira oltásellenes vagy, gyógyítsd meg otthon,"


Több betegség gyógyítható otthon, mint hinnéd. Nem is gyógyszerekkel, amikről senki sem állíthatja, hogy gyógyítanak.


Te tényleg ennyire fanatikus vagy? Szerinted miért jó, hogy olyan gyógyszereket használnak, amik nem gyógyítanak?


Miért jó, hogy megkérdezés nélkül erőltetik az 'általuk' jónak titulált védőoltásokat? Miért jó, hogy olyan védőoltásokat használnak, amikben adjuvánsok vannak, amikor vannak adjuvánsmentesek is?

Miért jó, hogy az adjuvánsokról az emberek többségének lövése sincsen, miért jó hogy ezekről még a Ferenczy Tamás védőoltáspárti könyvében sincs szó (sok nevetséges baromságról viszont igen, amivel szépen le lehet járatni a védőoltás ellenességet) mindez mégis mi? Az autoimmun betegségek korában (vagy ezzel nem értene egyet akárki?) fogalmunk sincs mit tesznek az immunrendszerünkkel, miközben mindenkibe tolják bele ezeket a szereket?


A mai 'modern' helyzetben az emberek szinte semmit sem tudnak az orvosok képzéséről, közben mondhatni az életüket teszik a kezükbe, előbb vagy utóbb? Ez az egész szinte elmebetegnek tűnik.


A mai világban el lehet titkolni a nem kívánt eredményeket hozó vizsgálatokat?? És csak a kívánatos eredményeket publikálják?


A mai világban nem lehet nyilvánosan kirajzolni az érdekrendszereket, hol-ki áll a háttérben, ki/mi pénzel valamit és ez milyen érdekeltségű..?


Elvesznek az információk az emberek elől, akik a saját életük bonyodalmával vannak elfoglalva, ha nem így lenne akkor fel is háborodnának, jogosan amúgy.


De így.. És én tűnök tudatlannak? Hát, én átlátom mennyi mindent nem tudok és nem értek, én kijelenthetem magamról, hogy valójában oly' keveset tudok. Deeee ha más gondolja így, azért az ironikus :)

2015. jan. 4. 20:29
 13/35 anonim ***** válasza:
91%
A kérdező agyát még kora gyermekkorában eltávolították a gonosz nyugati orvosok, és gyurcsok józsefet ültették be a helyére.
2015. jan. 4. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 A kérdező kommentje:
Igen Utolsó, ezzel most komolyat érveltél.
2015. jan. 4. 20:52
 15/35 anonim ***** válasza:
64%

ma 18:36


Hát azért ne túlozzunk annyira,mondjuk inkább azt,hogy a sok káros hatáson kívül van egy kis hasznos mellékhatása is a gyógyászatnak,az a baj tudod nem meg gyógyítani akarják az embert hanem csak tüneti kezelésben részesítik,és az nem egyenlő a gyógyítással,sokszor több kárt okoz a nyugati orvostudomány mint amennyit használ,vegyük csak pl a rák betegséget ,kemoterápia és a gyógyszer amit kapsz nem ,hogy gyengítené a rákot de még erősíti is és elég kevesen élik túl a rákot ezen kezelése végett,viszont más módon simán gyógyítható,de ugye abból nincs bevételük.A másik nézd meg a gyógyszerek mellékhatásait egyre durvább mellékhatások vanna,szeded a gyógyszert azért hogy aztán ki alakulhasson egy másik betegséged és így örökké a gyógyszerek fogyasztója leszel és hajtod a halálodig a pénzt a zsebükbe.Egyébként cukorbetegségre is van megoldás de azt nem a szaros gyógyszerekben kell keresni,pszichiátriai gyógyszerekről meg inkább ne is beszéljünk,teljesen nagy marhaság azok a gyógyszerek nem segítenek,inkább függők lesznek a betegek vagy más bajuk lesz de ez sem megoldás csak tüneti kezelés,és jobb ha tőlem tudod van egy nagy pszichológiai könyv amibe mindig be kerül valami újabb betegség ami nem is betegség,csak ezekkel a dolgokkal akarják hülyének beállítani azokat az embereket akik gondolkodnak vagy felébredtek.És igen van még pár rendes orvos,és igen vannak esetek mikor nem lehet elkerülni gyógyszereket vagy egyéb ilyen dolgokat,pl baleset,műtét meg ilyenek.

2015. jan. 4. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
100%

Az baj kérdező, hogy téged észérvekkel sem lehet meggyőzni.

Azt gondolod, hogy ami bizonyított tény, az csak meg lett hamisítva. Hiába hozunk neked 1000 tanulmányt arról, hogy a védőoltások hasznosak, vagy arról, hogy nem okoznak autizmust, ha egyszer azt gondolod, hogy az összes eredmény hamis.


"az egészségügyi dolgozók képzése nem is felel meg a tudomány mai állásának"

Hallottál már az evidence based medicie-ről? Ha nem, akkor olvass utána. Ugyanis a nyugati orvosi képzésnek ez az alapja.


"Krónikus betegségeket már rég nem megelőzni akarnak, hanem élethosszon át kezelni, tipikus példák cukorbetegeknek az inzulin, a vérnyomáscsökkentők, koleszterinszint csökkentők."

Ez így nem igaz. Az orvosok bizony azt is elmondják pl. egy elhízottnak vagy magas vérnyomásosnak, hogy le kellene fogyni, egészségesen kellene táplálkozni, mozogni kellene. Csak éppen az emberek baromira lusták, és sokkal egyszerűbb nekik beszedni a vérnyomáscsökkentőt, mint elmenni futni vagy lemondani a napi egy kiló kenyérről és a bagóról.

Az inzulin pedig életmentő gyógyszer. Elég csúnya is lenne, ha egy inzulinra szoruló betegtől megvonnánk...


Egyébként pedig tanítanak a megelőzésről is az egyetemen, nem is keveset. Pl. népegészségtan címszó alatt.


"És akkor a pszichiátriás szereket még ennél is vitatottabbak, azokat külön is venném, azok szinte vitán felül állnak, látványosan ócskák. "

Azért mondod ezt, mert azokat a pszichiátriai betegeket nem veszed észre, akik a gyógyszerszedés miatt teljes életet tudnak élni, be tudnak illeszkedni a társadalomba. Ugyanis vannak ilyenek is szép számmal (pl. skizofrének).


"A nyugati gyógyászat sem tud érdemben tenni az ebola és az aids ellen. "

Érdekes módon a fejlett országokban még sincs ebola, HIV fertőzéssel meg el lehet élni több tíz évig úgy is, hogy még csak nem is fertőz az illető. De persze, ez tényleg semmi:D


"Abba meg nem is mennék bele, hogy ezek lehetnek mesterségesen létrehozott betegségek is.. :S "

Talán az ilyesfajta összeesküvés elméleteket hagyjuk is.


"A dietetikusokat nézd meg miket ajánlanak, lövésük sincs a témáról, pont mint az orvosoknak. "

De persze neked van. Elolvastad Szendi könyvét, és máris te vagy a megtestesült szakértő a témában. Csak azt nem értem, miből gondolod, hogy neki igaza van a nyugati orvoslással ellentétben?


"Mert van alapvető higiénia. Kb. ennyi, ez az ami miatt mi pár évvel nagyobb átlag életkort élünk meg mint az 'ősember' tette. "

Nyilván a higiénia javulása is közrejátszik az átlagéletkor növekedésében. Meg a védőoltások, az antibiotikumok....


"Ma meg lehet halni rákban, himlő helyett. "

Meg lehet halni rákban, ez így van. De egyrészt rákban sem kötelező meghalni, mert azért ha időben felfedezik, akkor sok esetben tudják gyógyítani. Másrészt én inkább halok meg 80 évesen vastagbélrákban, mint 15 évesen himlőben.


"Vagy a védőoltások mellékhatásaként kialakuló autoimmun betegségektől szenvedve lehet leélni 70 évet. "

Ezt is megcáfolták már, de hiába írok hivatkozást, úgy is csak azt tudod hajtani, hogy manipulálták az eredményt...


" Fertőzések gyógyszerek nélkül is egyre kevésbé veszélyesek, ahogy javul az életszínvonal, "

Érdekes, pl. Angliában, Németországban magasabb az életszínvonal, mint nálunk, mégis több a kanyaró, mert alacsonyabb az átoltottság.


"Régen nem volt ennyi cukorbeteg, ma is meg kellene előzni. Ráadásul a cukorbetegségnek gyógyítható formája is van (2. típus) mégsem gyógyítják meg. "

A cukorbetegség (legalábbis a kettes típusú) tényleg a táplálkozással összefüggő ún. civilizációs betegség, de ezt a nyugati orvostudomány is tudja ám. Régen pedig azért nem volt annyi, mert korábban meghaltak az emberek, minthogy a táplálkozásból eredő betegségek kijöjjenek rajtuk.


"Zombivá, krónikus beteggé. Megint nem a mentális betegségek okait kezelik, hanem bedrogozzák az embereket. "

Te megnéztél valami amcsi hatásvadász filmet a pszichiátriáról, vagy mi? Mindegy, erről már írtam.


"Olyan cisztás betegségeket vagdosnak ki vele, amiket a tudomány valódi állása szerint meg lehetne (és kellene?) előzni. Aztán meg kipakolják a nőket petefészkestől, mert valójában szinte érezhető a nőgyűlölet (szerintem) az egészségügyben. "

Sejtem, hogy ki vagy, és láttam már itt-ott pár kommentedet. Ha jól sejtem a PCOS-ről beszélsz. Azonban a probléma az, hogy nettó hülyeséget állítasz. PCOS-ben nem operálják ki a nők belső szerveit. Még csak a petefészkeket sem. Nem tudom, hogy honnan szedted, de talán azt a forrást el is felejthetnéd.


"Mármint Kínában, több évszázaddal ezelőtt, a modern nyugati orvoslás megjelenése előtt (himlő) ? "

Ezt meg honnan szedted?


"Epekövet, epe pangást vajon mi okoz. Csak nem köze van a zsírszegény, divatosan "egészséges" ajánlott étrendekhez. "

Remélem tudod, hogy az epe egy része koleszterin, és koleszterinkövek spec. pont akkor alakulnak ki, ha az epe koleszterinre nézve túltelítetté válik. Így a magas koleszterinbevitel pl. okozhat epekövet.


"Miért jó, hogy olyan védőoltásokat használnak, amikben adjuvánsok vannak, amikor vannak adjuvánsmentesek is? "

Talán nézz utána, hogy mit jelent és mire jó az adjuváns.


"Miért jó, hogy az adjuvánsokról az emberek többségének lövése sincsen, miért jó hogy ezekről még a Ferenczy Tamás védőoltáspárti könyvében sincs szó"

De, van róla szó. Érdemes egyébként elolvasni a könyvet, nagyon jó.


Igazából ezt a kommentet nem is igazán neked írtam, hisz tudom, neked nem ér semmit. Észérveket kértél, de hiába kapod meg, úgy is csak a saját hülyeséged hajtod.

Azért írtam mindezt, hogy ha valaki elolvassa ezt a sok szöveget, akkor ne csak a te véleményedet lássa.

2015. jan. 4. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
100%

Az a helyzet, hogy te írod másnak, hogy csak hitből papol, de a te válaszaid is inkább hitet, mint tudást sugároznak. Az jó, ha kételkedsz, jó ha nem hiszel el mindent, de úgy kritizálni, hogy közben te magad egyértelműen nem vagy teljesen otthon az adott témában... ezzel óvatosan. Egy nagyon okos ember mondta nekem egyszer, hogy nem elégedetlenkedni és fikázni kell, hanem mondani egy jobb megoldást és megpróbálni eljuttatni másokhoz az elképzelést. Ha elég jó és ha eléggé akarod, talán teret nyerhet. Tudod kritizálni könnyű. Jól csinálni vagy változtatni helyes irányba nehezebb. Főleg mert ami az egyiknek helyes, az a másik szerint rossz irány.


Nem mondom, hogy nincs igazság a kétkedésedben és leszólásodban, de te csak az egyik oldalt írod le. Csak arról beszélsz, hogy mi mennyire rossz. De mi van azzal a rengeteg élettel, akiket a nyugati gyógyítás mentett meg? Akiknek ez segített, ezáltal lehetett teljesebb élete? Ne mondd, hogy példákat kellene erre felhoznom. Mindenki ismeri a példákat. Mindenki hall róluk, bár messze nem az összesről. Csak itt-ott elvétve egy-kettőről.

Valóban, az orvosok között vannak inkompetensek, meg az ápolók és minden egyéb egészségügyis között is, de szerintem általában az a baj, hogy egyszerűen nem működik ember és ember között a kommunikáció. Nagyon sokszor ezen csúszik el minden. Az orvos nem kezeli kedvesen a beteget, vagy másképp értelmezi a tüneteket, amiket az felsorol. Nem hisz neki, stb... Szóval ha belegondolsz a rendszer már a kommunikáción elcsúszik és ez nem is mindig az orvos hibája.

Valóban, a gyógyszer ipar kissé kizsákmányoló, de ha tényleg csak hatástalan bogyókat gyártanának, szerinted hosszútávon volna bármilyen fogyasztóiparuk? Tény, hogy nem minden gyógyszer annyira fasza dolog, mint ahogy azt ők állítják (ez egészséges megkérdőjelezés) de hogy minden gyógyszer, oltás és mi egyéb csupán a kizsákmányoláson alapulna... Na ezt azért te se gondolhatod komolyan. Talán nem mind, de érnek valamit.

A pszichiátria egy nagyon kényes téma, de annyira azért érinteném, hogy szerintem sokkal hatalmasabb a hithű hőbörgés, mint valóságosan jogosult lenne. Tudod a pszichiátria alapvetően két fajta betegségre bontja a pácienseket. Vannak azok, akik sajnos képtelenség, hogy meggyógyuljanak. Nekik vannak bizonyos tüneteik, de ennek ellenére többségük olykor tök normálisnak tűnhet. Ezek után jön a hőbörgés, hogy na de most akkor őt miért gyógyszerezik be. Hát nem ok nélkül. Többségében azok a tünetek tényleg léteznek és vagy őt, vagy a környezetét erősen zavarja, gátolja, esetleg még veszélyezteti is. Azok a pánciensek, akik pedig kigyógyulhatnának... Nos nem tudom, szerintem némi tájékozódással vagy gondolkodással bárki rájöhet, hogy attól, hogy egy-két bogyóval javítják az életkörülményeit, a lelkét még nem gyógyítják meg. Csak tudod könnyebb úgy meggyógyulni, ha kevésbé szenvedsz a tünetektől. Ebben a részében van némi tapasztalatom is. Szóval ilyenkor adja magát, hogy ha az illető motivált egy terápiára akkor érdemes belefogni. De tudod vannak olyanok, akik nem elég bátrak, hogy szembenézzenek önmagukkal. Mert ez nagy feladat. És ők bizony bogyóval zombítják magukat amíg élnek. Ez van. Ezért tényleg az orvostudományt fikáznád?

Persze mindemellett a pszichiátriának rengeteg fejlődésre, átalakulásra volna szüksége, mert valóban, a rendszer rossz. Én csak arra próbálok rámutatni, hogy még a rossz rendszer is egész hatékony. És a pszichiátria mint olyan, nem is tekint vissza annyira messzi messzi múltra, úgymond még gyerekcipőben jár. Ehhez képes annyira nem rosszak és reméljük hogy lesznek még sokkal jobbak.

És azután hogy ennyit kampányoltam a gyógyszerek és a pszichiátria mellett, kijelenteném hogy utálom őket. Utálok bármilyen bogyót bevenni. Utálom a pszichiátriát, a bunkó, fölényes dokik és az elképesztő és szomorú történetek miatt, amiket hallani. Undorító az egész. DE tudod mit? Most nem kezdem el sorolni hogy vannak jó dokik is meg stb, viszont azt megjegyezném, hogy egy sokkal kisebb, sokkal jelentéktelenebb közegben, például egy iskolában a gyerekek között is történnek undorító dolgok. Rossz nélkül nincs jó. Ha te az iskolákban csak azt látod meg, amikor kiközösítenek, bántanak, megvernek, megaláznak embereket, akkor igazából... minek ide iskola? Úgyis csak azzal a szennyel tömik a fejünket, amivel a rendszer akarja nem? Tök felesleges. (Ugye ezt nem hiszed el?)


Az ideális igazából az volna, ha ötvöznék a keleti illetve nyugati gyógyítást. Mindkettő zseniális és mindkettőnek fantasztikus meglátásai tudnak lenni, csak történetesen teljesen más szemszögből közelítenek. Én úgy képzelem el ezt, mint a Vezetői pozíciókban lévő férfiakat és nőket. Se az nem jó, ha csak férfiak vannak, se az nem jó, ha csak nők. Mert másképp gondolkodunk és így tudjuk igazán kiegészíteni egymást. Az a legeredményesebb, ha a kettő egálban van. Ha mindkettő a legjobbat tudja hozni a maga részéről. És én hallottam is már olyan orvosokról, akik próbálták egybefűzni a kettőt. Szóval nem reménytelen az ügy, de biztos, hogy nem holnap valósul meg, mert az ilyesmi lassú folyamat.


Egyébként más országokban, fejlett országokban hihetetlen, hogy mennyivel színvonalasabb az egészségügy, mint itthon. Nekem meséltek olyanok, akik kint dolgoztak. Én csak pislogtam, hogy ilyen tényleg lehetséges? Szóval nem az itthoni állapotot kell alapul venni.


Az utolsó megjegyzésem annak szólna (mert hirtelen még beugrott, hogy mintha ezt is írtad volna) hogy ugye nem gondolod komolyan, hogy a sebészet nem olyan nagy cucc? Mármint te komolyan belegondoltál abba, hogy mekkora szaktudás, határozottság, ügyesség és profizmus kell ahhoz, hogy egy emberen bármilyen műtétet végrehajts? Hatalmas rajtuk a nyomás, istent kell játszaniuk a vészhelyzetekben. Ne szóld le őket, mert te se tudnád szerintem egy könnyen utánuk csinálni!


Szóval a teljesség igénye nélkül próbáltam kulturáltan válaszolni neked, remélem meglátsz benne valami értelmet. Nagyon szomorú, ha csak így tudsz hozzáállni a nyugati egészségügyhöz, mert ez a kritika teljesen olyan, mintha az éremnek cska az egyik oldalát néznéd. Néha teszel utalást, hogy aha, persze, ott van a másik oldal is, nem mintden fekete és fehér, de közben teljesen úgy beszélsz, mintha minden fekete és fehér volna és figyelmen kívül hagyod az érem másik oldalát, pedig létezik. Ha mindenre úgy tekinthetnék, mint ahogy erre most te, akkor szerintem nyugodtan meghirdethetnénk a Földön, hogy holnap együttesen kihalunk, mert jobb nem élni ezen a világon. Persze nagyon átérzem ezt a szemlélet módon. Sokszor én is csak a negatívat látom, csak abban dagonyázok és annyira elkeserít, hogy igazából tényleg... miért is folytassuk?

És még egyszer megerősítem, hogy nem azt mondom, hogy semmiben sincs igazad, csak annyira egyoldalúan látod a dolgokat, hogy nincs igazad. És a hatalmas feketeségeddel arra ösztönzöl minden válaszolót, hogy bármennyire is hisz ezekben a dolgokban, mégis teljes mellhosszal kiálljon mellettük. Ez egyszerű pszichológia.

2015. jan. 4. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
36%

ma 18:44


Hív fertőzés az egy külön sztori de kérdéses,de azt látom te be vetted az ebola kamut is,az egész ebola dolog egy előre kitalált megrendezett félelem keltés volt,gondold már el max de a max 8000 fertőzött és itt jajongtak hogy járvány van de azért vond már ki azt a állítólagos 8000 embert afrika 1milliárdos lakosságából,sőt az ebola vírust valószínűleg a védőoltásnak csúfolt löttyel vitték be a betegek szervezetébe,mert furcsa mód nem úgy terjed az ebola ahogy az a nagy könyvben meg volt írva.

2015. jan. 4. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:

ma 18:54


Nem olyan ostoba,mint ahogy te azt hiszed ;) Viszont te legalább népesíted a birkák csoportját akik minden szart be vesznek.

2015. jan. 4. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:

ma 22:55


Aki próbál egészségesebben élni annak nem igen kell semmilyen országban semmilyen egészségügyi ellátás,tehát a színvonal is le van szarva.

2015. jan. 4. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!