Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » A nyugati egészségügy és az...

A nyugati egészségügy és az orvostudomány semmit sem ér?

Figyelt kérdés

A kérdésem inkább állítás. Az orvostudománynak vannak jó eredményei, de ez még csak az elmélet, sok eredmény már eleve manipulált..


A gyakorlat pedig nem is követi az elméletet, az egészségügyi dolgozók képzése nem is felel meg a tudomány mai állásának, az orvosok inkompetensek, nem azért mert alkalmatlannak születtek, hanem mert az orvosi képzés már rég nem az emberek egészségének megőrzéséről szól, hanem a 'betegségipar' hasznáról.


Minél több gyógyszert kell eladni, amik nem gyógyítanak semmit, csak mellékhatásokat okoznak. Krónikus betegségeket már rég nem megelőzni akarnak, hanem élethosszon át kezelni, tipikus példák cukorbetegeknek az inzulin, a vérnyomáscsökkentők, koleszterinszint csökkentők.


És akkor a pszichiátriás szereket még ennél is vitatottabbak, azokat külön is venném, azok szinte vitán felül állnak, látványosan ócskák.


Az emberek meg nem tesznek semmit. Látják, hogy nem működik az egészségügy, látják, hogy itthon már az 'alaptörvényben' sincsen benne kötelező eü. ellátás, látják mennyit kell várni egy kórházban, látják hogy mennyit keresnek szerencsétlen orvosok és ápolók (nem bántani akarom őket, távolról sem ők tehetnek a rossz helyzetről).


Mármint akkor látják ezeket az emberek, ha látni akarják. De közben semmit nem tesznek magukért, eszik azokat a hulladékokat amiket éppen a legjobban propagál az élelmiszeripar és a dietetika, amik a legjobban tele vannak ízfokozókkal vagy éppen a legolcsóbban jóllakhatnak velük 2 órára. Aztán beveszik azokat a gyógyszereket (mondjuk a 'TB' költségére, tehát közösen támogatjuk a rohadt gyógyszergyárakat, még ha első ránézésre egy támogatott gyógyszer olcsónak is tűnik).


Úgy élnek, ahogy elvárják tőlük. És nem lesznek egészségesek, nem lesznek boldogok, tehát nem mondhatjuk, hogy ezt szeretik. Szerintem be vannak az emberek idomítva, bele vannak kényszerítve ebbe az egészbe. Szép agymosást sikerült elérni, ahogy látom országról országra változik persze hogy mennyire, olyan mintha egy kísérlet lenne.. de a lényeg az egész nyugati világban ugyan az, ebbe a helyzetbe kényszerítik az embereket. Csak ez a helyzet Németországban jobb, mint Magyarországon.


2015. jan. 4. 18:22
1 2 3 4
 21/35 A kérdező kommentje:

Ahh, holnap válaszolók érdemben.


Én tisztában vagyok vele, hogy van egy hitem. Sőt, én a saját hitemben is kételkedni szoktam. Vajon azok a válaszolóim akik egészségügypártiak, kételkednek-e a saját hitükben, illetve tisztában vannak-e azzal, hogy az is csak hit?


A védőoltásokról, erre is rátérhetünk, lehet nekem észérvekkel érvelni mellettük, de előre leszögezném, én nem azon a szinten vagyok védőoltáskritikus, hogy autizmussal hozom összefüggésbe a védőoltásokat, mint valami kis konteós védőoltás-ellenző.


Én azért olvastam Ferenczy Tamás védőoltásos könyvét, mint már írtam tisztában vagyok vele, hogy vannak gyenge lábakon álló védőoltás ellenes érvek. Ahogyan azzal is tisztában vagyok valamennyire, hogy a védőoltások mennyire hatékonyak/nem hatékonyak, mennyire szükségesek, és a lehetőségekhez képest mennyire biztonságosak/kockázatosak. Na most, majd kifejthetem ezt bővebben is, de a védőoltások lehetnének biztonságosabbak mint amilyenek, de persze ezt mint már írtam nem reklámozzák. Vajon miért, úgysem fog összeállni mindenki fejében az, hogy mi a betegségipar.. tehát ha én nem vagyok 'észérvekkel' meggyőzhető, az csak akkora fogyatékosság mint a tiétek, akik szintén képtelenek vagytok átlátni a helyzetet :)


Én mondjuk ezért nem ítélek el senkit, nem leszek indulatos stb. stb.


Jó pihit, holnap elolvasom alaposan miket írtatok, kíváncsi vagyok amúgy.

2015. jan. 4. 23:35
 22/35 A kérdező kommentje:

Egyébként az én írásaim részben tudáson, részben hiten, részben tapasztalaton alapulnak. Nem csak az én tapasztalataimon, hanem más emberekén is.


Meg olyanokon, amikor orvosok mondják el a valós helyzetet adott témáról, amihez ugye értenek (persze nem kell ahhoz orvosnak lenni, hogy kritizálni tudd az orvoslást, de azért egy orvos is rálát bizonyos dolgokra)


84%-os

"Nem mondom, hogy nincs igazság a kétkedésedben és leszólásodban, de te csak az egyik oldalt írod le. Csak arról beszélsz, hogy mi mennyire rossz."


Erről kell beszélni, jelenleg nem azt az időt éljük, hogy a hatalmas sikerekről kell beszélni. A Magyarország jobban teljesít szöveget meghagyhatjuk a teljesen agymosottaknak, egyelőre.


"De mi van azzal a rengeteg élettel, akiket a nyugati gyógyítás mentett meg? Akiknek ez segített"


Itt mégis mire gondolsz? :) Milyen életeket ment meg a nyugati gyógyítás? Azokat akiket előbb megbetegítettek, majd egész életen át gyógyítás helyett gyógyszerekkel tömnek? Az nem gyógyítás, hanem gyógyszermaffia, a (nem is létező) TB állandó lehúzása gyógyítás helyett. 1-1 jó példát mondhatsz, például valaki kap egy új csípő ízületet és újra tud járni, de persze előtte senki nem szólt neki, hogyan óvja meg a saját ízületét. Ugye, generálják valószínűleg szándékosan a betegségeket, aztán eladják a gyógymódot? Ezt már írtam, csudálatos.


83%-os, 16-os komment


"Hallottál már az evidence based medicie-ről? Ha nem, akkor olvass utána. Ugyanis a nyugati orvosi képzésnek ez az alapja. "


Légyszi, hagyjuk a tündérmeséket, oké? :)


"Ez így nem igaz. Az orvosok bizony azt is elmondják pl. egy elhízottnak vagy magas vérnyomásosnak, hogy le kellene fogyni, egészségesen kellene táplálkozni, mozogni kellene"


Féligazság. És hogyan táplálkozzon egészségesen az ember? Még ha akarna is, hazudni fognak neki és az életben nem lesz egészséges, mert a dietetikus fogja megmondani neki hogy egyen, és attól beteg lesz. Így hogy legyen egészséges? Jaa, a páciens a hibás.


"Csak éppen az emberek baromira lusták, és sokkal egyszerűbb nekik beszedni a vérnyomáscsökkentőt"


Igen, a drogosok tehetnek arról, hogy rá lettek szoktatva. Persze hogy a páciens.


"Az inzulin pedig életmentő gyógyszer. Elég csúnya is lenne, ha egy inzulinra szoruló betegtől megvonnánk..."


Pedig volt ilyen! Amikor megvonhatták, de ez elvileg már el lett törölve. Amúgy sokkal kevesebb inzulinra lenne szükségük a cukorbetegeknek, ha normális étrendet követnének. Amit ma a diabetológia használ, az sz.ar.


Jó, azt sem tartják be, tudom.


"a megelőzésről is az egyetemen, nem is keveset. Pl. népegészségtan címszó alatt."


Képzelem, közhelyes baromságokat. Tanítanak, csak semmi értelme nincsen. De megint megvan a látszat, és ez a lényeg, sajnos. Ez a baj.


"Ugyanis vannak ilyenek is szép számmal (pl. skizofrének). "


És miért lesz valaki skizofrén.. nyilván azért, mert nem kezdett elég korán (mondjuk 12 hónapos korban?) gyógyszereket szedni.. :D


"Érdekes módon a fejlett országokban még sincs ebola, "


Ott van ebola ahol elterjesztették. Én maradnék ennyiben. Amúgy nagy dolog, két fertőző betegség ESETLEG árnyalja a képet, hogy tényleg ne legyen már annyira fekete-fehér. Nos, tényleg árnyalt a kép, nem tagadom.


"Talán az ilyesfajta összeesküvés elméleteket hagyjuk is. "


A valóság nemkívánatos oldalával inkább ne is nézzünk szembe, még a végén nem tetszene amit látunk. Nos, nekem amúgy sem tetszik, így mindegy, engem érdekel a teljes kép.


"Csak azt nem értem, miből gondolod, hogy neki igaza van a nyugati orvoslással ellentétben?"


A tapasztalat. Írjam le újra.. már unom. Menjetek oda egy meddő, cisztás vagy endós csajhoz aki azóta már meggyógyult (nyilván nem nyugati orvoslás segítségével mivel az nem gyógyít) és mondjátok a szemükbe, hogy milyen jó a nyugati eü. és a dietetika, és mekkorát téved Szendi, a paleo stb. És tegyétek be a fogvédőt, mert jogosan kaptok majd pofont és kiröhögést, mert nevetséges az álláspontotok. Egészséges táplálkozással gyógyulni lehet, nyugati étrenddel, dietetikai ajánlásokkal megbetegedni. Mégis akkor miért kell arról beszélni, hogy a Szendinek vajon igaza van-e..


"Meg a védőoltások, az antibiotikumok..."


És ebben biztos vagy? Mert ez engem is érdekelt, és pont hogy nem ezek a lényegesek, szerintem.


" ha időben felfedezik, akkor sok esetben tudják gyógyítani."


A rákbetegség az egy halálos ítélet. És mi van, ha kiműtik? Azok a tényezők amik egyszer megbetegítettek, újra beteggé fognak tenni. Sokat ér a rákgyógyítás.. az ebben érdekelteknek. De nem a betegeknek.


"Ezt is megcáfolták már, de hiába írok hivatkozást, úgy is csak azt tudod hajtani, hogy manipulálták az eredményt..."


Mintha ki tudnád zárni, hogy manipulálták. Ne hivatkozz, írd le a lényegét, vajon ezt hogy bizonyíthatták be? Hivatalosan titkolják még mindig az autoimmun betegségek mibenlétét! Egy rohadt crohn betegen nem tudnak segíteni, csak vagdossák szerencsétlen bélcsatornáját néhány évente és ennyi. Persze, pont a védőoltások és a.i. betegségek összefüggéséről (korreláció hiányáról) képesek voltak HITELES vizsgálatot készíteni. Mégis miket soroltak a.i. betegségeknek? Mert rohadt sok betegség ilyen, kötve hiszem hogy közel mindet vizsgálták volna...


Na ezért vannak kétségeim. De amúgy kíváncsi vagyok, hátha.


"több a kanyaró, mert alacsonyabb az átoltottság."


És meghalnak kanyaróban?


"A cukorbetegség (legalábbis a kettes típusú) tényleg a táplálkozással összefüggő ún. civilizációs betegség, de ezt a nyugati orvostudomány is tudja ám."


Mégsem tesz ellene semmit, a MADOSZ leszólja a paleót, ami megelőzné és gyógyítaná a 2-es TD-t. Ennyit a hivatalos egészségügyről.


"Régen pedig azért nem volt annyi, mert korábban meghaltak az emberek, minthogy a táplálkozásból eredő betegségek kijöjjenek rajtuk."


Ez csak egy elmélet, bőven lehetne vitatni Barátom.


"PCOS-ben nem operálják ki a nők belső szerveit. Még csak a petefészkeket sem. Nem tudom, hogy honnan szedted, de talán azt a forrást el is felejthetnéd."


Vajon ha leírnék 1-2 történetet, forrást, akkor mit válaszolnál rá? Vajon akkor is visszamenekülnél az álomvilágba?


""Mármint Kínában, több évszázaddal ezelőtt, a modern nyugati orvoslás megjelenése előtt (himlő) ? "

Ezt meg honnan szedted? "


Hát Testvér, járványügy alapok. Sotén is tanítják, nekem rokonom az oktató. Nagyon alap dolog, kb. általános iskolás alapműveltség lehetne, amikor elkezdenek egészségről, betegségről, immunizálásról tanu.. tanulnak erről bármit is a kölkök?


"Így a magas koleszterinbevitel pl. okozhat epekövet."


A koleszterin ürül az epével együtt, akkor pedig miért lehetne túl magas a szintje? Ez szerintem megint a koleszterinmítosz.


Mennem kell, edzés.. amúgy, majd leszek.. csak most idő van.

2015. jan. 5. 09:19
 23/35 anonim ***** válasza:
Na, na, lássuk a PCOS-es ,,operáljuk ki a petefészket" forrást, kíváncsi lettem :D
2015. jan. 5. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
100%

Nem olvastam mindent végig...

Nem hiszel a nyugat tudományában, orvoslásában, gondolom az ezoterikus, alternatív vonalak jobban hatnak rád.

Akkor ez azt jelenti hogy azért vagy szemüveges, mert "valamit amit nem látsz, észre kéne venned!!!"

Az összeesküvés elméletedben sok igazság van, és kb. ugyanannyi oltári baromság is!

2015. jan. 6. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
100%
Eddig 16 válaszból 8 a kérdezőé, ez már döfi! :D Ezért megéri kérdést feltenni. Ja, hogy csak kioktatni akart? Az más.
2015. jan. 6. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:

valaki kap egy új csípő ízületet és újra tud járni, de persze előtte senki nem szólt neki, hogyan óvja meg a saját ízületét.

A kábítószer,az alkohol,a dohányzás káros hatásairól már az óvodások is tudnak. Na bumm oszt hányan nem tartózkodnak tőle?Pedig lett szólva nekik!!

2015. jan. 6. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
100%
Én azért örülök, hogy nem kellett szétvésni a pofámat, amikor orrsövény meg rostacsontműtétre kellett mennem. És bizony baromira mindegy volt, hogy milyen egészségesen élek vagy sem, mert olyan anatómiával nőtt, hogy az egészséges állapotban a nyálkahártyán keletkező váladék nem tudott kijönni, és a pangó folyadék krónikus gyulladást okozott. Pl. erre is remek volt az endoszkópos módszer, gyorsan gyógyult, szövődmény és vérzés nélkül. De persze mehettem volna akupunktúrára és bélmosásra is helyette.
2015. jan. 7. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 A kérdező kommentje:

23-as, és felhívod telefonon, vagy mit csinálsz? Elmondod neki, hogy megérdemelte? Vigyorgó jelet írsz, komolyan?


"Na, na, lássuk a PCOS-es ,,operáljuk ki a petefészket" forrást, kíváncsi lettem :D"


Te mégis mi a fene vagy? Szerinte egy ember így viszonyul ilyen témához? Mennyire vagy büszke magadra? És akkor téged is testvérnek kellene gondoljalak, tekintselek felebarátnak, egy ilyet?


"Nem hiszel a nyugat tudományában, orvoslásában, gondolom az ezoterikus, alternatív vonalak jobban hatnak rád."


Az áltudományokat megvetem. De hiszek bennük, találkozom velük.


Nem tudom miért vagyok szemüveges, de egy lézerrel formáltatok majd a szememen, hogy megfelelő helyre fókuszálja a képet. Nem örülök neki, hogy gond van a látásommal, de korrigálásra szorulok. Fénytörés, amúgy alap fizika.


"A kábítószer,az alkohol,a dohányzás káros hatásairól már az óvodások is tudnak. Na bumm oszt hányan nem tartózkodnak tőle?Pedig lett szólva nekik!!"


És megbetegszenek ezek miatt? És a betegségük árát megfizetik? A kezelésük árát megfizetik, vagy én fizetem meg?

Az én szemem műtétjét fizetitek ti, vagy fizetik a gabonaevő beteg emberek? Én fizetek tb-t, amit nem is költenek rám. És mégis én fogom kifizetni a látáskorrigáló műtétemet, bár eddig egy szemész orvos sem mondta el mit tegyek, hogy ne legyen rossz a szemem, szemüveget ajánlottak.


És nekem miért nem fizet a közös? Másoknak miért igen?


Miért nem mondják el, hogy a glutén és lektinfogyasztás ízületi gyulladásokat és degeneratív betegségeket okoz? Azért mert sz.ar a drogprevenció, így eleve fölöslegesnek tartják? Mégis folyik drogprevenció, de gluténártalom prevenció nem. Civilizációs betegségekről nincs előadás az iskolákban, de még az orvosoknál sem.


Miért a drogokról kell beszélni, sokkal többeket érintenek az ócska élelmiszerek.


Ugye hogy van mit kritizálni, van miről beszélni, lenne min változtatni.


"Pl. erre is remek volt az endoszkópos módszer"


Még mindig sima műtét, nem ezeken van a hangsúly. Egyszerű jelenség az, ha nem tud ürülni a váladék.. és helyet kell csinálni neki.


Ami bonyolult az a biokémia, a táplálkozástudomány, a betegségek kialakulásának okai. Ezekben kellene fejlődni, műteni már tudunk. Akkor most már kerüljük végre el a fölösleges műtéteket, előzzük meg a betegségeket és ne teremtsük azokat, szerintem.

2015. jan. 7. 15:52
 29/35 A kérdező kommentje:

Egy petefészek eltávolítás történetét megosztottam fészbúkon, kerestem most, de nem találom.


Gondolom azért nem találom, mert akkora port kavart, olyan vitát robbantott ki, annyira felháborodtak a.. semekkorát. Kb. aki látta elsiklott fölötte, 1 hír a többi között, szinte senkit nem hatott meg. Az embereket fejbe is lehetne lőni, senkit nem érdekelne, gondolom ez így normális.


Újabb magyarázat, miért működhet probléma nélkül ez a mostani rendszer. Senkit nem érdekel. Nos, mondjuk annyira engem sem, nekem ami kell az úgyis luxus, szemműtét.. magánban elintéztetem amire szükségem van, az összeomló és téveszméken alapuló orvosi ellátást meg szívja a többség. Én sajnálom őket, de nem én vagyok rezignált, hanem ők. Ha nekik jó ez, nem foglalkoztatja őket, majd ha oda kerülnek betegként, akkor is jó lesz gondolom :)

2015. jan. 7. 16:02
 30/35 anonim ***** válasza:

"Te mégis mi a fene vagy? Szerinte egy ember így viszonyul ilyen témához? Mennyire vagy büszke magadra? És akkor téged is testvérnek kellene gondoljalak, tekintselek felebarátnak, egy ilyet? "


Köszönöm kérdésed, ember vagyok egyébként. Milyen témához viszonyulok én rosszul szerinted? Nem a petefészek-eltávolításon röhögtem, hanem azon, hogy váltig állítod, hogy PCOS-ben eltávolítják őket. És vártam a referenciát, hogy ez tényleg így is van. Ne is haragudj, ha szeretnéd, a PCOS kezeléséről én tudnék neked szakirodalmat belinkelni, amelyek között nincs ott a petefészkek-eltávolítása. Csak az a baj, hogy ezt hiába teszem meg, te azt mondod, hogy ez humbug, mert a csúnya gonosz nyugati orvosok csakazértis kiveszik.


,,Vajon ha leírnék 1-2 történetet, forrást, akkor mit válaszolnál rá? Vajon akkor is visszamenekülnél az álomvilágba? "


Nagyon nagy volt az arcod, vártam epekedve a válaszod a forrásokkal.


,,Egy petefészek eltávolítás történetét megosztottam fészbúkon, kerestem most, de nem találom."


Sajnálom. Tudod az az igazság, hogyha eltávolították a petefészkeit, akkor valószínűleg volt valami más is mögötte, nem csak a PCOS. Egyébként nem tudom, hogy nálad, a ,,nem nyugati orvoslásban" milyen referencia egy Facebookos történet, de nálam, a nyugati orvoslásban sajnos nem túl meggyőző. Holnap én is kiírhatok valamit, ami nem is igaz, amit megosztanak 10 ezren, aztán hoppá, kamu az egész. Nálam a nyugati orvoslásban azok a cikkek fogadhatók el hiteles forrásnak, amit szaklapok leközölnek. Persze szerinted ez a hülyeség, én inkább viszont ennek hiszek, mint a Facebooknak.

2015. jan. 7. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!