Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Milyen a szívultrahang? Nekem...

Milyen a szívultrahang? Nekem majd kell mennem de nagyon félek. Bővebben lent.

Figyelt kérdés
2010. jan. 14. 18:29
 1/8 A kérdező kommentje:
Ma voltam orvosnál mert gyakran fáj a szívem. Erre mondta h. hívjak fel 1 számot és kérjek időpontot szívultrahangra. Nem akarok elmenni félek hogy találnak valamit. :( Vagy hogy nem is a szívemmel vvan baj hanem más komoly betegség :(
2010. jan. 14. 18:30
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ne félj. Félmeztelenre le kell vetkőzni, majd egy ágyra felfeküdni. A vizsgáló orvos bekeni a mellkasod egy fehér zselés anyaggal, és olyan a műszer mint a kézi maszírozó azt húzogatja a szíved körül. A monitoron meg látja, a szívedet. Örülj neki hogy eljuthatol egy ilyen vizsgálatra, az eredménytől meg ne féljél. Ha gondod van kapsz gyógyszert a panaszaidra.
2010. jan. 14. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ne félj!Ugyan olyan ultrahang,mint minden más.Én voltam már.Le kellett feküdnöm az oldalamra,kezemet a fejem alá tenni,és ugyan úgy történt minden mint más esetben.

tudom rossz a bizonytalanság,de nem kell mindig rögtön a legrosszabbra gondolni!fel a fejjel!

Jó egészséget neked!

2010. jan. 14. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

A maga a vizsgálat nem nagy dolog. Csak feküdni kell és közben huzigálják rajtad az ultrahangfejet. Teljesen fájdalmatlan.

Izgulni pedig ráérsz akkor, ha tényleg találnak valamit, de előtte felesleges.

2010. jan. 14. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
köszönöm! csak nagyon hipochonder vagyok az a baj. És tényleg igaz h. ha most kérek akkor csak februárra lesz időpont? nem akarok addig izgulni...
2010. jan. 14. 19:17
 6/8 A kérdező kommentje:
pf március 17-re kaptam időpontot.
2010. jan. 22. 17:44
 7/8 anonim ***** válasza:

Örülj neki. Az utánnad következő, még későbbre kapott....

És ne is izguljál. Ha komolyabb lenne a baj, akkor nem UH-t kértek volna Nekem is csináltak, mert valamit hallottak, odabentről. Kiderült, hogy csak egy erősebb megfázás miatt volt valami "suhogó" hang.

2010. jan. 25. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mizu?
2021. jún. 5. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!