Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ma kellett volna mennem...

Ma kellett volna mennem vérvételre, de már várakozás közben pánikrohamot kaptam. Mit tudnék tenni, hogy hétfőn sikerüljön bemenni?

Figyelt kérdés

Pánikbeteg vagyok, de azt hiszem nem maga a tűszúrás rémít meg.

Inkább a várakozás abban a pici váróban, tömegben, fülledtségben. Úgy érzem, valaki fellök, agyon nyom vagy elfogy a levegő.


Aztán ha bemegyek vérvételre és becsukják az ajtót, már senki nem lesz a közelembe akit ismerek és tudna segíteni ha rosszul leszek.

A nővérkék szerintem csak ordibálnának velem, hoyg feltartom sort.


Attól is félek, hogy elsírom magam az ijedtségtől, vagy megőrülök a félelemtől.


Nevetségesen hangzik így, de aki pánikbeteg az tudja miről beszélek.


Gondolkodtam a megoldáson, és az lenne jó, ha odamegyek és rögtön behívnak. Talán így nincs "időm" rosszul lenni, hiszen csak pár pillanat az egész művelet.


El lehet ezt valahogyan intézni? vagy mindenképpen sokat kell várni?


2011. okt. 7. 17:27
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Én nem vagyok pánikbeteg de vérvételnél nálam is ez van. Már többször elsírtam magam. Nem fáj meg semmi de mégis ha meglátom a tűt lever a víz. A várakozástól én is kivagyok, komolyan mintha a halálomat várnám. Probálom nyugtatgatni magam, mondogatni belül hogy jol vagyok. Te is csak ennyit tudsz tenni.
2011. okt. 7. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Nekem nem csak vérvételen van ez, hanem más szituációkban is, csak ezt most nem tudom kikerülni.


Nem akarok úgy visszamenni a háziorvosomhoz, hogy "elnézést kérek, de nem sikerült".

Ez most olyan dolog, hogy ha nem tudom lenyelni a tablettát, felír egy szirupot. De ha nem tudok bemenni vérvételre akkor mit csinál?


Nincs más választásom, valahogyan muszáj, de nem tudom hogyan.

2011. okt. 7. 17:37
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
kérd meg az asszisztensnőt, vagy aki elveszi a beutalódat, hogy pánikbeteg vagy, nem-e lehetne az első körben bemenned. egy próbát megér, ők sem akarnak egy problámás beteget.
2011. okt. 7. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
72%

Érkezz elsőként és akkor nem kell sokat várnod.

Amúgy a nővérkék kedvesek, nem fognak ordibálni veled, meg fognak nyugtatni.

Én egyszer vérvétel utál eljálultam, és azóta félek tőle, de nem régiben bekerültem a kórházba és még be is tettek egy tűt éjszakára, naponta többször leszívták a vérem. Úgy érzem mostmár hozzászoktam. :D


Szóval fel a fejjel, nyugodtan menj oda az egyik nővérhez és mond el neki hogy pánikbeteg vagy és engedjen előre. De ha a várakozókat kéred meg szerintem ők is előreengednek.

2011. okt. 7. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
ezt mindenképpen megpróbálom majd. Bár azt sem engedték volna meg hogy a barátom bejöjjön velem.
2011. okt. 7. 17:50
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha sorszámmal mentek, akkor legyen egy kísérőd, aki benn ül, amíg te kinn sétálgatsz, és szól ha már mindjárt te jössz. A vérvételre meg menjen be veled ez a kísérő. Biztos belemennek, csak határozottan mondd, hogy ő is jönne, mert pánikbeteg vagy és nem szeretnél rosszul lenni. A nővérkék sem akarják, h ahelyett hogy pörgetnék az eseményeket, téged kanalazzanak fel a földről. (tapasztalat.. én mindig elájulok, nem tudom miért, és mindig lecsesznek, h nem igaz, h nem lehet előre szólni, h ájulós vagyok kinn meg áll a sor..)
2011. okt. 7. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Nálunk nem sorszám van. hangosbemondón hívják be az embereket és nem feltétlenül érkezési sorrendben.
2011. okt. 7. 18:23
 8/14 anonim ***** válasza:

Vigyél magaddal valakit, nem mondhatják, hogy nem mehet be veled!

Próbálj meg kicsit lenyugodni, és semmiképp ne nézz oda, miközben szívják a véredet!( Bár eddig én is mindig iszonyatosan rosszul voltam, egyszer majdnem el is ájultam, le kellett fektetniük, annyira rosszul lettem. Viszont ma voltam vérvételen és végignéztem ahogy belém szúrják a tűt és megtöltenek négy üvegcsét, és mégsem lettem rosszul, pedig eddig a világ is forgott velem, ha odapillantottam.) Próbáld valahogy meggyőzni magadat, hogy semmi az egész, kapcsolj ki, és gondolj valami más dologra. Idézz föl közben valami emléket, ami elég élesen él még a tudatodban.

2011. okt. 7. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

A vérvételt nézni szoktam, és nem leszek a látványtól rosszul. Én úgy érzem magam biztonságban, ha látom mi történik.

Nekem a várakozás, a tömeg és a fülledtség tesz be.


Meg hát odabent az, hogy vadidegenek vannak körülöttem, becsukják az ajtót és bezárva érzem magam egy kiszolgáltatott helyzetben egyedül.

2011. okt. 8. 06:56
 10/14 anonim ***** válasza:
Én kisérővel mennék, akivel tudnék beszélgetni a várakozás alatt. (Láttam a minap, más is így tett, akkor vehettek tőle először vért.) Én a végére szoktam menni, amikor már nincsenek sokan. Kérdezd meg, meddig fogadnak? (Általában 10-ig.) Persze ha éhgyomorra kell menni az ronthat a helyzeten, de ez ha jól tudom csak vércukor esetén muszáj.
2011. okt. 9. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!