Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Köhögéscsillapítás?

Köhögéscsillapítás?

Figyelt kérdés
4 napja kivették a garatmandulámat, ma elkezdtem köhögni, egyre gyakrabban, a kórházban nem tudnak rá gyógyszert adni (cataflamot akartak, amikor köhögéscsillapítót kértem...) mit tehetek ellene, ami kíméli a műtét helyét is?

2014. jún. 29. 19:43
 1/7 anonim ***** válasza:

Ne nagyon köhöglyél ne hogy szét repedjen az ér.

Forduljál a kezelő műtétet végző orvosodhoz.

2014. jún. 29. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ő azt mondta, köhögjek nyugodtan... :/
2014. jún. 29. 20:07
 3/7 anonim ***** válasza:
akkor meg ne agodjál majd el mulik
2014. jún. 29. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hatalmas segítséget, kívánom, hogy te köhögj így és közben "ne aggódjál"!...
2014. jún. 29. 22:58
 5/7 anonim ***** válasza:
Uhh ez elég szar ügy... Ha a dokid ezt mondta, butagásot mondott... Tilos köhögni, tüsszögni, sőt, még torkot köszörülni sem szabad! Menj el egy gyógyszertárba és kérj gyógyszert ott, köhögéscsillapítót, mert a köptetőtől csak még jobban köhögnél. Amikor nekem kivették a mandulám, utána megfáztam, és akaratlanul is tüsszögtem, és be is vérzett az 5. napon. Nem volt kellemes. Amit megpróbálhatsz, hogy langyos kamillateát kortyolgatsz, az kicsit nyugtató hatású, de ne gőzölögjön, mert az is irritálja a sebet.
2014. jún. 30. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :) egyébként próbáltam olyat keresni, amit házilag lehet, hátha fájdalomcsillapítóval egyutt szedve valami gáz lenne. Coderitet szoktam szedni, de az vényköteles :/ szerencsére nekem a tüsszentés nem fáj (mondjuk még csak párszor tüsszentettem) köszönöm a választ :)
2014. jún. 30. 23:02
 7/7 anonim ***** válasza:
Szia! A nem volt kellemest nem a tüsszögés okozta fájdalomra értettem. Teljesen mindegy, hogy fáj-e vagy sem, tilos tüsszögni is :). Arra értettem, hogy amikor bevérzett, akkor vissza kellett mennem a kórházba, elégették párszor érzéstelenítő nélkül, csordogált ugyanis a garatomba a vérem, ami nagyon veszélyes, és még egy hetet bent tartottak. Szóval a saját érdekedben...
2014. júl. 2. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!