Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Epekő Műtét. Elejétől a...

Yakumo18 kérdése:

Epekő Műtét. Elejétől a végéig, hogyan történik?

Figyelt kérdés

Üdvözletem mindenkinek !


Tegnap voltam a háziorvosomnál, mert késszúrás szerű fájdalmat éreztem. Ma vérvétel, ultrahang. És kiderült 3-4 db 10-12mm-es epekövem van. Június 6.-ára kaptam műtéti időpontot. Mivel a kórházban szinte semmit nem mondtak, és lenne is pár kérdésem. Így abban bízok hogy itt majd választ kapok mindenre.

Olvastam egy két helyen hogy teljesen eltávolítják mindenestül az epét, ez igaz volna ? Gondolom ha eltávolítják, akkor utána bizony nem ehet mindent az ember. Gondolom pörköltek meg ilyesmik off. Vagy mértékkel esetleg lehet ? Valaki megosztaná az étrendét, hogy miben módosult neki ?


Illetve a műtét hogyan zajlik ?

Bemegyek reggel, és ? olvastam olyat hogy valaki beöntést kapott. Olyat is olvastam hogy meztelenül feküdt fel a műtős kocsira.

Melyik a gyakoribb ? Sima , vagy laparoszkópos műtét?


A műtét utána valóban aznap már csak infúzióra vagy kötve ? Folyadékot , és a táplálékot is abból kapod ?

Wc-re ki lehet menni ? Vagy esetleg kacsába kell elvégezni ?

Milyen ruhába érdemes befeküdni ? Hálóing vagy pizsama ?

Hány napig kell kb. bent maradni?


Hirtelen ennyi kérdés jutott eszembe, bár ez jó sok :/


Eléggé tanácstalan vagyok, bízom benne hogy valaki majd tud nekem segíteni ezekben a kérdésekben!


Vicces kedvűek kíméljenek!

Szép Napot Mindenkinek !


L/22



2014. máj. 14. 15:52
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :)) Majd csak túl leszek már rajta :)
2014. máj. 18. 11:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!