Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Epekő Műtét. Elejétől a...

Yakumo18 kérdése:

Epekő Műtét. Elejétől a végéig, hogyan történik?

Figyelt kérdés

Üdvözletem mindenkinek !


Tegnap voltam a háziorvosomnál, mert késszúrás szerű fájdalmat éreztem. Ma vérvétel, ultrahang. És kiderült 3-4 db 10-12mm-es epekövem van. Június 6.-ára kaptam műtéti időpontot. Mivel a kórházban szinte semmit nem mondtak, és lenne is pár kérdésem. Így abban bízok hogy itt majd választ kapok mindenre.

Olvastam egy két helyen hogy teljesen eltávolítják mindenestül az epét, ez igaz volna ? Gondolom ha eltávolítják, akkor utána bizony nem ehet mindent az ember. Gondolom pörköltek meg ilyesmik off. Vagy mértékkel esetleg lehet ? Valaki megosztaná az étrendét, hogy miben módosult neki ?


Illetve a műtét hogyan zajlik ?

Bemegyek reggel, és ? olvastam olyat hogy valaki beöntést kapott. Olyat is olvastam hogy meztelenül feküdt fel a műtős kocsira.

Melyik a gyakoribb ? Sima , vagy laparoszkópos műtét?


A műtét utána valóban aznap már csak infúzióra vagy kötve ? Folyadékot , és a táplálékot is abból kapod ?

Wc-re ki lehet menni ? Vagy esetleg kacsába kell elvégezni ?

Milyen ruhába érdemes befeküdni ? Hálóing vagy pizsama ?

Hány napig kell kb. bent maradni?


Hirtelen ennyi kérdés jutott eszembe, bár ez jó sok :/


Eléggé tanácstalan vagyok, bízom benne hogy valaki majd tud nekem segíteni ezekben a kérdésekben!


Vicces kedvűek kíméljenek!

Szép Napot Mindenkinek !


L/22



2014. máj. 14. 15:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
16%

Nem tudom, de tegnap halottam egy jó poént:

-Mama van e magánál elég pénz?

-Miért?

-Csak azért kérdezem, hogy a műtőbe toljam e, vagy a hűtőbe.

2014. máj. 14. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Eltávolítják a teljes epét.

Én előtte, utána ettem mindent, mert sose voltam rosszul, egy más miatt hasi ultrahangon derült ki.

Műtét előtt kell egy friss hasi UH, vérvétel, meg amit kérnek.

Tőlem pénteken vették le a vért, megmutatták ágyamat, majd hazamentem, vasárnap este visszamentem, hétfő reggel műtőttek.

Én nem kaptam beöntést, de állítólag sokan kapnak. (cukorbeteg vagyok, így sok mindentől mentesültem).

Reggel elmondták mi lesz, majd adtak ilyen fertőtlenítős fürdetőt, abba meg kellett fürdeni, steril ruha. Majd amikor szóltak le a ruhát, be az ágyba, rá a takarót. Így toltak be a műtőbe, az előkészítőbe átettek a műtős ágyra. Igen, akkor meztelen az ember, de már annyira nem érdekli :D:D


Általában ha nincs begyulladva, akkor laparoszkóos.

Én infuziót kaptam a diabetes miatt, meg nem tudtam még enni, mivel nem volt étvágyam az altatás miatt.

Kacsába is el tudod végezni, de ki is mehetsz, ha akarsz.

Én pizsit vittem, de igazából alig volt rajtam, mert pucéran fektetnek át az ágyra, kaptam egy takarót, olyan kába voltam, hogy estig fel se öltöztem.

Én már másnap mentem haza, de nem kaptam csövet, mert kb. semmit se véreztem.

2014. máj. 14. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
8%

Biztos hogy kell ez a műtét? Epekővel még el lehet éldegélni egy darabig ha azóta megszűnt a fájdalom.


Apukámnak kivették (igen, a hólyaggal együtt veszik ki mindig, ezért is gondolnám meg a műtétet), egy ideig diétázott, ő azóta már mindent tud enni. De azt hallottam hogy nem mindenki ilyen szerencsés.


Nekem is voltak epe panaszaim, be is gyulladt, sokat szenvedtem vele, de halogattam a műtétet. Végül részben pont ezért kezdtem diétába, mert már nem nagyon tudtam semmit enni, fogytam egy csomót és már semmi bajom az epémmel. Nem mondom hogy ez általános mert sehol nem olvastam hasonlót.

2014. máj. 14. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
3-as vagyok, azt még hozzátenném, hogy nekem kimutatta az UH a köveket, de a háziorvosom azt mondta döntsem el én akarok-e műtétet, tehát pusztán az hogy ott vannak, még nem indokolja azt hogy ki is vegyék, bár lehet hogy később szükséges lesz. Nekem valószínűleg azóta is ott vannak a köveim, gondolom magától nem múlnak el.
2014. máj. 14. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Elsőnek üzenem hogy köszi a viccet. Jó poén volt...ja nem :O


Többi válaszadónak pedig köszönöm szépen a gyors válaszadást !!!! Sajnos nekem nem ajánlották fel a választási lehetőséget. Mondták hogy műteni kell és kész. Nincs mese :/


Első ilyen kalandom lesz. Előtte még nem volt ilyenben részem, azért aggodalmaskodok ennyit. Megkérdeztem a dokit , nekem azt mondta hogy vagy vasárnap vagy kedden mehetek majd haza. Kicsit sokallottam azt a keddet :O

Mondjuk lehet neked van igazad kedves első, akkor már tök mindegy hogy látnak -e vagy sem. Bár elég gátlásos vagyok :) Mondjuk túl kell élni.

Igazából nem vagyok az a fajta aki húst, hússal eszik. De néha igen is jól esik egy kis pörkölt. Strandon lángos,sült krumpli :D Nem szívesen mondok le ezekről, mikor amúgy is ritkán eszem ilyeneket.

2014. máj. 14. 16:22
 6/11 anonim ***** válasza:

Kérdező, én banánt nem bírtam enni! Meg rakott krumplit, teljes tejet.


Húst ehetsz csak zsírosat nem, meg az epekímélő diétákban még a káposzta, karfiol stb szokott tiltva lenni, bár attól nekem sose volt bajom. Drukkolok hogy hamar felépülj.

2014. máj. 14. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó !


Nagyon szépen köszönöm a jókívánságot ! :)

Kicsit elszomorít hogy a banánnal gondok lehetnek :( Egyik kedvenc gyümölcsöm :((

2014. máj. 14. 19:31
 8/11 anonim ***** válasza:
90%

Szia. Engem május 8-án műtöttek, laparoszkóppal. Előtte való héten, szombaton bementem a kórházba, megcsinálták a labort, röntgent, ekg-t. Csütörtökön reggel mentem be a kórházba, délben műtöttek. Beöntés nem volt, meztelen voltam, mikor a műteni toltak, de nem igazán érdekelt. Én szerdán már nem ebédelhettem, és legközelebb pénteken reggel ehettem egy kis natúr joghurtot. Wc-re lehet menni, nem is volt vele semmi gondom, simán kimentem, pedig nekem volt egy csövem. Hálóing volt rajtam, de másnap már melegítőnadrág+póló kombinációban voltam (mondjuk és vip szobában voltam, azt csináltam kb. amit akartam). Először úgy volt, hogy szombat reggel mehetek haza, de olyan jól voltam, hogy péntek este hazaengedett a dokim.

Azóta sincs semmi bajom, ettem már pörköltet is, pizzát is, bolognait is. Ja és ma már az az álláspont, hogy ha kő van, akkor műteni kell, mert a végén elrákosodhat az epehólyag, az pedig végzetes.

2014. máj. 17. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó !


Nagyon szépen köszönöm neked is a részletes leírást ! :)

Én valószínű közös kórteremben lesz majd másokkal ( sajnos ) . Már most a pucérkodással kezdek megbarátkozni... :) Bár azért valami zöld ruhát gondolom csak rám tesznek mielőtt áttolnak a sebészeti ambulanciáról a műtőbe. Utána ha meg már bealszok, akkor tök mindegy hogy húzkodják a ruhát rólam.

Tőlem sokan kérdezték hogy mit vegyenek be, de nem igazán tudtam választ adni. Gondolom Tea-keksz combó bőven elég lesz majd a 2.-3.-nap tól.

Még most annyira nem aggódom. Szerintem majd ha közeledek az időponthoz akkor fogok a leginkább :/ :( De sajnos ezen túl kell esnem.

Örömmel olvastam hogy nem okoznak neked gondot azok az ételek amiket leírtál. Ami azt illeti nem vagyok az a fajta aki húst hússal esik, de néha igen is jól esik egy kis pörkölt,vagy bármi más magyaros étel.

A Bolognai meg egyenesen a kedvencem.

Bár én a legtöbbet joghurtot szoktam enni. Remélem azzal nem lesz majd problémám.


Még egyszer köszönöm neked is, és a többieknek is a hasznos információkat és a segítséget egyaránt ! :)

2014. máj. 18. 01:32
 10/11 anonim ***** válasza:
A pucérkodás annyi volt nálam, hogy műtő előkészítő takaró alatt pucér vagyok, majd kb. fél perc alatt a műtős fiú nyakába kapaszkodtam, aztán át is tett a műtős ágyra és letakart. Akkor már tele voltam tűkkel meg mindenfélével, ez volt a legkevésbé érdekelt, pedig szégyenlős vagyok :D
2014. máj. 18. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!