(Újraélesztés) Az agy 4 perc oxigénhiányt bír ki károsodás nélkül, de ha a szívleállást követő 1-2 percen belül megkezdik az újraélesztést, akkor ugye nem károsodik az agy akkor sem, ha esetleg félóráig tart az újraélesztés?
Ez sok mindentől függ.
Mit értesz újra élesztés alatt? Mert más az elsősegély nyújtás, és más egy kórház vagy mentőautó profi háttere, oxigén palackkal, egyebekkel.
3.válaszoló! Adnak adrenalint de azt azért, hogy a szívritmust újra helyreállítsák.
Elméletben nem károsodhatna az agy, de a gyakorlat nem mindig támasztja alá az elméletet sajnos. De 80%-ban nem károsodik az agy. Remélem tetszett.
Tisztelt Utolsó válaszoló!
80%-ot írtam. Tehát nem minden esetben károsodik az agy. 20%-ban. Nekem így tanították az egyetemen. Gondolom a minimális agykárosodást a professzor úr nem vette figyelembe. De akit eddig én reanimáltam sikeresen /laikus körülmények között, 2 embert/ és tartom velük a kapcsolatot, nem számolnak be agyi károsodásról. ESET kocsi körülményei között, csak 1 emberrel találkoztam akit sikeresen reanimáltunk, ő sem számolt be agykárosodásról.
Van bizonyos szintű agykárosodás... emiatt kell az intézményen kívüli újraélesztések esetén kontrollált hypothermiát végezni, melyet az újraélesztéstől számítva 6 órán belül meg kell kezdeni. Elsősorban a koponyát kell hűteni, a maghőmérsékletet kell 32-34 celsiuson tartani 24 órán keresztül a protokollnak megfelelően.
Most nem arról az esetről beszélek, amikor a tudat visszatér az újraélesztést követően (akkor természetesen nem kell), hanem azokról az esetekről, amikor a páciens a CPR-t követően még esetleg napokig lélegeztetésre szorul az intenzív osztályon.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!