Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Laktóz érzékenység megállapítá...

Laktóz érzékenység megállapítása gyomortükrözéssel?

Figyelt kérdés

A minap elmentem a háziorvoshoz, hogy minden tejes ételtől megy a hasam, nem mellesleg a családban apai ágon minden nő birtokolja ezt a bámulatos "betegséget"


Szóval kaptam beutalót. Kértem a kórházba időpontot.... Akik közölték velem a telefonba, hogy kell gyomortükrözés..(?!) Valamint éhgyomorra menjek. Eddig bennem az élt, hogy megitatnak az emberrel valamit.. és vagy vércukrot mérnek(hogy a tejcukorból mennyi hasznosult), vagy pedig a kilélegzett levegőből megállapítják az intoleranciát...


Szóval ez normális? Illetve fájdalmas a művelet?


2014. febr. 26. 18:30
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó válaszoló!


Az én számlámra írható, hogy a tényeket nem közöltem. Sajnos nagyon hullik a hajam.

A véreredményeim alapján a vasam egyre csak fogy, annak ellenére, hogy napi 3 tablettát is be kell szednem. Sajnos most megindult egy eszeveszett kutatás, hogy vajon hol lehet a bibi, azaz a felszívódási "rendellenesség". A laktóz-vizsgálat csak a kezdet. Belgyógyász rendelt ide egyébként, de én kértem időpontot. Mivel erről a dologról tudok, hogy nekem ez "van"... de mivel gasztroenterológiára kell mennem, ott nyilván ezzel kapcsolatban is többet tudnak mondani. És remélem, hogy megállapítják, hogy mi lehet a bajom.


Apropó időpontkérés: Az ott lévő hölgyike, akivel konzultáltam helyből mit sem tudott az esetről, de közölte velem, hogy ha laktóz, akkor gyomortükrözés is, és legyen olyan kedves az étkezést mellőzni a vizsgálat előtti 12 órával.

2014. febr. 27. 22:16
 12/17 anonim ***** válasza:
Gócvizsgálatod volt már?
2014. febr. 27. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Vagy a hajhullás a vashiány miatt van?
2014. febr. 27. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Hát eddig fogröntgenen voltam, illetve fül-orr gégészeten, valamint nőgyógyásznál, és haj diagnosztikusnál, aki azt mondta, hogy a hajhagymáim elkampósodnak, elvékonyodnak, és szépen kihullanak, mint a pinty.


A hajhullásomra mindenki csak tippelget, hogy vajon miért. De a vas felszívás zavarát okozhatja a laktózintolerancia, ezért kell elmennem oda.

2014. febr. 27. 22:36
 15/17 anonim ***** válasza:

Hú de sok infó van itt!

A vashiányt valami okozza, ennek keresik az okát, hajhullástól és laktóz intol.-tól függetlenül!!!!

Ez a góckutatás!

Illetve daganat is felmerül, ezért szükséges a gyomortükrözés, hogy nem áll.-e a vashiány hátterében valamilyen emésztőrendszeri daganat.

2014. febr. 28. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
De akkor ha ott nem találnak semmit akkor esélyes egy béltükrözés is. :/ Nekem az is volt, viszont azt nem mertem megcsináltatni csak altatásban.
2014. febr. 28. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenki véleményét!!!
2014. febr. 28. 13:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!