Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Laktóz érzékenység - természet...

Laktóz érzékenység - természetgyógyászat segíthet? Vagy valami?

Figyelt kérdés
egy ismerősömnek fájt a hasa, kivizsgálták, kiderült, hogy laktóz érzékeny és csak olyan élelmiszereket ehet/ihat ami erre a betegségre van kitalálva. Van segítség? Valós segítség nem pedig nélkülözés. Esetleg természetgyógyász?
2011. júl. 10. 13:52
 1/4 anonim ***** válasza:

Laktóz mentes diétával. Ez nem olyan, mint a nátha, hogy bekapsz valamit, aztán jól vagy.


[link]

2011. júl. 10. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia! Én laktóz érzékeny vagyok kb 13 éves korom óta. Bár természetgyógyásznál nem jártam vele, de szerintem valamennyit tudok segíteni. Először is fontos tudni, hogy nem kell nélkülöznie a tejcukrot tartalmazó élelmiszereket!! Bár az enzim hiányzik, de van rá gyógyszer, ezt a háziorvos is felírhatja: Lactase tabletta a neve. Ha ezt beszedi tejes étel elfogyasztása előtt, akkor nem lesz tőle baja. Ezen kívül lehet kapni direkt laktóz érzékenyeknek gyártott élelmiszereket is, pl az intersparban. Ezek általában drágábbak, mint a rendes tejestermékek, de ha valaki beteg, akkor azért néha megengedheti magának. Egyébként pedig vannak olyan tejes élelmiszerek, amiket lactase tabletta szedése nélkül is lehet fogyasztani: pl kemény sajt, Activia (nekem azt mondták csak a zöld változatát lehet). És szerintem fontos azt is tudni, hogy mi tartalmaz még tejcukrot a tejes dolgokon kívül pl. virsli, párizsi, sőt még egyes konzervek is. Erre sajnos figyelni kell :(

Remélem tudtam valamennyit segíteni :)

2011. júl. 10. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A laktózérzékenység vagy laktózintolerancia a laktóz, egy a tejben és a tejtermékekben megtalálható cukorféle lebontásának a képtelensége. Ennek oka a lebontáshoz szükséges laktáz enzim hiánya vagy alacsony szintje.

[link]

2011. júl. 10. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi! :)
2011. júl. 10. 14:22

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!