Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Jogosan lettem lehordva?

Dersol kérdése:

Jogosan lettem lehordva?

Figyelt kérdés

Hétfő hajnalban nagyon rosszul lettem, felállni sem bírtam, olyan hasi fájdalmaim voltak. Reggel elvittek a Heim Pálba a sürgősségire, a házi orvos csak kettőtől rendelt volna. Ott azt mondták, valamilyen gyomor/bél fertőzés, szóval csak diétát, és probiotikumot kaptam.

Szerdáig hasmenésem, és gyakori hányásom volt. Ma elmentem a háziorvoshoz igazolásért, mert azt a sürgősségin nem adtak.

Itt le lettem hordva, hogy hogy képzelem, hogy nem a háziorvoshoz mentem, meg kikellett volna fizettések velem a kezelés díját, megérdemeltem volna. Igazolást alig akart adni, én már nem értettem hogy miért is kéne magyarázkodnom. Végül nyögvenyelősen megkaptam az igazolást, és távoztam.

Mit kellett volna kifizetnem?



2014. febr. 13. 12:39
 1/8 anonim ***** válasza:

A háziorvosnak telefonáltál te vagy valakid, hogy attól a naptól kell igazolás (táppénz, ha dolgozol)?

Mert az nem úgy van, hogy visszamenőleg akármikortól kiadhat igazolást. Úgy tudom, hogy maximum egy nappal előbbről tud írni (tehát ha ma mentél, akkor szerdától).

Nem csoda, hogy ideges volt a háziorvos. Őt is keményen ellenőrzi az OEO, illetve az már NAV. Keményen megbüntethetik.

2014. febr. 13. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Kifizetéssel nem tudom, mire célzott, de betegállományba elvileg nem tudnak kiírni, csak aznaptól. Tehát első nap amikor nem mész be, meg kéne jelenni a háziorvosnál. Ilyen "utólag visszamenésekkor" én is jópárszor kaptam már lecseszést.
2014. febr. 13. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem volt jogos.

Hogyan mentél volna hozzá, ha akkor nem is volt rendelés?

És mit kellett volna kifizetni? Azért van az ambulancia, hogy ott ellássanak. És nem kell fizetni érte.

Mindig ilyen az orvosod? Vagy rossz napja volt?

2014. febr. 13. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ja én úgy értelmeztem a kérdés, hogy a kérdező diák és igazolásért ment, nem táppénzre akart menni utólag :)

3-as

2014. febr. 13. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Bocs táppénzt kellett volna írnom
2014. febr. 13. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Diák vagyok, és nem telefonálgattam, azt hittem az ambuláns lap elég.
2014. febr. 13. 13:06
 7/8 anonim ***** válasza:
Az orvosod egy paraszt, cseréld le. De egyébként igazolást a kórházban is kellett volna hogy kapjál. És semmiért nem kell fizetned.
2014. febr. 13. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Értem, köszi.

A kórházban csak aznapra kaptam/kaphattam.

2014. febr. 13. 14:21

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!