Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Jogosan vagyunk kiakadva a...

Jogosan vagyunk kiakadva a kórházi ellátáson?

Figyelt kérdés

Pár hete történt, hogy vetélés indult meg nálam a 10. hétben. Sürgősséggel vettek fel az ambulancián, nagyon nagy fájdalmaim voltak és nagyon véreztem, ezért az ott ügyeletes doktornő kerekesszékkel küldött fel az osztályra. Ezután több órát fetrengtem a kórházi ágyon, amin még nem is lettem volna kiakadva, mert tudom, hogy sorozatos rövid műtétek voltak egész nap, de ami kiverte a biztosítékot: Jött értem a beteghordó fiú és gyalog vitt el a műtőbe, akkor még lifteztünk. A műtő előtti kis térben egy kis széken görcsölve vártam a sorsomat, többen oda jöttek kikérdezni, végül úgy döntöttek, hogy még várnak velem, mert reggel ittam tejes kávét, és a tej szilárd ételnek minősül ,ezért várnak kb. egy órát. Ezután a beteghordó vissza kísért, de mivel foglalt volt a lift, azt mondta, hogy "sétáljunk egyet", így gyalog, lépcsőn kísért vissza a szobába. Mire fel értem, vagy le, össze roskadtam. Komolyan nem emlékszem, hogy fel vagy le, nem tudom, nem emlékszem.

másodszor, mikor jött értem, már alig bírtam felállni, kétrét görnyedtem. Felvettem a köntösöm és mentem vele gyalog. Vérfoltok voltak a kórházi hálóingem hátulján, és így vonultam végig a váróhelyiségeken és a liftben, ahol kívülálló, idegen ember állt, nekem meg kilógott mindenem. Egy fűzős cipőt vettem fel, mert annyira hirtelen kerültem be a kórházba, hogy elfelejtettem papucsot odakészíteni. A liftben vettem észre, hogy lóg az egyik fűző, ezért lehajoltam bekötni nehogy elessek benne. Utólag vettem észre, hogy a liftben álló ember elfordítja a fejét, biztos kilógott mindenem a köntösből. Mikor beértünk a műtő részlegre, ott kellett hagynom azt ami rajtam volt, kivéve a kórházi lepelt. Egy kis szék volt ott meg egy fogas. Ott állt mellettem a kísérőm, és nem tudtam mit kezdjek a véres bugyimmal, köntösömmel, cipőmmel. Csak ott állt, és hagyta, hogy ott szerencsétlenkedjek. Annyira görcsöltem, hogy alig értem fel a fogast, hogy felakasszam a köntöst, majd a bugyimat próbáltam elrejteni, végül a köntös kapucnijába csomagoltam, végül onnan indultam be saját lábamon a műtő szobába. Túlreagálom? vagy ez így helyénvaló?


2013. dec. 17. 18:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
52%
nálunk a kórházban egészen más mentalitású emberek dolgoznak. de nem tudsz mit csinálni, ez a magyar egészségügy.
2013. dec. 17. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
38%
Sztem semmi olyan nem történt, amiért a kórházat hibáztathatnád. Azt, hogy nem vittél papucsot, meg összevérezted a bugyidat, meg kellemetlenül érezted magad, ez nem a kórház hibája. Ha megkérted volna a fiút, biztos segítettt volna. Voltaképpen nem tudok rájönni, mit hiányoltál?
2013. dec. 17. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
2. Voltaképp azt, hogy nem kezelnek külön egy vetélő nőt, pl. olyan helyzetben, hogy ne találkozzak véres hálóingben vadidegen emberrel a liftben, aki esetleg maholnap az ügyfelem lehet és felismer.
2013. dec. 17. 19:19
 4/13 A kérdező kommentje:
Ja meg tul képp az én Q..va anyámat, hogy összevéreztem mindent. Igazad van, tényleg.
2013. dec. 17. 19:24
 5/13 anonim ***** válasza:
34%

Kedves kérdező.


A kérdésedből és a válaszaidból tisztán látszik, hogy egy ugatós tirpák vagy. Gondolom ebben a stílusban viselkedtél a kórházban is (persze, mi másban?) és csodálkozol, ha ilyen volt a bánásmód? Sőt szerintem örülj, hogy nem küldtek tovább másik kórházba mondván, hogy itt nem tudnak rendesen ellátni.

2013. dec. 17. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
5. Nem hogy nem vagyok tirpák, de fogalmad sincs, hogy miken estem keresztül. Semmit nem szóltam, a férjem mérgelődik ezen és őmiatta írtam ki a kérdést. Szót sem szóltam, és nem is értem, hogy nevezhetsz valakit tirpáknak ilyen helyzetben.
2013. dec. 17. 19:36
 7/13 anonim ***** válasza:

Nekem is volt hasonló dolgom: levágtam a bal kezemről 3 ujjamat. 1,5 órát ültem a váróban wc-papírba csomagolt ujjakkal és véreztem, fájt, mint állat. Azt mondták: van nálam súlyosabb eset is perpill és várjak türelemmel.


Gondolom te arra számítottál vagy a férjed, hogy a rákos betegeket kirugdossák a liftből és minden műtétet abbahagynak és vérezzen el mindenki a p i c s á b a, hogy veled tudjanak azonnal foglakozni.

2013. dec. 17. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Úh hát ez elég nagy gáz. Megértem. De engem az újszülött osztályra helyetek el, és ott nincsenek levágott ujjú emberek, leginkább kismamák vannak, vagy olyan nők, akik maguk választják az abortuszt. Még egyszer, én kérek elnézést, hogy egyáltalán feltettem a kérdést.
2013. dec. 17. 19:56
 9/13 anonim ***** válasza:

"Még egyszer, én kérek elnézést, hogy egyáltalán feltettem a kérdést."


Már sajnálom, hogy normális hangvételű privátot írtam....tényleg rossz a stílusod...

2013. dec. 17. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Átérzem a felháborodásodat, mert én is jártam hasonlóan. Igaz ez régebben volt. 11 hetes magzatom elhalt és megindult a vetélés. Este bementünk a kórházba és semmit sem csináltak velem csak reggel. Azt hittem elvérzek és belepusztulok a görcsökbe. A szobatársak próbáltak segíteni. Amikor orvost kértem éjjel azt mondták, hogy fogjam magam és menjek haza ha nem tetszik és menjek a bizottság elé engedélyért, hogy elvegyék a gyereket. Ez egy várt baba volt. Ezt csak az tudja aki átélt már hasonlót. A lelki fájdalmon kívül a testi szenvedés és az emberi együttérzés teljes hiánya az borzalmas.
2013. dec. 17. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!