Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Jogosan vagyunk kiakadva a...

Jogosan vagyunk kiakadva a kórházi ellátáson?

Figyelt kérdés

Pár hete történt, hogy vetélés indult meg nálam a 10. hétben. Sürgősséggel vettek fel az ambulancián, nagyon nagy fájdalmaim voltak és nagyon véreztem, ezért az ott ügyeletes doktornő kerekesszékkel küldött fel az osztályra. Ezután több órát fetrengtem a kórházi ágyon, amin még nem is lettem volna kiakadva, mert tudom, hogy sorozatos rövid műtétek voltak egész nap, de ami kiverte a biztosítékot: Jött értem a beteghordó fiú és gyalog vitt el a műtőbe, akkor még lifteztünk. A műtő előtti kis térben egy kis széken görcsölve vártam a sorsomat, többen oda jöttek kikérdezni, végül úgy döntöttek, hogy még várnak velem, mert reggel ittam tejes kávét, és a tej szilárd ételnek minősül ,ezért várnak kb. egy órát. Ezután a beteghordó vissza kísért, de mivel foglalt volt a lift, azt mondta, hogy "sétáljunk egyet", így gyalog, lépcsőn kísért vissza a szobába. Mire fel értem, vagy le, össze roskadtam. Komolyan nem emlékszem, hogy fel vagy le, nem tudom, nem emlékszem.

másodszor, mikor jött értem, már alig bírtam felállni, kétrét görnyedtem. Felvettem a köntösöm és mentem vele gyalog. Vérfoltok voltak a kórházi hálóingem hátulján, és így vonultam végig a váróhelyiségeken és a liftben, ahol kívülálló, idegen ember állt, nekem meg kilógott mindenem. Egy fűzős cipőt vettem fel, mert annyira hirtelen kerültem be a kórházba, hogy elfelejtettem papucsot odakészíteni. A liftben vettem észre, hogy lóg az egyik fűző, ezért lehajoltam bekötni nehogy elessek benne. Utólag vettem észre, hogy a liftben álló ember elfordítja a fejét, biztos kilógott mindenem a köntösből. Mikor beértünk a műtő részlegre, ott kellett hagynom azt ami rajtam volt, kivéve a kórházi lepelt. Egy kis szék volt ott meg egy fogas. Ott állt mellettem a kísérőm, és nem tudtam mit kezdjek a véres bugyimmal, köntösömmel, cipőmmel. Csak ott állt, és hagyta, hogy ott szerencsétlenkedjek. Annyira görcsöltem, hogy alig értem fel a fogast, hogy felakasszam a köntöst, majd a bugyimat próbáltam elrejteni, végül a köntös kapucnijába csomagoltam, végül onnan indultam be saját lábamon a műtő szobába. Túlreagálom? vagy ez így helyénvaló?


2013. dec. 17. 18:54
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Egyetértek az utolsó hozzászólóval. Ilyen a magyar egészségügy. Még egy vacak fájdalomcsillapítót sem képesek adni, hogy emberségesen kibírd a műtétig.
2013. dec. 18. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Igen, jogosan. Ha az ember korhazban van, nyilvan baja van, szenved. A fizikai szenvedes lelki gyotrelmet is okoz. Nyilvan van fontossagi sorrend, de attol meg embersegesen kellene banni azzal is, aki eppen nem haldoklik. Nem patyolgatasra gondolok, de legalabb nemi kis meltosag maradhasson mar. Senki sem fog meghalni az odafigyelestol.
2013. dec. 18. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

A magyar eü. tényleg vacak, ennek számos összetett oka van.

A terhességmegszakítás pedig mind testileg mind lelkileg megterhelő. Ezeket nem is vitatja senki


DE! Sérelmezed, hogy gyalog kellett a műtőbe mennek, ne haragudj, de nálad idősebb, betegebb emberek is mennek a gyalog a műtőbe! Ha rosszul vagy, akkor pedig szólhattál is volna, hogy kérsz egy tolószéket. De te ezt nem tetted!

Még 1x megsétáltattak, akkor sem kértél tolószéket!


És ha valójában olyan rosszul voltál ahogy írtad, akkor nem hajolsz le cipőt kötni, nem is tudsz, ha görcsölsz, v. vacakul vagy..., másrészt tisztában kellett lenned, azzal, ha lehajolsz belátnak.


Tudom, hogy vacak az egész, rossz érzés, élmény!

DE amiket leírtál, az nem a kórház hibája, és nem az ellátás hibája, külső körülményeket, és a saját érzéseidet vetíted ki. Minden nőgyógy helyzetben az ember lánya a kissé kakis, vagy folyásos, vagy véres bugyuját ugyanúgy mint te, a zsebébe, a kapucnijába, bugyolálja, ezt kár felfújni...


És a véres bugyi sem a kórház hibája

2013. dec. 18. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!