Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Jogosan nem vettek vért tőlem?

Jogosan nem vettek vért tőlem?

Figyelt kérdés

A munkatársam szólt 11:20-kor hogy megy vért adni. Megörültem hogy van ismét vérvétel a falunkban így én is menni akartam. Viszont délre kellett beérnem a munkahelyemre. Hazarohantam a TAJ kártyámért bicajjal majd vissza a rendelőhöz. Persze nagyon siettem hogy odaérjek. Így is már 11:35 volt. Felvették az adatokat (szinte pezsgőt bontottak mikor kiderült, hogy AB negatív a vércsoportom), volt orvosi vizsgálat is: A vérnyomásom rendben is volt 140/90 de a pulzus 115 lett (a rohanásnak köszönhetően). Leültettek hogy pihenjek. 5 perc múlva még 110 volt a pulzusom. Nem engedtek vért adni:(((

Állítólag 100 alatt kell lennie!

Szomorúan mentem dolgozni.....jót akartam de nem adhattam vért!


2010. szept. 23. 19:39
 1/4 anonim válasza:
csak annyit hogy 5 perc nem elég hogy teljesen visszaáljoin a pulzusod az alapra. ez kb általános iskola 6. osztályos anyag.
2010. szept. 23. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
A saját egészséged érdekében nem vették le a vért.Egy véradás alkalmával ugyanis csaknem fél liter(!) vért vesznek le (4 és fél deci a zsákba,+több kémcsőnyi a vizsgálatokhoz,tesztekhez),vagyis a véradás után annyival kevesebb fog keringeni a szervezetedben,és annyival kevesebb oxigént is tud szállítani a szöveteidhez!Ha a szervezeted fizikai terhelés alatt áll,megnő az oxigénigénye,nő a pulzusszám,a vér gyorsabban kering az erekben,a szív gyorsabban dolgozik.Ha a szöveteid oxigénellátását terheléskor kevesebb vér fedezi,annak könnyen rosszullét lehet a vége!Ezért kell nyugalmi állapotban levenni a vért,és ezért intenek óva a véradás utáni fizikai terheléstől.
2010. szept. 23. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

De nem alapra kellett volna, hogy visszaálljon, hanem 99-re.

Én mellesleg nem hallottam ilyenről, hogy ez gond.

2010. szept. 23. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha mondtad nekik, hogy rohantál és azért annyi ráadásul a többi érték megfelelő volt akkor igazán vehettek volna tőled vért.

Azt a vért még úgy tudom átvizsgálják, illetve neked sem hiszem, hogy nagy bajod lett volna.


Igazából csak annyit tudok mondani, hogy szerencsétlenül alakult a dolog. Van ilyen... :/ most már nem tudsz mit tenni.


És 5 perc valóban nem elég, pláne, hogy "NA GYORSAN NYUGODJÁ' LE MER' EZ MAGAS! DE SIESSSÉ, NYUGODJÁÁÁ LE!" jellegű szituáció lehetett, akkor biztosan nagyon el tudtál lazulni :)))

2010. szept. 23. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!