Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » A H1N1 és HPV oltásról?

A H1N1 és HPV oltásról?

Figyelt kérdés

Az lenne a kérdésem a H1N1 oltásról hogy nincs tb-m,betöltöttem a 18at és még nem sikerült munkát találnom,pedig már nyáron betöltöttem és azóta keresek..na mind1 ez másik téma...Ha kiiratom az oltást és megveszem kell fizetnem a házi orvosomnak azért hogy beadja?!vagy az oltóközpontokon én is kérhetek ingyenes védőoltást?!<--nem hiszem ,de azért gondoltam megkérdezem!:)

Mennyibe kerül a patikákban a vakcina?!


HPV oltásról pedig annyi lenne a kérdésem hogy én ugy hallottam 14-18éves korig ingyenesen beadják..

én még beadathatom,mert sokan azt mondják igen sokan hogy betöltöttem tehát már nem csak ha fizetem.Mennyibe fog kerülni az oltásom igy ?!

ugye félév alatt 3 vakcina..vakcinánként kell fizetni vagy azt egybe lehet megvenni/fizetni a 3at?!

Ha januárba elmegyek rákszűrésre és kérek javaslatot az oltásra hogy tovább?!Hogy kell ezt intézni?!és hogy zajlik egy rákszűrés?!


Jó lenne olyanoktól választ kapni akik már tul vannak ezeken az oltásokon vagy biztosat tudnak!:)

A válaszokat előre is köszönöm!


2009. nov. 23. 12:48
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
lehet hogy már megfertözödtem és flesleges de mi van akkor ha még nem??? és igenis van értelme oltatni?! és én ugy tudom oltás elött végeznek rákszürést és megtudják mondani azt is hogy hpv fertözött vagyok e!
2009. nov. 23. 14:16
 12/17 anonim ***** válasza:

ha csak lappang benned akkor nemtudják megmondani. épp ezért szar ez a hpv mert évekig is ellapanghat.


amúgy hpv oltás nélkülis boldog életet élhetsz, csak elkell járni rákszűrésre, mert ottmég idejében észreveszik, ha bajvan, és akár csak gyógyszerrel is meggyógyulhatsz,.

sőt az oltás sem véd az összes hpv vírus ellen, csak kb 6 vagy 8 ellen.

2009. nov. 23. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
értem:S
2009. nov. 23. 14:43
 14/17 A kérdező kommentje:
és hogy zajlik egy rákszűrés?
2009. nov. 23. 14:44
 15/17 anonim ***** válasza:
Nőgyógyász kenetet vesz a hüvelyből, elküldi az illetékes labornak. Az eredményt postán kapja a doki, vagy te.
2009. nov. 23. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
köszi
2009. nov. 23. 15:22
 17/17 anonim ***** válasza:
Úgy, hogy a nőgyógyász mintát vesz egy spatulával a ményakról, majd a laborban megnézik, hogy levett hámsejtek egészségesek-e. A rákszűrés és a HPV szűrés nem ugyan az, két külön vizsgálat, a rákszűréshez nem tartozik hozzá automatikusan a HPV szűrés. Csak akkor csinálnak HPV szűrést, ha kifejezetten kéred, vagy az orvos valami miatt indokoltnak látja.
2009. nov. 23. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!