Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » A H1N1 és HPV oltásról?

A H1N1 és HPV oltásról?

Figyelt kérdés

Az lenne a kérdésem a H1N1 oltásról hogy nincs tb-m,betöltöttem a 18at és még nem sikerült munkát találnom,pedig már nyáron betöltöttem és azóta keresek..na mind1 ez másik téma...Ha kiiratom az oltást és megveszem kell fizetnem a házi orvosomnak azért hogy beadja?!vagy az oltóközpontokon én is kérhetek ingyenes védőoltást?!<--nem hiszem ,de azért gondoltam megkérdezem!:)

Mennyibe kerül a patikákban a vakcina?!


HPV oltásról pedig annyi lenne a kérdésem hogy én ugy hallottam 14-18éves korig ingyenesen beadják..

én még beadathatom,mert sokan azt mondják igen sokan hogy betöltöttem tehát már nem csak ha fizetem.Mennyibe fog kerülni az oltásom igy ?!

ugye félév alatt 3 vakcina..vakcinánként kell fizetni vagy azt egybe lehet megvenni/fizetni a 3at?!

Ha januárba elmegyek rákszűrésre és kérek javaslatot az oltásra hogy tovább?!Hogy kell ezt intézni?!és hogy zajlik egy rákszűrés?!


Jó lenne olyanoktól választ kapni akik már tul vannak ezeken az oltásokon vagy biztosat tudnak!:)

A válaszokat előre is köszönöm!


2009. nov. 23. 12:48
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

A h1n1 1930 ft, nekünk nem kért a háziorvos + pénzt. Ja, csak receptre adják ki.

A Hpv elleni 3*30ezer ft körül van. Mi ezért nem kértük.

Lehet, hogy "csak" 24ezer/szuri.

2009. nov. 23. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

H1N1-et megveszed a gyógyszertárban, aztán az orvos vagy beadja ingyen, vagy pénzt kér érte, előre megérdeklődheted nála telefonon. Az oltóközpontokban is pénzért adják be, odamész és kb. 3000 Ft-ért megkapod az oltóanyagot és be is adják ezért a pénzért, tehát kb. 1200 Ft-ot fizetsz a beadásért az oltóközpontban.

A HPV oltóanyagot ingyen nem adják oda senkinek (néhány város, falu beoltatja az ott lakó lányokat, de gondolom, te nem ilyen helyen laksz...), 3*30.000 Ft az oltóanyag, e mellett már tök mindegy, hogy a beadásért kérnek-e esetleg 1-2.000 Ft-ot szerintem...

Azt nem tudom, hogy küln-külön megvehető-e a három oltás.

2009. nov. 23. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen!:) hát azt hiszem akkor a HPV oltás még várat magára..mert ez bizony nagyon sok pénz:S...

de a H1N1et beadatom magamnak pedig eddig nem hittem benne.De mostanában nagyon gyenge kezdek lenni,sokat fáj a fejem és van höemelkedésem talán még nem lesz késő:)

2009. nov. 23. 13:08
 4/17 anonim ***** válasza:
Én még annyit tennék hozzá, hogy mielőbb rendezd a TB viszonyodat, mert sokan nem tudják, de kötelező fizetni havi 4500 Ft-ot az APEH-nak, ha senki (se suli, se munkahely) nem fizet utánad járulékot. Külön nem szólnak, csak egy-év után küldik, hogy százezrekkel tartozol. (Egy ismerősöm járt így.)
2009. nov. 23. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Én meg annyit tennék hozzá, hogy a HPV-t az életed első szexuális együttléte ELŐTT célszerű beadatni, mert utána "kvázi" felesleges, hiszen lehet, hogy már addigra elkaptad a vírust a pasitól....
2009. nov. 23. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Ha beteg vagy, nem fogják beadni.
2009. nov. 23. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
13:17es ezzel nem értek eggyet!
2009. nov. 23. 13:36
 8/17 A kérdező kommentje:
13:20as tudom! de remélem még nem vagyok az vagy csak nem az a problémám!De a doki majd megmondja!:) KÖSZI A VÁLASZOKAT!!:)
2009. nov. 23. 13:37
 9/17 anonim ***** válasza:

pedig igaza van 13.17-nek.

pénzkidobás már utána beadatni a hpv-t, mert nemlehet tudni h megfertőződtél-e, ugyanis gyakran évekig lappang benned a vírus....

2009. nov. 23. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
13.17 vagyok, kérdezz meg egy nőgyógyászt, vagy egy háziorvost, ugyanezt fogja mondani. Vagy keress utána a neten...
2009. nov. 23. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!