Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Szedhetem ezt a gyógyszert,...

Szedhetem ezt a gyógyszert, Dexycyclin AL 100mg?

Figyelt kérdés
Az orvos felirta de a betegtájékoztató azt írja hogy 50 kg testsúly alatti személyek nem szedhetik, én 40 kg vagyok!

2013. nov. 5. 08:58
 1/7 anonim ***** válasza:
inkább ne szedd. Vannak olyan gyógyszerek, amik biztonságosan adhatók a te esetedben.
2013. nov. 5. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

És akkora mennyiségű adagot írt fel, amekkora tájékoztatóra van írva, vagy kevesebbet?

Mert nem mindegy.

Nekem kicsi gyerekem van és ő is kapott már 3 éves kor alatt olyan gyógyszert, amit csak 3 éves kor felett lehetett volna adni, de ő ilyenkor kisebb mennyiségű adagolást kapott.

Amúgy gondolom az orvos is tisztában van vele, hogy mit ír ki.

2013. nov. 5. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
6%

Ne! Magyarországon évente 8 ezer, az Euban évente 159 ember hal meg gyógyszermellékhatások és orvosi műhibák következtében!


Semmilyen vegyszer szedése nem javasolt!

2013. nov. 5. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"Amúgy gondolom az orvos is tisztában van vele, hogy mit ír ki."


Ez elég rossz érv. Másoktól is hallottam már ilyet:


Azért helyes a dózis mert azt orvos azt mondta. Nem tudja a paraszt érdemben megcáfolni, sem megerősíteni, sőt azt sem tudja mit és miért szed, de biztos jó lesz mert az orvos azt mondta.

Hát ez tényleg egy komoly érv. :D

2013. nov. 5. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem ajánlott a szedése. Ez egy antibiotikum és mint minden ilyen a szervezetben található hasznos (szimbióta) baktériumok jó részét is megöli, felborítva ezzel pl. a természetes bélflórát és még sok minden mást is.
2013. nov. 5. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Akkor ezzel az erővel semmivel ne menjünk orvoshoz és semmit ne szedjünk be, amit kiír, mert úgyis hülye az orvos nem ért hozzá, nem?

Amúgy ha valakinek van egy bakteriális fertőzése, akkor igazatok van, ne szedjen antibiotikumot, inkább haljon meg tüdőgyulladásban, vagy más szövődményekben!

Az antibiotikum nem egy káros dolog. Ha indokolt, akkor nagyon is fontos. Amúgy ma már kaphatók probiotikus készítmények, amikkel meg lehet előzni, hogy a jótékony baktériumok sérüljenek antibiotikum szedése mellett!

De amúgy nagyon egyszerű a tényállás. Fel kell hívni az orvost, hogy ezt olvastam a betegtájékoztatón, biztos szedhetem-e? Ennyi.

2013. nov. 5. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem beszélj egy gyógyszerésszel,és mondd neki azt h ajánljon más gyógyszert,de olyat,ami ugyanolyan hatóanyagú
2013. nov. 5. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!