Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Megszünt a munkaviszonyom,...

Megszünt a munkaviszonyom, nincs tb-m vizetve. Háziorvosom írhat fel gyógyszert receptre? Ki tudom váltani? Vagy a gyógyszertár nem adja ki?

Figyelt kérdés
2013. szept. 24. 14:23
 1/7 anonim ***** válasza:
Írhat, kiadják.
2013. szept. 24. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Minden váróba ki van írva, hogy milyen díjakkal vannak ellátva a házi orvos munkája, ha nem vagy TB-s. Nálunk asszem 1 recept ezer Ft darabonként. Meg beutaló 1500 ilyesmi.
2013. szept. 24. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
2-es vagyok! Én úgy tudom, hogy x év munkaviszony után van valami 30 vagy 45 nap (aki tudja sztem biztos örülne a kérdező, ha megmondaná), türelmi idő, hogy elmenj a Társadalombiztosítóhoz és ott elintézd a TB-det. De munkanélküli alatt is kellene járnia (nekem járt 2 éve).
2013. szept. 24. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Háziorvos NAV felé jelenti, hogy nem vagy biztosított és ők behajtják rajtad visszamenőleg is a havi díjat, doki ellát, de a receptet nem tudom, hogy megkapod-e kedvezményesen, vagy teljes ára kell fizetni.

Mióta nincs biztosításod?

2013. szept. 24. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
2hete telt le a 45 nap türelmi idő. Azért nem nagyon akarom magam intézni, mert 1hónap múlva lesz munkahelyem, csak azért kérdeztem, mert van rendszeresen szedett gyógyszerem.
2013. szept. 24. 14:51
 6/7 anonim ***** válasza:
Akkor jobb ha kivárod azt az 1 hónapot, vagy NAV-nál befizeted azokra a hónapokra a havi 6.660 Ft-ot, amikor nem vagy biztosított.
2013. szept. 24. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A háziorvos nem jelenti a NAV felé. Egyszerűen a számítógépes programmal havonta elmegy egy jelentés. A háziorvos el fog látni ingyen,ezt később az OEP téríti neki,de a receptet csak teljes árasan írhatja ki. Ha nem azt teszi a gyógyszertárban nem adják ki,illetve kifizettetik a teljes árat.
2013. szept. 24. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!