Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Szerdán műtöttek orrsövény...

Szerdán műtöttek orrsövény ferdülésem miatt. Miért nem szabad hajat mosni?

Figyelt kérdés

Ha mégis mosok hogy oldjam meg hogy ne legyen gond?

A másik ,, el van dugulva az orrom és állítólag nem szabad fújni ezt hogy oldjam meg?Kenőcsöm van de nem sokat használ.


2009. nov. 14. 09:33
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

a hajmosási tilalom talán azért lehet, mert az emberek többsége előrehajolva mossa a fejét, és így óhatatlanul is az orrába folyik a víz... nem tudom, csak tipp.

az orrfújás tilalma is logikus, mert olyankor erőlködik az ember. de fura, hogy az orvosod nem adott tanácsokat. én az orrcseppre gondolnék, de lehet, hogy az is tiltott. nem tudnád inkább a dokidat megkérdezni?

2009. nov. 14. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
köszönöm válaszod! elsősorban azért itt kérdeztem meg hogy aki már átesett ilyen műtéten az talán épp rátalál erre és tapasztalatait elmondja.
2009. nov. 14. 10:34
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Azért sem szabad hajat mosni, mert a melegvíztől vérbőség keletkezik a fejedben és ez ugye a friss sebek miatt vérzéshez vezethet!

Az orrodat maximum csak törölgetni szabad, mivel a fújásnál a nagy erőtől megpattanhat egy ér, vagy szakadhat a seb.

2009. nov. 14. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!