Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha rozsdás szögbe lépsz,...

Ha rozsdás szögbe lépsz, adnak tetanusz injekciót?

Figyelt kérdés
2013. júl. 14. 13:26
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Volt egyszer egy balesetem, amikor megrepedt a szájpadlásom és az orrom is kicsit vérzett. Bementem a János kórházba és azzal kezdték, hogy tetanusz és utána röntgen.


Nagyon be voltam tojva mert tű fóbiám van.

A dokit nem tudtam lebeszélni róla.

Tartotta a kezébe a fecskendőt és nagyon rettegtem, hogy mikor szúrja. Törölt egyet a fertőtlenítővel és csak vártam a szúrást. Azután elvette a fecskendőt.

nagyon megkönnyebbültem, hogy mégsem adta be.

Akkor mondta, hogy kész, már megvan.


Semmit nem éreztem. A karomba a vállamba adta, ahova az oltásokat szokták. Végül már nem is hittem, hogy semmit nem éreztem belőle, így később megnéztem, látszik-e valami belőle. Tényleg volt ott egy halvány kicsi nyoma.

Úgy látszik, ez csak ennyi.

2013. júl. 15. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Nekem mindig fenékbe adták, vagy egy percen át és baromira feszítő, kellemetlen érzés.
2013. júl. 15. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Nekem egészen kicsi, fogászatban használatoshoz hasonló méretű fecskendőből nyomta bele. Lehet, hogy a tű miatti félelemtől nem éreztem semmit. Utána alig látszott a nyoma.

Elsőre ott nem is láttam, csak később vagy inkább másnap amikor nappali fényben megnéztem.

2013. júl. 15. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim válasza:

Nagyon szomorú, hogy előfordulhat olyan, hogy egy szúrt sérülésnél nem adnak tetanuszt. A tetanuszbaktérium spórái mindenütt körülöttünk vannak, nem kell, hogy rozsdás legyen a szög, elég, ha két porszem rászállt (ritkán lépünk steril szögbe). Ez pedig kifejezetten olyan sérülés, amit szeret a tetanusz baci, ugyanis az csak anaerob (oxigéntől elzárt) területen szaporodik. Az általuk termelt toxin tönkrevágja az idegeket, és merevgörcsben kezelés nélkül biztosan elpusztul az áldozat... iszonyú veszélyes betegség.

A múltkor, amikor szintén relatíve kis sérüléssel bementem a srgősségire, még én magyarázkodtam, hogy oké, tudom, hogy nem halnék bele, meggyógyulnék, de ha szépen lekezelik, és kivágják a határoló szövetdarabokat, szebben és könnyebben gyógyul, no meg egy tetanusz az csak kéne. A doki meg mondta, hogy ne is filózzak rajta, ilyenkor be kell jönni. Amíg a nővérke a tetanuszt beadta, mondtam neki, hogy egyszer láttam egy kutyát, amelyikről azt hittem halott, és boncolni hozták, majd kiderült, hogy tetanuszos - borzalmas látvány volt. Mire a nővérke überelt: ő is csak egyszer látott tetanuszos embert, az meg is halt...


Szóval nem játék, és csak a védőoltás nyújt biztonságot, mert egy ilyen típusú szúrt seb mindenképp lezár, ergo ha került bele spóra, belehalhatsz.

2013. júl. 19. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Mindenesetre levontuk a tanulságot.

Én ősszel másik ügyeleten (ahova mi tartozunk helyileg), égési sérülésre is kaptam tetanuszt.

Legközelebb nem arra az ügyeletre megyünk, ahova ő tartozik, hanem ahova mi (max. azt mondjuk, hogy nálunk történt)

2013. júl. 19. 13:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!