Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha rozsdás szögbe lépsz,...

Ha rozsdás szögbe lépsz, adnak tetanusz injekciót?

Figyelt kérdés
2013. júl. 14. 13:26
1 2
 1/15 intrepid ***** válasza:
Ha nem rozsdásba, akkor is, Attól függ, mikor kaptál előtte utóljára.
2013. júl. 14. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Én kaptam ezelőtt kb. 10 évvel.

Jobb megelőzni a bajt. Sok rosszat hallottam a tetanuszról, ezért nagyon tartottam tőle, de igazából az ég világon semmi bajom nem volt tőle. Néhány napig fájt a helye, de ez nem elviselhetetlen fájdalom volt, inkább csak kellemetlen érzés.

2013. júl. 14. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Én pár héttel ezelőtt beleléptem egy rozsdás szögbe,de szerencsére nem ment mélyre a szög,és alig vérzett.Lefertőtlenítettem,és azóta begyógyult.Igaz,hogy nem tudtam arra a lábamra állni pár napig,és még most is fáj egy kicsi.De nem haltam bele.
2013. júl. 14. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Én szinte évente kapok tetanuszt (potyogok a motorról:), nem nagy cucc, kicsit feszít. Inkább, mint, hogy aggódjak, bármilyen fertőzés mérgezés miatt. Egy ismerősömnek az ujjától felmentek a vonalak a válláig egy éjszaka alatt, úgy nézett ki, mint egy zombi, irtózatos fájdalmai voltak. Nem jó móka.
2013. júl. 14. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Nem arról van szó, hogy félne a tetanusztól (kapott már elég sokszor), hanem konkrétan arról, hogy akkor adnak-e, ha rozsdás szögbe lép. (több mint 3 éve kapott utoljára)
2013. júl. 14. 15:12
 6/15 anonim ***** válasza:
Ha 3 éve kapott utoljára, akkor igen, adnak tetanuszt.
2013. júl. 14. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Persze, hogy adnak!
2013. júl. 14. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Ezt hittük mi is, hogy alapból adnak.

Múlt hétvégén történt:

Belelépett a rozsdás szögbe. Bementünk az ügyeletre. Az orvos szerint mindenki az ügyeletre szaladgál minden kis csip-csup üggyel (szombat dél körül volt) Ilyenre már nem adnak tetanuszt, nyomott rá egy kis Betadine-t, ragasztott rá egy kötést (mire a kocsihoz értünk levált) és menjen Isten hírével.

Hétfőn felhívtuk a helyettesítő háziorvost: menjen be, már íratja is a Tetanuszt az asszisztenssel. Saját körzetünk asszisztense: mindig szoktak adni ilyen esetben.

Ismerős ápolónő: ilyen esetben nem kell tetanusz.


Az ismerősök is mind azt mondták, hogy ilyen esetben kaptak tetanuszt (vagy ismerősük, rokonuk kapott)

Csak elgondolkoztam, hogy mi vagyunk lemaradva ezen a téren és az ország más részében már újabb szelek fújnak, vagy csak ilyen orvost fogtunk ki.

(ja, beadattuk)

2013. júl. 14. 17:09
 9/15 anonim ***** válasza:
Jól tettétek,biztos ami biztos!
2013. júl. 14. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Én ezt nem is értem! Én vagyok, akinek évente adnak szinte tetanuszt! Klasszikus esete a vérmérgezésnek a rozsdázs szög, sőt , sokszor egy kevésbé fertőtlenített tű is elég egy gennyes ujjházi felszúrásánál.

Nem értem!!! Elég sz.r orvos lehet! Jól tettétek, hogy beadattátok! Az anyjuk mindenit!

2013. júl. 14. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!