Az orvosok többsége miért bánik lekezelően a betegeivel?
Így már érthetőbb, köszi.
És mi a helyzet a magán dokikkal?
A magándokik nyilván jól keresnek.
Csak azért egy magánpraxist indítani nem olyan egyszerű, mint ahogy az emberek elképzelik.
Egyrészt magánban az dolgozhat, aki már szakorvos. Az egyetem 6 év, a szakképzés szaktól függően 5-6 (plusz ráépített képzés esetén még több).
Tehát mire egyáltalán oda eljut, hogy nyithatna egy praxist, már alapból (persze ha időben kezdte az egyetemet és nem is csúszott) 29 éves.
És ugye addig a közalkalmazotti bértáblának megfelelő, hihetetlenül "hatalmas" összeget kapja havonta, mondjuk jó esetben 130-140 ezer forintot. Persze hálapénzt nem igen kap, hiszen a hálapénz az a főorvos úrnak meg a professzor úrnak megy, nem a rezidensnek meg a szakorvos jelöltnek.
És mennyire kerül egy praxis? Kell bérelni hozzá egy helyet, meg ugye kell egy rakás eszköz. Pl. egy nőgyógyászati vizsgáló ágy 500 ezer forint és a csillagos ég között van. Egy ultrahang készülék min. 4 millió forint, plusz hozzá a különböző fejek még úgy 1-1 millióba kerülnek. (És mondjuk egy nőgyógyásznak alapból kell 2 fej hozzá). Emellett még ugye a colposcop meg stb.
Szóval igen csak sokba kerül.
De ugye miből is gyűjtsön az ember pénzt? Abból a 130-140 ezer forintból?:D
Szóval kb. az marad, hogy felvesz hitelt rá, vagy kimegy külföldre, gyűjt egy kis pénzt, aztán hazajön.
Vagy ha alapól a szülei gazdagok és a segge alá tolják a rendelőt...
Nah meg azért nem mindegy, hogy az ember dolgozik napi 8 órát, és az azidő alatt keresett pénzéből normálisan és tisztességesen megél, vagy pedig lehúzza a napi minimum 8 órát, aztán még a magánrendelését nyomatja este 8-ig.
Bnőm apja nőgyógyász. Nem mondom, hogy szarul megy nekik, mert nem. Csak éppen ehhez az kellett, hogy az apja egész nap dolgozzon.
És ha vki egész nap dolgozik, és jól keres vele, ne szóljuk már le érte bakker...
Jah azt hozzáteszem, hogy a magándoki nyilván kedves.
Hiszen ha bunkó, akkor többet nem mész oda, meg még az ismerőseidnek is elmondod, hogy kerüljék el.
Míg ha kedves, akkor visszamész, ajánlod másoknak is, ő meg több pénzt kap.
Szerintem ez logikus:D
hát ez szívás.
gimi utolsó két évében az osztályfőnöki órákon ezekről az apró részletekről lenne érdemes tájékoztatni az egyetemre felvételizőket. a diákok tudnák, milyen életmódot választanak a tanulmányaikkal, és többet tudnánk egymásról...
asszem az USA-ban ez szokásban is van, a szülőket szokták meghívni, hogy meséljenek a munkájukról. persze feltételezem, hogy nem teszik ezt kötelezővé.
Ez a cikk szép hosszú, de nagyon jól leírja az itthoni helyzetet a külföldi helyzettel összehasonlítva.
Érdemes elolvasni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!