Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mért érzem azt hogy rákos...

Mért érzem azt hogy rákos vagyok? (folyt lent)

Figyelt kérdés
17 éves vagyok és attol félek hogy rákos vagyok sokszor sirok is miatta :(
2013. márc. 2. 21:03
 1/9 anonim ***** válasza:
Vannak tüneteid?
2013. márc. 2. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Fordulj pszichológushoz, viccen kívül. Ez a fajta rákfóbia már kezelésre szorul.


Elmehetsz előtte a háziorvosodhoz, hogy csináljanak egy nagyrutin vizsgálatot vérből, csak hogy megnyugodj.

2013. márc. 2. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Hát szokott fájni a fejem néha a hátam de cigizem és a tüdöm is elöl néha szur meg bordáim meg sokszor hasmenés meg néha begörcsöl a gyomrom ennyi meg sokszor remegek annyitol félek és a vérben mit néznek?
2013. márc. 2. 21:40
 4/9 anonim ***** válasza:

Én is voltam ebben a helyzetben, azzal a különbséggel, hogy én tettem is azért, hogy félnem kelljen.


Ezt a dolgot nagyon komolyan kell venni. A hipochondria könnyen el tud hatalmasodni, és akkor pokollá teszi az ember életét, ezen felül igen nehézkes a terápiája.


A legjobb, amit tehetsz az az, hogy úgy élsz, hogy ne kelljen félned a ráktól. A rák kialakulásának hátterében az esetek túlnyomó többségében vaamilyen konkrét ok áll, mint pl karcinogén anyagok, ionizáló sugárzás, bizonyos fertőzések. Ha ezeket ki tudod küszöbölni, akkor, igen kicsi a rizikója, hogy rákot diagnosztizálnak nálad, pláne fiatal korban. Nekem is volt hipochondriám, ha esetleg ezzel kapcsolatban van kérdésed, vagy kíváncsi vagy valamire, írj, akár privátban is.

2013. márc. 2. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
A szemem magátol remeg de mért?
2013. márc. 2. 21:57
 6/9 anonim ***** válasza:
A vérben sokmindent néznek, de ha biztosra akarsz menni, akkor talán egésztest mr, meg van valami tumor marker vizsgálat is. Előbbi valami negyedmillió forint, utóbbit nem tudom, de ez nem onkológiai, hanem pszichológiai probléma.
2013. márc. 2. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
nagyon remélem hogy pszichológia
2013. márc. 2. 22:25
 8/9 anonim ***** válasza:
A szemed akkor remeg magától ha: kialvatlan vagy, túl sokat gépezel, túl fáradt vagy, vagy ezek kombinációi. Nem rák.
2013. márc. 2. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Van a pupillád körül 1 barna sáv?


Mint mondjuk itt a másodikon?

[link]

2013. márc. 3. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!