Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hogy van ez a TB (társadalom...

Hogy van ez a TB (társadalom biztosítás) fizetése?

Figyelt kérdés
ilyen szituáció van: egy ideig nem volt munkám és ugye saját magam után kellett fizetni a TB-t ezt mondták az apehnál ott adtak csekket és visszamenőleg is be kellett fizetni, azt mondták ez igy van...nem is ez az érdekes hanem utána lett munkahelyem és ugye az fizette a TB-met ahogy kell...utána+int megszünt a munkaviszonyom, csak most nem fizettem magam után a TB-t utána+int lett rendes bejelentett munka akik fizették...most +megint állásnélkül vagyok, és nemfizetem a TB-t de lesz megint újra munkahely...a kérdés hogy a nem fizetett időszakban a TB csak az időre vonatkozik? és akkor nem volt és kész...ha most van normális munkahely ami fizeti is helyettem akkor meg az időszakban van Társadalom biztosításom és ha igy van akkor minek kellett előzőleg visszamenőleg is kifizetni...vagy vki képbe van ezzel, mert mikor nem fizettem és utána +a munkahely fizette rögtön utána, nem kellett volna ennek kibuknia vagy vmi, vagy csak lehúzásból fizettették ki utólag is a visszamenő hónapokat??? kicsit bonyolult +lehet követhetetlen még ezeknek a hivatalos szerveknek is...de ti mit tudtok erről hogy van valóban??

2013. febr. 2. 13:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
45%

Miért írod azt, hogy "+int"? Elég szánalmas.


Amúgy a TB-t fizetned KELL, és visszamenőleg végre fogják hajtani az összeget, kamatokkal együtt. Olyan nincs, hogy "nem volt és kész".

2013. febr. 2. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Munkaviszony megszűnése után még 45 napig vagy biztosított a TB-t illetőleg, ha ezt követően lett csak újra munkád, akkor van elmaradásod, bemész a NAV-hoz és megérdeklődöd, hogy ebben az esetben mi a teendő. És ha legközelebb így jársz, akkor egyből a 45 nap után intézd el, hogy magad után fizesd és nem lesz ilyen gond.
2013. febr. 2. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Munkaviszony után még 25 napig fizették tehát ha nem vagy ezzel tisztában teljesen hogy mennyit kell csengetned akkor menj be az apehba, és érdeklődj hogy mi mennyi meg hogyan. Aztán szépen kérj csekket és csengesd ki, jobban jársz ha minél előbb megteszed mert ha az felhalmozódik akkor ha esetleg örökölsz valamit szépen ráterhelik majd azt.
2013. febr. 2. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Visszamenőleg csak lehúzásból akarják kifizettetni. Velem is volt így, bementem beszélni velük. Ez jött le. Én nem fizettem be.
2013. febr. 2. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
szánalmas vagy te kis köcsög...mit írjak +int ha így volt attól hogy téged pénzelnek estleg vagy van épp állásod nem kéne dumálni mert nem mindenki van jó helyzetbe.. egyszer fent egyszer lent...ja és akinek nincs munkája az miből fizesse a TB-t akár visszameőleg is...most valaki azt mondja hogy ki kell fizetni visszamenőleg is valaki+pont azt hogy nem mert lehúzás, akkor mi van ilyenkor...csak mert akárhogy is nézem ami nem volt befizetve az már visszamenőlegnek tekinthető.....??
2013. febr. 2. 14:34
 6/13 anonim ***** válasza:

Nem lehúzás, hanem törvény.

Ugyanis amikor bevezették ezt a törvényt, hogy akinek nincs érvényes TB-je, azzal kifizettetik a vizsgálatok, műtétek árát, onnantól fogva mindenkinek kötelessége fizetni, attól az időponttól fogva, amikor is érvénybe került a törvény. És miért lenne kivételezés, hogy van aki fizeti, aki meg nem fizeti, akkor annak meg legyen ingyen? Szerintem is fizesse mindenki.

Amúgy meg arra az esetre, ha valakinek nincs miből fizetni, arra meg ott van a szociális rászorultság. Be kell menni a lakóhely szerinti illetékes önkormányzathoz és ha teljesülnek ehhez a feltételek, akkor nem kell maga után fizetnie a TB-t az illetőnek. Az ehhez szükséges teljesülések iránt pedig az önkormányzatnál lehet érdeklődni.

2013. febr. 2. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
58%

"szánalmas vagy te kis köcsög...mit írjak +int"


IDIÓTA!!!

Azt írtam, hogy a "+int+ írásmód a szánalmas, nem arra mondtam, AMIT írtál, hanem AHOGY írtad!! Köcsög az anyád.


És igen, a törvény szerint a munkaviszony megszűnését követően még 45 napig van biztosításod, ezt követően pedig fizetned kell. És visszamenőleg is, különben végrehajtják, kamatostul. Aki mást mond, az buta, és majd nagy baja lesz belőle. Nem feltétlenül most, hanem lehet, hogy évek múlva, mikor már háromszoros a tartozása.


És ha nekem nem hiszed el, kérdezz meg egy könyvelőt vagy egy ügyvédet. Ez a törvény.

2013. febr. 2. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
döntse el mindenki ki mit akar fizetni fizetés nélkül TB-t vagy kaját...
2013. febr. 2. 19:45
 9/13 A kérdező kommentje:
azt mond+nagyokos vagy vki ha így van amit mondtok...akkor ha eddig nem volt fizetve és tegyük fel mondjuk van bejelentett normális munkahely aki fizeti utánam ezeket a dolgokat szóval a TB-t is és beteg leszek..orvosi ellátásban részesülök, akkor nem kellene fizetnem?? legalábbis ott ki kellene buknija ennek...!!!??
2013. febr. 2. 19:49
 10/13 anonim ***** válasza:
78%

Igen, ott kibukna, ha elmaradásod lenne. De ha nyugtalankodsz, akkor menj > az adóhivatalhoz, és kérdezz rá! Ne legyen +lepetés.


Most csak azért írok így, hogy te is lásd, mennyire rossz az így írt szöveget olvasni.

2013. febr. 3. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!