Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ti milyen orvosok lennétek,...

Ti milyen orvosok lennétek, ha lehetnétek?

Figyelt kérdés

nőgyógyász, urulógus? :P

Én legszívesebbn háziorvos lennék, mert az olyan családias, és nem olyan stresszes :)


2012. nov. 6. 20:16
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Én krematoriumban lennék boncmester.
2012. nov. 6. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
régen én is állatorvos akartam lenni... de aztán eszembe jutott, hogy egyszer láttam a dokit vállig gumikesztyűben turkálni egy tehén farában. Igaz, azóta már főként csak kiscicákkal, kiskutyákkal foglalkoznak inkább, mert nincs sok helyen állattartás.
2012. nov. 6. 20:31
 13/20 anonim ***** válasza:

szerintem Márton az anyagi előnyökre gondolt :)


nem mindegy, hogy Mester utcai rendelőben nőgyógy valaki, vagy egy budai magánklinikán


én nem lennék nőgyógyász, mert nő vagyok, inkább fogász

2012. nov. 6. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

Malats:

Dr. Hause diagnoszta. Nem jött még egyforma válasz, érdekes! :)

2012. nov. 6. 20:33
 15/20 anonim ***** válasza:
Én is boncolónak mennék.. Érdekel az emberi test, de mernék akkora kockázatot vállalni, hogy elő embert operáljak vagy fájdalmat okozzak neki.. Aztán kitudja.. Állatokkal megy a dolog.. bár azt sem csinálom szívesen...
2012. nov. 6. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 Malats ***** válasza:
Aranyos hogy németesen irtad a nevét :D amugy köszi, tudtam hogy diagnosztizál, de azt nem hogy ezt konkrétan igy is hivják :)
2012. nov. 6. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
64%
Ha orvos szeretnék vagy szerettem volna lenni, akkor annak tanulnék. Tehát a lehetősége mindenkinek megvan. És mivel engem nem vonz az egészségügy, így semmilyen orvos nem akarok lenni. Viszont, ha nagyon választanom kéne és idesoroljuk a pszichológiát is, én pszichológus lennék.
2012. nov. 6. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
50%

Egyébként érdekes, hogy az emberek mennyire nincsenek tisztában egy-egy szakterülettel.

Pl. a kedvencem ez a standard mondat: "boncolónak mennék, mert ott nincs akkora felelősség".

1. A boncoló (boncmester) nem orvos. OKJ képzés. És azon kívül, hogy felvágják a halottat, kiveszik a szerveit, majd a végén összevarrják és lemossák a boncasztalt, mást nem csinálnak.

2. A boncorvos az a patológus. És bizony a patológus munkájának kb. 20%-a a hullák nézegetése.

A másik 80%-ban konkrétan emberéletekről döntenek, anélkül hogy közvetlen kapcsolatban állnának a beteggel.

Ha bárkitől bármilyen szövetmintát vagy citológiai mintát vesznek, legyen az egy méhnyakrákszűrés, agybiopszia, vesebiopszia, daganatbiopszia stb, az bizony mind megy a patológushoz.

Ő nézi meg, és ő mondja rá, hogy jóindulatú elváltozás vagy rosszindulatú. Ha rossz, akkor milyen stádiumban van.

Ha kivesznek vkiből egy daganatot, a patológus vizsgálja meg, hogy az egészet sikerült-e eltávolítani, vagy a rezekciós vonalban van még tumor és újra kell műteni.

Szerintetek mégis mi van, ha elnézi? Mondjuk meghal a beteg...

2012. nov. 6. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
Utolsó nem kell ilyen komolyan venni a kérdést. Aki boncoló akar lenni, az valszeg tudni fogja mit kell csinálnia, az itt válaszolók pedig csak a hasukra csaptak és mondtak egy nekik tetsző szakterületet.
2012. nov. 7. 12:08
 20/20 anonim ***** válasza:
53%
Mivel nem vagyok orvos, a kérdés feltételes módban volt, ezért természetesen úgy adtam választ, hogy nem értek hozzá. Számomra ez a kérdés olyan, mintha azt kérdezték volna, milyen varázsló akarok lenni.. Azt mondtam volna, olyan, aki tűzzel kapcsolatos dolgokat varázsol.. Pedig a tűzzel kapcsolatos szakmákhoz sem értek.. Én voltam az egyik aki a boncolót írta, sajnálom, nem tudtam, hogy ez OKJ-s végzettség és nem számít orvosnak.. Azt hiszem ezért nem kellene leszólni.. Próbáltam belegondolni melyik mivel járhat, ez alapján válaszoltam.. Nyilván, ah értenék hozzá, ez lenne a szakmám, akkor máshogy válaszolnék, jobban értenék hozzá, de nem az volt a kérdés, hogy milyen orvos vagy.. A kérdező sem erre volt kíváncsi, vagy hogy ezek mivel foglalkoznak, hanem mi akik nem azok vagyunk mik lennénk, ha választhatnánk..Bocs, hogy nem szakszerű választ adtunk..
2012. nov. 7. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!