Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Gyógyszer túladagolásnál a...

Gyógyszer túladagolásnál a korházban mit csinálnak?

Figyelt kérdés
Múltkor láttam egy filmet a Viasat 3-mon és ott egy fiatal lány túladagolta magát, korházba került és úgy bántak vele az orvosok mint a kutyával. Hánytatták és nem mosták ki a gyomrát. Igazából ez hogy történik, ha valaki így kerül be? Remélem nem úgy ahogy a filmben :DD

2012. okt. 25. 14:49
1 2
 1/11 anonim válasza:
100%
Kimossák a beled,vagy ha olyan gyógyszer akkor beadnak olyan gyógyszert ami közönbösíti ha nagyon túl adagóltad magad..
2012. okt. 25. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
gyomormosás az alap. Ha meg nem gyógyszert hanem valami más cuccot iszol meg pl hipo akkor nem mossák ki mert az visszafele is mar,úgyhogy azt pl semlegesítik.De nem szoktak szarozni a gyomormosásnál sem.Unokaöcsém 2 éves sem volt,mikor tesóm egy fél pillanatra nem figyelt rá és a kis buta szétharapott egy gyöngyvirágbogyót,ami szívritmuszavart nagy mennyiségben szívleállást okoz,mármint a leve. Neki kimosták akkor a gyomrát és egy 150kilós "nővérke" fogta úgy le azt a pici gyereket,hogy mindkét kis karja belilult.Gondolhatod,ha kicsi gyerekkel így bánnak,hogy bánhatnak a felnőttel,aki már jobb esetben annyi ésszel rendelkezik,hogy tudja is a miértjét a tetteinek...
2012. okt. 25. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
77%
Én már adagoltam túl magam. Valaki észrevette rajtam, betuszkolt a kocsijába és elvitt a közeli mentőállomásra. nem voltak bunkók. Megkérdezték, hogy lekötözzenek-e vagy kibírom ha lenyomják a csövet. Mondtam, hogy kibírom. Nem nyalták habosra a fenekem de nem is bántak velem kutyául. Utána mentőbe raktak, vittek a kórházba és ott leadtak. Bekötötték az infúziót, bedugtak az ágyba ruhástul és többet rám sem néztek. De őszintén ha az ember túladagolja magát, akkor pont lesz*rja, hogy hogyan bánnak vele. Kit érdekel akkor? Reggelre megnyugodtam, kértem a papírjaimat aztán leléptem.
2012. okt. 25. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
61%

Ha nem maró hatásút iszol,akkor alap a gyomormosás.


Ha valaki beszed egy halom gyógyszert,akkor valószinű meg halni akar.akkor nem mindegy hogy bánnak vele? Örüljön hogy megmentik az életét,majd pátyolgatja a pszichológus meg a család.

2012. okt. 25. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Egyébként már nem azért, de szerintetek általában szereti az ember a gyomormosást?? NEM! Muszáj lefogni, mert az életébe is kerülhet, ha nem mossák ki a gyomrát.

Ez nem gonoszság, ez életmentés.


Gondoljátok már végig mi lenne, ha elkezdene ugrálni. Természetes, hogyha valakinél véletlen túladagolás van és felnőtt ember, akkor tudnak vele kommunikálni, de ha zavart lesz tőle??


Tesómnak is mosták a gyomrát kiskorában, nekem hálisten sosem kellett, de egy percig sem haragudott senki, hogy lefogták.

2012. okt. 25. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nekem volt már gyógyszer túladagolásom,nem részletezem miért de nem is sokra emlékszek a beavatkozásról. Arra igen hogy leszíjaztak,nem lefogtak,és ledugtak egy csövet a torkomon. Nagyon kellemetlen és ez enyhe kifejezés. Aztán kórterem és infúzió,másnap még bentartottak és utána nap kiengedtek. 1 nővér volt csak bunkó,de lehet azért mert őt hánytam le,nem emlékszek,nem nagyon voltam magamnál. Azt se tudom hogy kerültem a kórházba pontosan,az teljesen fekete folt :)
2012. okt. 25. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Kérdező,egyébként hogy hánytatták azt a lányt?

Azért azt gondolom,hogy lehet attól normálisan is bánni egy beteggel,mert az hülyeséget csinált.De a tolerancia ritkán van meg a kórházakban.

2012. okt. 25. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Amúgy azért bánnak ilyenkor durván az átlagemberrel, mert:

1. az egész folyamat roppant kellemetlen, előfordulhat, hogy a beteg kárt tesz magában vagy a személyzetben,

2. a legtöbben nem véletlenül vesznek be nagy adag gyógyszert vagy akármit, és ez egy plusz ellenállást jelent a beteg részéről.

Persze kérhetem szépszóval is, de ha pofán rúg, akkor utána még annyira sem leszek vele kedves, eskü ide, segítőszándék oda.

2012. okt. 26. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ebben igazad lehet Utolsó! Én csak a saját kicsi unokaöcsémről beszéltem,hogy jött egy ilyen Ursula típusú nővérke és nyomorult gyerek aki azt sem tudta mi miért történik vele...Hát kicsit humánusabbak is lehettek volna vele na!
2012. okt. 26. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Pont most voltam hasonló helyzetben. Csak én nem gyógyszert vettem be, régebben akartam felvágni az ereimet, ezért a klinikán direkt elviszik az ilyen élesebb tárgyakat, meg a gyógyszert sem tarthatott magadnál. az utolsó hetekben(sajnos sok a visszaeső, tapasztalat) találtam valamit amivel elkezdtem felvágni az ereimet, sajnos nem volt elég éles, a szobatársam nem szólt, pedig kötelessége lett volna jelentenie az ápoló vette észre, és csak azért nem kötöttek le, mert addig együttműködő voltam. De utána 24 órán keresztül jött a megfigyelés, ha megpróbáltam volna még egyszer, lekötözés,ráadásul hason fekve, és nyugtató injekció. Higgyétek el, ha az ember meg akar halni, úgyis megtalálja a módját...
2012. okt. 26. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!