Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Nektek mennyire fájt az abortusz?

Nektek mennyire fájt az abortusz?

Figyelt kérdés
2012. aug. 28. 21:13
1 2 3
 21/21 anonim válasza:
45%

Hátha segít a kérdésedben egy olyannal készült interjú, akinek volt abortusza, s aki négy abortuszklinikát is üzemeltetett az USA-ban:


Carol Everett 1977-től 1983-ig dolgozott az abortusziparban Texasban, Dallas és Fort Worth körzetében. Everett négy klinika igazgatójaként és kettő tulajdonosaként azok napi működéséért és az alkalmazottak összes képzési programjáért volt felelős. Everett, akinek a magzatgyilkosság 1973-as legalizálása után nem sokkal abortusza volt, most nyíltan elmondja, hogy mit látott az abortusziparban.


K. MI VEZETTE ÖNT ARRA, HOGY BELEKEVEREDJEN AZ ABORTUSZIPARBA?


V. Azt kerestem, hogy hogyan igazoljam saját magzatgyilkosságomat. Végül munkába álltam egy embernél, aki a végén már négy abortuszklinika tulajdonosa volt. Nemsokára, csupán néhány marketing fogás hatására megduplázódott az üzlet forgalma. Valahányszor eladtam egy abortuszt, igazoltam a sajátomat.


Láttam, hogyan nő a tulajdonos jövedelme évi 25000 $-ról 125000 $-ra két klinikában. Részt akartam magamnak abból a pénzből, amely az én erőfeszítéseim közvetlen eredményeként folyt be. Ezért bementem az irodájába és azt mondtam: "Több, mint megkétszereztem az ön üzletét - szeretném, ha méltányolná ezt a részesedésemben." Udvariasan nemet mondott. Saját abortuszklinikám hirdetését tetettem az arany oldalakba, amely hat hónap múlva nyílt meg (amikor az arany oldalak megjelentek).


K. MIÉRT BESZÉL "ABORTUSZIPARRÓL?"


V. Ez a legnagyobb ellenőrizetlen ipar az országunkban. A legtöbb klinikát hálózatban vezetik, annyira jövedelmező. Hol máshol tud egy hozzám hasonló valaki évi 150000 $-t keresni, még kevésbé egy negyed milliót?


Minden magzatgyilkosságon 25 $-t kerestem, így pontosan tudtam, hányat csináltunk. Az utolsó hónapban, amikor még csináltam, 545 magzatgyilkosság 13625 $-t hozott a zsebembe.


Láttam, amint három doktor 4500 $-on osztozkodott egy három órás munkáért. Feltételezem, hogy ez most már sokkal több, de az sem volt rossz egy három órás szombat délelőtti munkáért.


K. HETI HÉT NAPON ÁT ÜZEMELTETTE A KLINIKÁT?


V. Igen. A vasárnap volt a legjövedelmezőbb napunk. A legtöbb nő gyorsan be akar jutni és hamar ki akar kerülni. Tudják, hogy a magzatgyilkosság helytelen, különösen vasárnap, ezért amilyen gyorsan csak lehet, túl akarnak lenni rajta. A nők nem tesznek fel kérdéseket vasárnap. Lehet minimális személyzettel dolgozni, mivel az abortuszra jövők nem teketóriáznak. 15-20 abortuszt végeztünk vasárnap két-három óra alatt! Mialatt mindenki más a templomban volt, mi magzatokat öltünk!


K. MENNYIBE KERÜLT EGY MAGZATGYILKOSSÁG?


V. Akkor 185 $-nál kezdődtek és 1250 $-ig mentek el az árak, amibe egy második vagy harmadik trimeszteres magzatgyilkosság került. Az ár azon alapult, hogy hány hetes volt a terhesség. A tizenkét hetes és annál fiatalabb terhességeknél 185 $-ba, 13-14 hetesnél 250 $-ba és 14-15 hetesnél 375 $-ba került. Az 1250 $ volt a plafon - altatás, második vagy harmadik trimeszteres magzatgyilkosság. Az abortuszt szájon át történő gyógyszerezéssel vagy, ha van elég pénze az embernek, altatással lehet elvégezni. Nincs ingyen!


K. EL SZOKTÁK UTASÍTANI AZ ABORTUSZKLINIKÁK AZOKAT A NŐKET, AKIK NEM TUDTÁK MEGFIZETNI A TELJES ÁRAT?


V. Amikor még az abortusziparban voltam, egy 18 éves nő jelentkezett abortuszra, de csak 50 $-ja volt. 18-19 hetes terhes volt, ami azt jelentette, hogy az abortusz teljes ára 450 $ lett volna. Sok abortuszklinikába elment Dallasban. Egyik klinika sem volt hajlandó ingyen elvégezni az abortuszt, így egy feketén dolgozó abortőrhöz ment, akit eltiltottak az abortuszok végzésétől; megölette magzatát, és ő is belehalt!


K. HOGYAN HIRDETTE KLINIKÁIT?


V. Mintegy 350000 $-t költöttünk évente a reklámra - 250000 $-t az arany oldalakban való hirdetésre, 50000 $-t az újságban való hirdetésre, és a maradékot közvetlenül postán kuponokkal. Piackutatást kell végezni, aztán ott hirdetni, ahol a fogyasztó látja is.


A hatékonyság ellenőrzésére kuponos módszert használtuk. Egy alkalommal olyan sok hozzáférhető kuponunk volt, hogy ha egy nő mindet behozta volna, nekünk kellett volna fizetni neki a magzatgyilkosságért! Ilyen nagy volt a propaganda!


K. MILYEN TÍPUSÚ TANÁCSADÁST AJÁNLOTTAK FEL A KLINIKÁKON?


V. Azokon a klinikákon, amelyekben érintett voltam, semmilyen valóságos tanácsadást nem végeztünk. Csak azokra a kérdésekre válaszoltunk, amelyeket a nő tett fel, és megpróbáltuk nem feszegetni a dolgokat. A magzatgyilkosság semmilyen alternatíváját nem fejtegettük, csak ha a nő azt erőltette. Minden nő két kérdést tesz fel. "Az egy kisbaba?" "Nem, az a fogamzás terméke (vérrög vagy szövetcsomó)." "Fájni fog?" "Nem, csak egy kicsit görcsölni fog." A legtöbb nőnek görcsölt már a hasa és túlélte, így azt gondolja, hogy a művelet nem lehet túl fájdalmas, jóllehet, egy magzatgyilkosság iszonyúan fájhat!


Viszont a tanácsadó megpróbálja kideríteni az okot, hogy az illető nő miért akarja a magzatát megöletni. Nem annyira azért, hogy segítsen, hanem inkább azért, hogy felhasználja a nő félelmét arra, hogy megerősítse az abortusz melletti döntését.


K. VOLT-E VALAMIFÉLE UTÓLAGOS TANÁCSADÁS?


V. Azt mondtuk nekik, hogy van, azonban alkalmaztunk néhány technikát a kórteremben, hogy elriasszuk őket minden további kontaktustól, kivéve, ha abortuszról lenne szó. Ezt mondtuk nekik: "Körülbelül hét-tíz nap múlva ön néhány napig depressziós lesz. Ne aggódjon miatta. Amikor egy nőnek gyermeke születik, néhány napra szülés utáni depresszióba esik. Ön is ezt fogja átélni. Csak arról van szó, hogy az ön teste rájön arra, hogy nem terhes és az ön hormonjai visszarendeződnek." Így amikor a nő elkezd foglalkozni a valósággal, hogy "Megöltem a gyermekem", azt gondolja, ez normális a hormonok működése miatt. Arra bátorítják őt, hogy nyomja el ezeket a természetes érzéseket.


Mégis, egyszer egy 13 éves lány jött be a kéthetes kontrollra. A kontroll igazából nem azért kell, hogy ellenőrizzük őket, mint inkább azért, hogy biztosak legyünk abban, hogy nem maradt meg a terhessége. Sokáig nem jött ki a szobából. Felvágta az ereket a csuklóján.


K. MILYEN MAGZATGYILKOSSÁGI MÓDSZERT HASZNÁLT AZ ÖN KLINIKÁJA?


V. Legnagyobb részt az abortuszipar abbahagyta a sóoldatos és a prosztaglandinos eljárásokat az élve születések nagy száma miatt. Az élve születés azt jelenti, hogy az embernek hagynia kell meghalni a babát, vagy valamilyen utálatos módon el kell intézni. A legtöbb második és harmadik trimeszteres magzatgyilkosságot végző abortőr a D&E (dilatation and evacuation - tágítás és kiürítés) módszert alkalmazza. Az abortőr egy nagy csipeszt használ, hogy szétzúzza a babát az anya méhében és darabokban eltávolítsa őt. Az élve születést és az anya szülési fájdalmait így el lehet kerülni. De ez egy borzalmas eljárás, amely során a babát össze kell újra rakni a méhen kívül, hogy biztos legyen benne az ember, hogy minden testrész el lett távolítva!


K. HOVÁ TETTÉK A MEGÖLT MAGZATOKAT?


V. A mi klinikáinkon a szemétledobóba dobtuk őket, ahol fel is lettek darabolva. A nagy teljesítményű típust használtuk. Néhány második és harmadik trimeszteres baba izomzata olyan erős, hogy a baba nem szakad szét, így őket szemetes tartályokba kellett rakni.


K. TUD-E NEM TERHES NŐKÖN VÉGZETT ABORTUSZOKRÓL?


V. Igen. Azok a nők, akik nem terhesek, vagy akiknek a terhességük túl előrehaladott állapotban van, beszélhetnek az orvoshoz az abortusz előtt. Ő ultrahangos vizsgálatot végez, amely során a méh tisztán látszik. A méh képe megmutatja, hogy van-e terhesség vagy sincs. Az ultrahangos képet kimerevítik és az orvos vagy a technikus megmutatja a méhet a nőnek. "Látja, terhes." Ez a nő, aki nem jártas a szonogramok leolvasásában, elfogadja a szakértő véleményét, és megveszi az abortuszt, amire nincs is szüksége!


K. HÁNY ÉVES VOLT A LEGFIATALABB LÁNY, AKI ABORTUSZRA JELENTKEZETT AZ ÖN KLINIKÁJÁN?


V. A legfiatalabb lány, akit valaha is láttam, tizenegy éves volt. A legfiatalabb, akiről hallottam, kilenc éves volt. Továbbá a körzetünkben az egyik kismama krízis - segélyközpont tanácsadásán jelentkezett egy tíz éves, aki végül egészséges babát szült.


K. MELYIK VOLT A TERHESSÉGNEK AZ A LEGKÉSŐBBI FÁZISA, AMELYBEN MÉG ELVÉGEZTÉK AZ ABORTUSZT?


V. A legnagyobb baba, akit valaha is meggyilkolva láttam, harminckét hetes volt.


K. AZ EMBEREK AZT HALLJÁK, HOGY A MAGZATGYILKOSSÁG VESZÉLYTELEN BEAVATKOZÁS. MILYEN SZÖVŐDMÉNYEKET LÁTOTT AZ ÖN KLINIKÁJÁN?


V. Egynapos tágításokat csináltunk, amiknél sokkal gyakoribbak a szövődmények. Több, mint 500 magzatgyilkosságot végeztünk havonta, amelyek során az 500-ból egy belehalt vagy örökre megcsonkították.


Gyakori szövődmény a méh átfúródása vagy szakadása. Ez sokszor a méh eltávolításával végződik. A doktor elvághatja vagy megsértheti a húgyvezetéket, ami utána sebészeti beavatkozást igényel. Egy ritkán nyilvánosságra kerülő szövődmény az, amikor a doktor átlyukasztja a méhet és a belet a hüvelyen keresztül kihúzza, ami a végbél mesterséges kivezetését teszi szükségessé. Ez néha rendbe jön, néha a betegnek élete végéig a mesterséges végbélkivezetéssel kell élnie.


K. HOGYAN AD SZÁMOT AZ ABORTUSZKLINIKA AZOKRÓL A HALÁLESETEKRŐL, AMELYEK AZ ABORTUSZOK SORÁN ELŐFORDULNAK?


V. Az abortuszklinika soha nem vállal felelősséget semmilyen komplikációért. Egyszerűen azt mondják, hogy nem az ő hibájuk volt. Ilyenkor nem a páciens a érdekes. A doktor védelme, a klinika és az ő hírnevének a megőrzése az érdekes.


Ennek szerves része, hogy az elhunyt családja ösztönösen el akarja tussolni az esetet. Ők saját bűntudatukkal és érzelmeikkel foglalkoznak és nem akarják, hogy a média is stressz helyzetbe hozza őket azzal, hogy feltárja az igazságot.


K. AZ ÖN KLINIKÁI OLYAN TIPIKUS KLINIKÁK VOLTAK, MINT A TÖBBI AZ ORSZÁGBAN?


V. Igen. A legtöbb klinika valamilyen hálózat része volt és ugyanolyan problémáik voltak. Barátaink lettek azok az emberek, akik ezeket a hálózatokat vezették és akiknek a tulajdonában álltak. Szorosan összekötődtünk, és minden ürügyet felhasználtunk, hogy találkozzunk, mert ugyanazokkal a problémákkal kellett megküzdenünk. Például nem beszélhetem meg akárkivel, hogy hogyan kell eltussolni egy halálesetet!


K. MIÉRT HAGYTA OTT AZ ABORTUSZIPART?


V. Egyértelműen vallásos megtérés volt. Ahogy utazom és beszélgetek magzatgyilkosságot elkövetett nőkkel, még egy olyan nővel sem találkoztam, aki lelkileg meggyógyult volna az abortusza után anélkül, hogy Urunk Jézus Krisztussal személyes kapcsolatba került volna.


Fájdalmas átmenet volt, de Isten olyan hihetetlenül jó embereket küldött nekem, akik mellém álltak és vezettek ezekben az években.


K. MI TÖRTÉNT A KLINIKÁKKAL?


V. Először eladtam őket; jóllehet a vevők csak keveset fizettek ki belőle. Pert indítottam. A bíróság tárgyalás előtt rendezte az ügyet, és a bevétel egy életvédő alapítványhoz ment, amely nem kívánt terhességet viselő nőket segít.


K. MILYEN TANÁCSOT ADNA EGY NŐNEK, AKI AZT FONTOLGATJA, HOGY ELVETETI A MAGZATÁT?


V. Először is segíteni kell neki, hogy megismerje azokat a változásokat, amelyek a testében végbemennek, hogy az alkalmazkodjon a terhességhez. Bátorítani kell arra, hogy a babáról valódi személyként gondolkodjon. Meg kell tőle kérdezni, hogy mit szeretne, milyen nemű legyen a gyermeke.


Meg kell találni a probléma okát. Általában csak egy dolog van terhessége folytatásának útjában. Leggyakrabban attól félnek, hogy fény derül szexuális életükre. Közbe kell lépnünk, hogy mellé álljunk, hogy segítsük őt, bármire is van szüksége. Olyan profinak kell lenni, amilyen profik az abortuszkereskedők, azzal a különbséggel, hogy az igazság a mi oldalunkon van.. Beszélni kell vele minden választási lehetőségéről.

2012. aug. 31. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!