Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Nektek mennyire fájt az abortusz?

Nektek mennyire fájt az abortusz?

Figyelt kérdés
2012. aug. 28. 21:13
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
81%
de nem úgy van mostmár az új törvények szerint, hogy csak különleges esetben lehet abortusz?? teszem azt nem megfelelő anyagi háttér, vagy valami betegség?? Javítsatok ki ha tévedek. Na és 18 alatt nem kell szülői engedély??? Na meg mit fogsz mondani a szüleidnek? Mire kell 40ezer forint??
2012. aug. 28. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem hurrogna le senki a szerelemért, ha legalább annyira lennél érett, hogy védekezel! Jó, elismerem, fogamzásgátlás mellett is estek már teherbe. De 15 évesen akkor is korai még szerintem szexelni.
2012. aug. 28. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
ahhoz képest 15 évesen volt már egy 15 éves kapcsolatom..tehát nem hiszem, hogy annyira éretlen lennék...csak van amikor nem vagyok képes gondolkodni. és természetesen elmondanám itthon...nem lehet elkerülni.
2012. aug. 29. 12:07
 14/21 A kérdező kommentje:

21:46

grat a két gyerekhez:)

2012. aug. 29. 12:08
 15/21 A kérdező kommentje:
és mi az, hogy ne legyen már iylen idősen semmiylen szerleem akkora nagy? te érted miről beszélsz?xd ha szerelem akkor szerelem. és nem képzelem magam érett nőnek csak mert abortuszt akarok ,ha terhes vagyok
2012. aug. 29. 12:14
 16/21 A kérdező kommentje:
ja és ajánlom midnenki figyelmébe: [link]
2012. aug. 29. 12:18
 17/21 anonim ***** válasza:

#12 - a jogszabályok szinte semmit nem változtak... eddig is úgy volt, hogy "a terhes nő súlyos válsághelyzete" és eddig is úgy volt, hogy viszont a nő döntése, hogy mit tart annak, nem jogosult senki sem ellenőrizni, sem felülbírálni azt.

(a "szinte semmit" az annyi, hogy pontosították a 12. illetve 18. hét fogalmát, mert eddig a nőgyógyászok a saját kedvük szerint értelmezték a hét elejére vagy végére, és ez sértette a jogbiztonság elvét)


#2 - ". a kicsinek mennyire fájhat. ;)" - semennyire se.

A különböző erre vonatkozó tudományos vizsgálatok a magzati fájdalomérzet kezdetét a 17.-24. hétre teszik. Könnyen és egyértelműen érzékelhető, ugyanis a fájdalom mindig megnöveli a pulzusszámot, ha nincs pulzusszám-növekedés, fájdalom sincs.

2012. aug. 29. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Kérdező (#14) "ahhoz képest 15 évesen volt már egy 15 éves kapcsolatom." - összejöttél a szülészeten a szomszéd kiságyban fekvővel?:))) (bocs, nem lehetett kihagyni...)

A kérdésedre válaszul meg annyit, hogy nekem semennyire mert férfi vagyok, viszont dolgoztam szülészet-nőgyógyászaton, és az ott látott dolgok alapján azt mondanám, hogy "elviselhető", de nyilván mind a fájdalom-érzetben, mind a stressz-tűrésben nagyon nagyok az egyéni különbségek. A szülésre ugyanez áll, láttam nőt a szülőszobán folyamatosan üvölteni, és láttam angolt tanulni is...

2012. aug. 29. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
köszönöm az értelmes választ:D
2012. aug. 30. 10:58
 20/21 Rena0102 válasza:
100%

Azert szivbol remelem hogy nem vagy terhes..nem celzas, csupan altalanossag:sajnos egy aprocska kis eletet oltunk ki egy-egy abortusszal.. :( es ez benne a szomoru!tudom mirol beszelek, egyszer mar atestem sajnos egy muteten ugyan 20 evesen, de amennyire megviselhet egy not lelkileg, annyira meg is tette a dolgat az elet..nem szerettem volna elvetetni a babat, de sajnos a sirig tarto szerelem a parom reszerol nem volt eleg eros es a kedves anyos sem tamogatta a dolgot..alberletben eltem, dolgoztam latastol vakulasig, de mindez keves lett volna egyedul, plane ha ott a baba meg dolgozni sem tudtam volna erte...nehez volt megis raszannom magam es abban az idoben mig el nem jott a mutet napja, hetekig az ideg kerulgetett, es sajnos eros nyugtatokkal es alkohollal probaltam meg konnyiteni a dolgokon, ami persze megjobban felerositette ezeket az erzeseket bennem...anya akartam lenni es nem volt kiut semerre..a muto szekben is zokogtam , majd hirtelen elaludtam..aztan mire feleszmeltem a korteremben voltam, az alattam levo kendo pedig tiszta ver..kesobb, mikor mar mindenki aludt, elmentem a mosdoba, es az elso wc..agyilag akkor dobbenunk ra igazan mit is tettunk..minden tiszta ver... es volt, nincs.. :( megundorodtam a paromtol, a csaladjatol, minden ferfitol,es legfokeppen magamtol..soha nem gyuloltem meg annyira a vilagot es magamat!aztan jott a mely depresszio, alkohol, meg a nyugtato..eltelt 1-2 honap mire osszeszedtem magam, mar ugye szinglikent, es mertem ujra ismerkedni.aztan megismertem a ferjem, akivel minden mas volt.nem akartam bizni benne sem eleinte es magamban sem.de az elet fordulatot hozott az eletemben.felesegul vett, osszejott ugyan az elso baba, de sajnos elment eleg koran, a 8.hetben..akkor hirtelen megint osszetortem, magamat hibaztattam, ismet..de rajottem arra, hogy el kell egedjem az elso babat ahhoz, hogy jojjon a kovetkezo, es csak ra tudjak koncentralni es a csaladomra!es csoda tortent!!most ugyan meg mindig csak 22 eves vagyok, de ferjes asszony, 16 hetes varandos kismama, es a legboldogabb a foldon!ezt mar csak azzal lehet tetezni, ha megszuletik es megpillantjuk egymast!egy igazi kis csoda..

15 eves vagy, felelossegteljes felnott emberpalanta vagy, cselekedj is ugy, hogy kesobb ne banj meg semmit, vagy ne tord meg a lelked, sem ilyen fiatalon, sem kesobb!az abortusz nem testileg, lelkileg faj egy nonek, aki kotodik az elso pillanattol a babahoz, hiszen annak a paranyi kis eletkenek mi adjuk a vedelmezo, es taplalo otthont, amit ha megszulet majd ezerszeres szeretettel ad vissza!vedekezzetek, es ha vedekeztetek de ezek utan van ketseged, meg mindig ott az esemeny utani tabletta!figyeljetek oda egymasra es magatokra!anno mi is csupan ekent a paranyi eletkent kezdtuk a letet!ezert kell megfontoltnak lenni es ugy szerelmesnek lenni, mert nincs is szebb a szerelemnel, es tegyel Te rola hogy meg is tudd elni, biztonsaggal!sok szerencset,es a legjobbakat kivanom! Rena :)

2012. aug. 31. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!