A pszichológust minden esetben köti a titoktartás?
Igen.
Éppen úgy, ahogyan az orvost, mindenféle szakorvosként és a papot.
19 éves vagyok. Az érdekellne hogy mivel öngyilkosságot követ el valószínűleg önveszélyes. Ebben az esetben ha a pszichológust köti a titoktartás akkor sem adja ki az infot ?
Vagy teljesen rossz az elképzelésem ? Persze függhet attól mikor történ az öngyilkosság mennyi idő telt el azóta mivel próbálkozott. De ezektől vonatkoztassunk el.
Legyen egy példa : A pszichológussal való beszélgetés előtt egy héttel történt a dolog. Gyógyszert vett be az illető erőset. A dolgot komolyan gondolta nem csak figyelem felkeltés azonban a gyógyszert nem bírta az illető gyomra és kihányta szinte mindet így a dologról most csak ő és a pszichológus tud. Az illető 19 éves.
Várom a válaszaitokat ! Szerintetek ?
Tisztáttuk: valójában pszichológushoz vagy pszichiáterhez jársz? Nem mindegy! Az előző nem írhat fel gyógyszert, nem diagnosztizálhat és egy csomó terápiát nem végezhet el - de őt is köti a titoktartás.
Másrészt: 19 éves vagy? Azaz nagykorú. Pláne mi köze akkor a szüleinek ahhoz, hogy mi zajlik kettőtök között a rendelőben?
A szakembert mindig köti a titoktartást, ez alól csakis akkor kaphat felmentést, ha nyomós ok van rá (pl. nyomozás bűnügyben), vagy ha úgy látja, hogy nagyobb kárt okona a titok megtartásával a páciensének, mintha felfedné, azt, amiről úgy gondolja, hogy feltétlenül el kell mondania egy hamradik személynek. Ezek NAGYON SZIGORÚ!!! szabályok!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!