Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ugye ez nem lehet szén-monoxid...

Ugye ez nem lehet szén-monoxid mérgezés?

Figyelt kérdés
Teljesen bepánikoltam,kb egy órája hányingerem van és rosszul érzem magam, úgyhogy gondoltam egyet és utánanéztem a szén-monoxidnak, csak sajnos eléggé tudatlan vagyok. Kizárólag a gázsütőm lehetne a ludas de az meg persze nincs bekapcsolva, ennek ellenére szivároghatna valahonnan?Ha kinyitom az ablakokat az érne valamit ellene? Köszi a gyors válaszokat.
2012. jún. 27. 22:33
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha nincs bekapcsolva, nincs szén-monoxid. Gáz szivároghat, de azt éreznéd, mert szúrós, fokhagymára emlékeztető szaga van.

Megpróbálhatsz szellőztetni, de nem hinném, hogy segít. Inkább valamit ehettél vagy elkaphattál.

2012. jún. 27. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A szén-monoxidtól nem hányinger és rosszulléted lesz. Csak simán elalszol és nem ébredsz fel, ugyanis oxigénhiányos állapotba kerülsz. Szén-monoxid akkor keletkezik ha nincs megfelelő mennyiségű oxigén az égéshez, ekkor nem ég el teljesen a széntartalmú anyag. A szellőztetés és a friss levegő segítségével meg lehet szabadulni tőle, de a szervezetből idővel jön csak ki. Egy jó tanács: egy szén-monoxid jelző sosem árt.

De neked nem a szén-dioxidtól van most bajod!

2012. jún. 27. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 fallenangel_33 válasza:
Mindenképpen szelloztess ki!!! Nem hiszem, hogy a gázsuto a ludas, a foldgázhoz adalékot kevernek, aminek specifikus szúrós szaga van, de ki tudja... a helyedben tuti nyitott ablaknál aludnék, ha nem máshol...
2012. jún. 27. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszi szépen :)
2012. jún. 27. 22:44

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!