Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mostanában nagyon sokat...

Mostanában nagyon sokat szédülök, mitől lehet ez? 19/l

Figyelt kérdés
Rendesen eszem, eleget iszom, nem vagyok a tűző napon, sőt az utóbbi időben főleg benn vagyok a házban, mert tanulok az érettségire. A vérnyomásom is szerintem normális, most pl 114/52 volt, e körül szokott mozogni általában. Eddig csak akkor szédültem nagyon, mikor felálltam, de olyankor sokszor előfordult, hogy elsötétült a világ, elvesztettem az egyensúlyom és a földön "tértem magamhoz" (de nem elájultam) Most azonban, ha megyek akkor is folyamatosan bizonytalan a talaj, úgy érzem, hogy kicsúszik a lábam alól a talaj. Mi lehet ez?
2012. jún. 20. 11:04
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
szerintem meg alacsony az a vérnyomás. és attól (is) szédülhetsz.
2012. jún. 20. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Hát de azt írják, hogy a 100 alatt alacsony a vérnyomás...
2012. jún. 20. 11:13
 3/15 anonim ***** válasza:
de az az 52 nagyon alacsony. a pulzus mennyi?
2012. jún. 20. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
hát a mostani mérésből 66 volt
2012. jún. 20. 11:21
 5/15 anonim ***** válasza:
még az is alacsony. egy 110-es értékhez 71-72 körüli az ideális.
2012. jún. 20. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
óh.. és az mitől lehet? Meg mit lehet vele csinálni?
2012. jún. 20. 11:26
 7/15 anonim ***** válasza:

hát pl. genetika. a családban van valakinek alacsony vérnyomása?

vagy nem mozogsz eleget. a mozgás megemeli a vérnyomást.

lehet tünetmentes is. amikor nem igényel kezelést.

viszont a szédülés az az alacsony vérnyomás tünete.

2012. jún. 20. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Alacsony vérnyomás esetén elsősorban az agyi keringés zavarait észleljük, mely szédülés, kábultság, látászavar, fejfájás, ájulás formájában jelentkezhet. A rosszullétet a szimpatikus idegrendszer kompenzációja követi, mely szapora szívveréssel, hideg, sápadt végtagokkal, émelygéssel, izzadással jár. Alacsony vérnyomás tartós fennállása esetén a teljesítőképesség csökkenése, fáradékonyság, hosszan tartó reggeli ébredés, koncentrációzavar léphet fel. További panasz lehet az alvászavar, a depresszió, a fejfájás, a fülzúgás is. Helyzetváltoztatáshoz kötött alacsony vérnyomásnál fekvésből történő felálláskor jelentkezhet szemkáprázás, szédülés, homályos látás, ájulás. A helyzetváltoztatás kapcsán kialakult alacsony vérnyomás különösen súlyos formája, amikor a rosszullét tünete szívmegállás, melyet eszméletvesztés kísér.



Az alacsony vérnyomás tüneteinek enyhítésére jól beválik a fokozott só- és folyadékfogyasztás (2-3 l/nap).

Sporttal a keringés javul, így a panaszok is enyhülhetnek.

Ha állás közben érzékelhetőek a vérnyomásesés első jelei, azonnali segítség lehet a lábak keresztezése, vagy a leguggolás.

2012. jún. 20. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Te jó ég, ebből rengeteg passzol rám, eszembe sem jutott volna, hgoy esetleg a vérnyomásommal van baj! :O

De szédülés, kábultság, látászavar(votlam is szemészeten miatta, de semmi baja a szememnek, meg ki fekete úszkáló pontokat látok sokszor), fejfájás rendszeresen. A lábam-kezem, mindig tök hideg, a fáradékonyságot "alig bírok felébredni"-t betudtam lustaságnak. Fülzúgással már el akartam menni a fül-orr-gégészetre, csak nem jutott rá időm, és november óta depresszióval kezelnek... :/


Csak azt nem értem, hogy régebben sokszor nagyon magasra felugrott a vérnyomásom (mondjuk csak suliban, mert elég sok gondom volt vele), és apukámnak nagyon magas a vérnyomása, ezért gondoltuk hátha tőle "örököltem". Mostanában viszont folyton ennyi, mint amennyit írtam, és anyukámnak mindig inkább alacsonyabb a vérnyomása.

Mostanában fogytam 16 kg-ot, lehet hogy az is közrejátszik?

2012. jún. 20. 11:41
 10/15 anonim ***** válasza:

ugyeugye. :)

Akkor valószínű, hogy anyukádtól örökölted.


hát gondolom a suli miatt stresszeltél, idegeskedtél, normális ilyen esetekben, hogy felmegy a vérnyomása valakinek.


fogyás, hát ezt nem tudom. :) általában a duciknak magas a vérnyomásuk, ha fogynak, akkor jobban tudnak mozogni, és lejjebb megy.. de nem mindenkire igaz, mert ismerek 200 kilós csajt is, akinek semmi baja.

2012. jún. 20. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!