Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Megcsípett egy dongó a lábujja...

Megcsípett egy dongó a lábujjamon. Segíts! (? )

Figyelt kérdés
Már be eceteztem. Mit csináljak még?
2012. máj. 27. 22:25
 1/9 anonim ***** válasza:
ha van otthon fertőtlenítő vagy arcszesz azzal is kend be plusz a sebet ha még friss akkor nyomkodd ki egy kicsit. Ha holnap reggel valami furcsát látsz rajta irány az ügyeletes orvos.
2012. máj. 27. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
1000 köszönet :)
2012. máj. 27. 22:32
 3/9 anonim ***** válasza:

Ha a fullank bennemarad, tepd ki.


Azonkivul, ha nem vagy rosszul, akkor semmit. A fajdalom nehany nap alatt elmulik.

2012. máj. 27. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Próbáltam már megkeresni és kinyomni a fullánkot de csak kicsi foltot látok. Ja és az baj ha kicsit feldagadt?
2012. máj. 27. 22:34
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha megcsipett, akkor normalis, hogy feldagadt. :) Esetleg tehetsz ra jeget, hogy lelohassza.
2012. máj. 27. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm :) jó éjszakát!
2012. máj. 27. 22:39
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha darázs csípett meg, annak nem marad benned a fullánkja, csak a méhecskének. A dagadás nem a fullánktól van, hanem attól a kis méreganyagtól, amit belédnyomott.
2012. máj. 27. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem lesz semmi bajod, ne aggódj! Borogasd akár ecettel, akár mással, egy két napig duzzadt lesz és fájni fog, avagy kicsit viszketni, aztán szépen elmúlik. Természetes az is, ha háromszorosára dagad. Egyéniség függő, hogy ki mennyire "érzi meg" a csípést. Pl anyunak a csípések meg sem püfeddnek, nekem kétszeresére dagad tőle mindenem. Esetleg egy kálciumot ihatsz, az is lelohasztja valamennyire.
2012. máj. 28. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Ittam este kálciumot meg borogattam ecettel is. Képzeljétek már nincs feldagadva. :) de jó. Mégegyszer köszönöm a segítséget. Ha gépközelben leszek akkor felpontozlak titeket csak most telóról vagyok.
2012. máj. 28. 08:31

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!