Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Beszakítottam a lábujjamon a...

Beszakítottam a lábujjamon a körmöt mit csináljak? Nagyon fáj Segítséé_g többi lent

Figyelt kérdés

sikeresen beszakítottam és gyönyörűen be is gyulladt.. teljesen kifordult.. gennyes.. minden.. mit lehet ilyenkor vele csinálni?? ne írjátok kérlek h irány az orvos.. ha nem javul muszáj leszek elmenni.. de hátha tudtok nekem segíteni hogy elkerüljem a szikét...


előre is köszönöm


2010. szept. 22. 14:25
 1/8 anonim ***** válasza:
pedig ez már az a kategória, hogy orvos
2010. szept. 22. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Először is moss kezed alaposan, ha lehet húzz műanyag kesztyűt, hogy ne fertőzd tovább (nyilván a "koszos" otthoni ollóval estél neki, aztán max leragasztottad), betadinnal mosd ki alaposan (nem csíp nyugi) és menj el vele orvoshoz. Azért van, így is eleget rontottál a helyzeten.
2010. szept. 22. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha sikerül, próbáld meg a gennyet kinyomni. Utána alaposan fertőtlenítőzd ki. Aztán pedig valami vattát vagy gézt úgy kéne rárakni, hogy a körömlemez széle és a mellette levő bőr közé be legyen ékelve, mert ez megakadályozza, hogy gyógyuláskor oda benőjön a köröm, ami sok gondot tud okozni később. Aztán kötözd be, és reménykedj. Minden nap cseréld a kötést, és fertőtlenítsd.
2010. szept. 22. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Bár tiltakozol ellene, de ez már szakorvost idényel. Nem kell betojni, elérzéstelenítik, kipucolják, bekötözik, és ennyi. Ne szenvedj, mert nem éri meg. Minél tovább húzod az időt, annál rosszabb lesz. Csak a fájdalmat fokozod tovább!!!
2010. szept. 22. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
*igényel
2010. szept. 22. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

betadin oldatos gézlapocskával szoktam bekötni mert tetrán kenőccsel kenegetem.. múltkor is volt már ilyen akkor megúsztam ezzel a két megoldással.. de most nagyon félek..


köszönöm a válaszokat..

2010. szept. 22. 14:49
 7/8 anonim ***** válasza:
tetrán-hidrocortison vagy sima tetrán nem m1, betadin ne vattát mert beleragad,hanem géz és én a tetrán-hidrocortisont ajánlom ugyanaz csak szteroiddal megspékelve: r-go nem fertőződik és még a gyulladást is lehúzza
2010. szept. 22. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszönöm ♥
2010. szept. 22. 15:50

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!