Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » 3 napja megcsípett 1 vagy...

3 napja megcsípett 1 vagy több méh mit tegyek? (többi lent)

Figyelt kérdés
Szórólapoztam, és az egyik postaládában méhek voltak, ahogy belenyultam, a kezemnél kijött egy csomó méh, és nemtudom 1 vagy több csípés, 1 fullánkot látok a körömágyamnál, képtelenség kiszedni. Úgytudom így is kidobja majd a szervezetem. Iszonyúan viszket és ég az egész mutatóujjam, és elkezdett hámlani ott a bőröm. Hogy enyhítsem, vagy mit csináljak vele?
2011. jún. 29. 22:01
 1/3 anonim ***** válasza:

A Fenistil krém segít rajta, esetleg ihatsz kalciumos pezsgőtablettát vízben oldva.

Régen ecetes-vizes ronggyal borogattuk a csípéseket.

2011. jún. 29. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Először is: ne vakard! Az a legrosszabb, amit tehetsz.

Ha van otthon kalcium-tablettátok, igyál azt, enyhíti a viszketést, kend be Fenistil géllel (esetleg valami hideget rá /pl tejföl/). Meglátod, így a kellemetlen érzések múlni fognak, a csípés pedig 1-2 nap múlva már látszani sem fog.

A fullánk elvileg valóban kilökődik, ha mégsem, vagy úgy látod,hogy pirosodik nagyon, esetleg fáj, talán érdemesebb lenne orvoshoz fordulnod!

2011. jún. 29. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm :) az ecetet és a jegelést is próbáltam, a fenistilt pedig nem találom, majd holnap veszek.. A fullánkból egy picike lilás pötty látszik, csak a viszketés és a hámlás zavar.
2011. jún. 29. 22:49

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!