Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Sürgős, rovarcsípés allergiám...

Sürgős, rovarcsípés allergiám van, és külföldön megcsípett valami 2 napja, és eléggé nehezen múlik, van valami erre, ami vény nélküli és jó erős?

Figyelt kérdés
Kalcium pezsgőtablettát szoktam, és Calcimusc ampullát (ez vényes), az jó is szokott lenni, maximum fél nap után semmi bajom, de most nagyon nehezen akar múlni, minden napra visszadagad a csípés, és viszket és fáj. Orvoshoz meg most sok munka miatt nem tudok elmenni, plusz a háziorvosom a Calcimusc-ot ismeri erre.
2009. okt. 13. 21:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
27%
Fenistil gél.
2009. okt. 13. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Claritine akut tabletta vénynélküli és nagyon jó a rovarcsipésekre!
2009. okt. 13. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
vagy fenistil csepp belsőleg
2009. okt. 13. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
21:53 - Igen, aki nem allergiás annak jó, de a Fenistil nekem már évek óta nem használ, az én allergiámra az gyenge. Szerintem kicsi koromban se az használt, mert amellett is vakaróztam, csak akkor nem nagyon ismertünk mást.
2009. okt. 13. 21:59
 5/12 anonim ***** válasza:
67%

"MILYEN TÍPUSÚ GYÓGYSZER A FENISTIL 1 MG/G GÉL ÉS MILYEN BETEGSÉGEK ESETÉN ALKALMAZHATÓ?


A Fenistil 1 mg/g gél a hisztamin hatásának gátlásával szünteti meg a viszketést. A hisztamin olyan anyag, amely a szervezetben allergiás reakciók során szabadul fel.

Allergiás bőrtünetek és a különböző eredetű viszketések kezelésére használják.

A szervezetben allergiás reakciók során felszabaduló hisztamin hatásának gátlásával szűnteti meg a viszketést és a kellemetlen tüneteket, mint pl. bőrkiütések, csalánkiütések, rovarcsípés, napégés és az enyhe fokú égési sérülések során fellépő viszketés. A gél hűsítő, helyi érzéstelenítő hatású, színtelen, szagtalan, zsírmentes zselé. Könnyen felszívódik a bőrbe. Gyorsan, pár perc alatt enyhíti a viszketést és a kellemetlen tüneteket."

Nem tudom, ez miért lett lepontozva, de aki megtette, biztos tudja.

2009. okt. 13. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
engem a nyáron megcsípett egy darázs a combomon, nem vagyok (legalábbis eddig nem voltam) allergiás, de rettenetesen bedagadt, 3 nappal később is forró volt, viszketett fájt, rálépni alig tudtam, a csípés körül tenyérnyi nagyságban volt feldagadva. Én is ittam ezeket, nem használtak, aztán anyu mondta hogy tegyek rá éjszakára ecetes borogatást! 2-3 éjszaka rajta volt, nyom nélkül elmúlt. Próbáld ki, veszteni nem veszthetsz vele, hátha bejön :)
2009. okt. 13. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Nem értem miért kapott ----- a fenistiles válasz!

Én is azt használom, és nekem jó!Én is azt ajánlottam volna vagy a calcium sandost!

2009. okt. 13. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Én pontoztam le a Fenistiles választ, és azért, mert nekem NEM HASZNÁL. Tehát ez NEKEM NEM HASZNOS. :-) Valószínűleg aki rajtam kívül lepontozta, hasonlót tapasztalt.


Nekem a Fenistilnél erősebb kell.

2009. okt. 13. 22:08
 9/12 anonim ***** válasza:
hát ha annyira nem súlyos, hogy megoldd, hogy elmenj orvoshoz, akkor annyira nem lehet zavaró ;)
2009. okt. 13. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
22:16 - A háziorvosom csak a vállát rángatja, akikhez eddig elküldött, azok se oldották meg. Nem tudom, kihez mehetnék, és nincs időm, és ha nem dolgozom, pénzem se lesz, hogy a megfelelő orvost megtaláljam. Most szeretném megoldani ezt a problémát, és majd ha lesz időm, keresek egy orvost, aki végre megfelelően ért a rovarcsípés allergiához.
2009. okt. 13. 22:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!